• |
ide | kryesore

Shkolla në kohën e komunizmit në Shqipëri, foto të rralla

Dossier

Sot të gjithë shkollat e vendit kanë hapur dyert për të pritur nxënësit në vitin e ri. Teksa pamë paraqitjen e parë të tyre me veshje nga më të ndryshmet dhe smartfona në duar, brezi i vjetër kujtoi ditën e parë të shkollës në kohën e tyre. Më poshtë disa fotografi të rralla të cilat do t’ju “zhysin” në nostalgji.

ALBANIA. Korce. School. 1995.
ALBANIA. Ksamil. School. 1990.
ALBANIA. Saranda. School exercises.1990.
ALBANIA. 1991.
ALBANIA. 1991.
ALBANIA. Saranda. School children with their teacher. 1990.
ALBANIA. Tirana. Nursery kids. 1990.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu