• |
ide | kryesore

Vettingu në politikë/ Basha kërkon të shprehet pro ose kundër, Rama i kthen përgjigje ironike

Lajme, Të fundit

Pa më herët ditën e sotëm, kreu i PD-së, Lulzim Basha nisi nismën për Vetting në Politikë. Ai dërgoi në Kuvend projektligjin e kësaj nisme, por deri më tani nuk dihet se si do të procedohet me këtë projektligj.

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetari Lulzim Basha u pyet lidhur me faktin se cilët do të jenë mekanizmat që do të përdoren për Vettingun në politikë dhe se kush institucione ndërkombëtare do ta mbikëqyrin atë, lideri opozitar u tregua i rezervuar. Ai tha se si fillim presin qëndrimin e Ramës lidhur me këtë çështje, nëse ky i fundit është pro apo kundër Vettingut në politikë.

PD dhe opozita ka një plan të detajuar për 5 rregullat ku do të mbështetemi. E para dhe kryesorja për vettingun në politikë është shprehja e pro tij. Ndaj duhet të votojmë amendamentet kushtetuese. Unë nuk do të lejoj që asnjë lloj diskutimi të merret peng nga diskutime teknike. Procedura si arrihen faktet e keni në Kushtetutë. Këto janë parimet dhe për gjithçka që ka te bëjë me zbatimin e vettingut në politike do t’i paraqesim detajet dhe do i çojmë në Kuvend. Por jo para se Rama të jetë shprehur qartë para shqiptarëve jo më me fjalë, por me votë. ‘Jam pro apo kundër Vettingut në politikë’. Të enjten duhet të mblidhet Komisioni i Legjislacionit. Më pas do të veprojmë hap pas hapi që rrjeta e vettingut në politikë mos të lërë as peshq e as balena që të rrëshqasin nga rrjeta”, – tha Basha.

Fill pas kësaj deklarate të Bashës ka reaguar edhe kryeministri Rama përmes Twitter-it. Rama ka vendosur t’i përgjigjet me ironi Bashës duke thënë se nuk ka shans për të marrë pushte në zgjedhje, dhe se ishte pro Vettingut.

Ai krimineli është shoku i burrit të motrës së kundërshtarit tim. Mamaja e tij ka lidhje me tre komshi kriminelë. Krushku i njërit është trafikant që del i lidhur me kundërshtarin tim. Shans për të marrë pushtet me zgjedhje unë s’kam. Prandaj dua Veting për lidhjet e tij me krimin”, – shkruan Rama.

 

9 Comments

  1. rama perxhixhe ironike ,jeni ne vete ai esht i droguar.a nuk e beri jastekun e griseldes femij 9 muajsh,a nuk e beri avionin mushkonj,a nuk e beri bllokun e hajnit meta ngjal e pall lalzi dhe i pe emer me ramen e thithin.

 1. rama eshte dhjerja e stalinit qe me par kishte henger mut te leninit diku rruges ishte ndal dhe kishte henger mut te thar qe enkas e kishin fshehur mugusha e popoviq,para se te mberrinte ne surrell kishte gjet nji kanoqe 75 vjeq aty kishte shurru mao ce duni,prandaj rames nuk i punon truri por bytha qe meta me ngjala ja mban te erektuar.

 2. ” Unë nuk do të lejoj që asnjë lloj diskutimi të merret peng nga diskutime teknike.”

  O gomar por ato diskutimet teknike jane me te rendesishme . Djalli fshihet ne detaje.

  Ky po thote ‘ne fillim Rama te me premtoje qe do ta marri nusen’ dhe pastaj te shofim cfare nuse do ti jampim .

  Pershembull , ceshtja e perfshirjes se familjareve ne kete veting eshte ceshtje teknike por SHUME E RENDESISHME.

  Ky po ben teater per injorantat thjeshte per te uleritur JAA RAMA NUK DO VETINGUN NE POLITIKE panvarsisht se ajo qe propozon ky eshte komplet debile.

  1. O kopetent ajo që thotë Basha është thjesht skica e asaj që do të projektohet si veting i politikës nga të dy palët. Kaq Hollësirat b=Basha ti paska treguar edhe ty me që po meresh me hollësi që nuk janë përmenduar askund.

   Vetingu politik është teatër vetëm për rilindassit dhe idiotët e qorrat që nuk kuptojnë dhe shohin greminën drejt të cilës edvini i ka drejtuar.

 3. Sa te jet ne kyre te pd idioti basha, palloshi rama rri dhe 2 mandate te tjera pa problem. E ka ber bashen si leter bythe, dhe nuk ka dhe faj se ka gjetur ate palluqen qe vetem budalliqe di te bej.

 4. propagande debilash tamam per _arin , stalinin, mutin e meros dhe njerzit me nivel te ulet mendor.

  Ky kari gjoja ka studjuar dhe per juridik ? apo keshtu pretendon ? Se na doli qe diplome nuk ka marre .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu