• |
ide | kryesore

FOTO/ Shpikjet në Japoni që e bëjnë këtë vend të duket si në vitin 3000

Stil

Japonia ka qenë gjithmonë një shembull për të ndjekur për pjesën tjetër të botës kur është fjala për zhvillim, inovacion dhe shërbim. Sa herë që vini në Japoni, ky vend ka diçka që do t’ju habisë. Robotë që punojnë si stafi i hotelit, ashensorë me shoqërues dhe dyqane pa shitës, parking për çadrat dhe një dietë “e çmendur” ushqimore.

Këto janë vetëm disa gjëra që i bëjnë vizitorët të admirojnë Japoninë dhe mendojnë, “Wow! Unë e dua këtë vend!” Në listën e mëposhtme kemi mbledhur disa fakte kurioze rreth Japonisë moderne që na befasuan ne shumë. Lexojini dhe do t’ju duken sikur jeni në një udhëtim në botën e së ardhmes!

Një mini McDonald s I bukur
Përzgjdhja më e organizuar e bagazheve që do të shihni ndonjëherë. Të gjitha janë të radhitura drejtë me doreza nga jashtë për t’u marrë lehtë, në aeroportin e Naritës.
Një hotel tipik me kabina që ofron gjithçka që mysafirët mund të kenë nevojë në një hapësirë të vogël.
Një dyqan ushqimor i pambikëqyrur ju duhet të zgjidhni produktet e nevojshme dhe të lini paratë në kavanoz.
Dëshironi një pjepër me personazh tuaj të preferuar në të? Nuk ka problem!
Reçipeta të zgjuara që e di çfarë ndjen dhe hapet vetëm kur gruaja është me dikë me të cilin është në një lidhje.
Shumë dritë në banjo!
Seagaia Ocean Dome, një nga parqet nënujore më të mëdha në botë
Tualetet japoneze ofrojnë ndërthurje për larjen e duarve.
Qethja e qenvë në formën e kubit është një ndër trendet e reja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu