• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Fëmijët në fshatrat e Kukësit mbeten pa shkollë (FOTO)

Lajme, Të fundit

Fëmijët në fshatrat e Kukësit po mbeten pa shkollë. Një banor i zonës i ka shkruar Sali Berishës për këtë shqetësim të madh me të cilin po përballen fëmijët e komunës Kolsh.


Denoncuesi shkruan se autoritetet arsimore në Kukës nuk u kanë dhënë shpjegime duke u shprehur në mënyrë arrogante se “nuk kemi kohë të merremi me ju”, ndërkohë që shkolla e fshatit të tyre është mbyllur.


Berisha e cilëson me ironi këtë situatë si një përshëndetje nga fëmijët kuksiane për Edi Ramën.

POSTIMI: 

Nje pershendetje nga femijet e Kukesit, diten e pare te shkolles per Kallam Deshtakun!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e prindit dixhital. sb

“Z. Berisha sot ne diten e par te shkolles ne fshatin myc mamez komuna kolsh te kuksit femit ikemi ne shpi shkollen qe patem e mbyllen dhe na than do shkoni ne qytet ne shkolle. sot ishim te shkolla na than nuk keni emra ketu dilni jashte. i morem fmit i qum ne shpi drejtori i arsimit te kuksit Skiner Ameti nuk jep shpjegim fare nuk kam kohe te merrem me ju na fhot ju lutem na puplikoni ket ankes se fmit pa arsim i kemi”.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *