• |
ide | kryesore

A e ndiet tërmetin që lëkundi vendin mbrëmjen e sotme?

Lajme, Të fundit

Një tërmet ka tronditur qendrën e vendit mbrëmjen e së martës rreth orës 21:05. Lëkundjet janë ndjerë pjesërisht në disa zona. Epiqendra ka qenë në detin Adriatik ose rreth 31 km nga Tirana.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3 dhe me thellësi 27 km. Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit bën të ditur se epiqendra ka qenë në Adriatik, pranë gjirit të Lalzit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu