• |
ide | kryesore

VIDEO / Debutim i hidhur për Ronaldon. Karton i kuq dhe shumë polemika

Sport

Debutimi i Ronaldos me Juventus nuk ishte si pritej. Portugezi eksperti i Champions league, nga i cili Juventus priste golat ne Europe, është ndëshkuar me karton të kuq,  duke lënë bardhezinjtë në inferioritet numrik dhe shumë polemika.

Portugezi nuk duket të këtë bërë faullin e rëndë në kontrast me mbrojtësin e Valencias, por gjyqtari e ka ndëshkuar me karton të kuq, duke i prishur debutimin portugezit.


Ajo që ka penalizuar portugezin është reagimi pas simulimit të mbrojtësit spanjoll. Portugezi ka goditur në kokë kundërshtarin, veprim që është konsideruar për karton të kuq nga arbitri I ndeshjes.

Nuk ka Var dhe Ronaldo del jashtë por polemikat futen në lojë e do të vazhdojnë gjatë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu