• |
ide | kryesore

Skema e mashtrimit, Prokuroria kërkon rikthimin në burg të menaxherit të ‘Gulf’

Lajme, Të fundit

Prokuroria e Tiranës ankimon vendimin për Alban Alikon, të njohur si menaxher i kompanisë “Gulf”. Më 13 shtator Gjykata e Tiranës liroi menaxherin e kompanisë Gulf, Albano Aliko, i cili po hetohet për mashtrim me pasoja të rënda. Ndaj tij u dha masa e sigurise “arrest shtepie”


Aliko u arrestua nga policia me 10 shtator por më pas u lirua nga gjykata e Tiranës.


Sipas hetimeve, dëmi i shkaktuar qytetarëve dhe shtetit nga mashtrimi me tollonat e naftës kap vlerën e 5 milion eurove.

1 Comment

  1. Kete as qe do e denojne sepse e ka lare tepsine me ar. Ata qe duan te kapin kete duhet te gjejne tepsine e ta shikojne se eshte zene si dajreja e skecit, pranda edhe prokuroret po bejne sikur po punojne, e kerkojne, dhe e dine qe para syve e TV e kane cdo dite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu