• |
ide | kryesore

Basha dhëmbë për dhëmbë me Ramën: Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera

Lajme, Të fundit

Pas akuzave të Ramës në Kuvend, se Basha kishte privatizuar teatrin “Metropol”, ka reaguar kreu demokrat.

“Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera. Teatri i Metropolit është aty! Kinema 17 Nëntorin, Kinema Republikën, kinema Partizanin, kinema Ali Demin, i ka shkatërruar Rama dhe ka ndërtuar pallate”, shkroi Basha në “Twitter”.


Kryeministri Rama, në fjalën e tij në Kuvend këtë të enjte, u shpreh se opozita po bën një përpjekje hipokrite për të mbrojtur Teatrin.

“Këtu më nxori një shkresë e Florion Mimës që ia dërgon Lulzim Bashës kur ishte kryetar i Bashësië, kërkoi privatizimin e teatrit Metropol, në llogari të deputetit Astrit Veliaj. Kërkuan privatizimin për të ndërtuar pallat me dyqane dhe me dhoma gjumi. Estrada është domen ekskluzive e PD dhe e drejta legjitime e Bashës, e Mimës, që për estradën të kenë fjalën e fundit, por në rastin konkret jemi përpara një shembulli që ballafaqojnë fytyrën e tyre të vërtetë. Ajo godinë nuk mund të quhet teatër dhe as monument kulture. Ne do ta kthejmë në një teatër më të bukur dhe më modern të rajonit. Ata kishin një teatër në dorë dhe e kthyen në objekt të skeçit të estradës së tyre. Ne do të vazhdojmë të shkojmë përpara dhe do t’i thyejmë të gjitha këto barriera që ngrihen mes nesh”, tha Rama.

13 Comments

 1. Nuk ka të krahasuar Teatri Kombëtar me vrimat e miut te Metropolit që ka bërë sikur ka ndertuar satrapi Rama me qehajajtë e vet. Në Metropol nuk bëhet dot teater, as për vatër kulture nuk bejne bimcat e tij. Pocaqia, i pacipi, vazhdon te mashtroje e ka goje te haje mut e te flase.! I rrofte kombit shqiptar, ja nxjerrte fundin deri sa e mban mbi kurriz.

 2. I meshon genjeshtrave, e mashtrimeve se vetem kete di te beje mire mafia dhe oligarku KM…Kjo vendosmeri qe ka ky, eshte mese qartazi se do te realizoi qellimet e veta te harbuterise ekonomike per servilet e oligarketqe ua ka borxhe. Me e keqia, e me e peshtira eshte perfaqesimi i servileve te tufes deputeteve qe ka ne mazhorance… Guake, te pergjumur, fshatare me lekure qytetare, bandite, servile, zuzare, etj, etj por qe te mos kete argumente, diskutime, e mendime demokracie nga ata, eshte qe ketyre monstrave tu vesh zjarrin e ndejtjes ne parlament, se jane shume te felliqur ati temp te demokracise

 3. I meshon genjeshtrave, e mashtrimeve se vetem kete di te beje mire mafia dhe oligarku KM…Kjo vendosmeri qe ka ky, eshte mese qartazi se do te realizoi qellimet e veta te harbuterise ekonomike per servilet e oligarketqe ua ka borxhe. Me e keqia, e me e peshtira eshte perfaqesimi i servileve te tufes deputeteve qe ka ne mazhorance… Guake, te pergjumur, fshatare me lekure qytetare, bandite, servile, zuzare, etj, etj por qe te mos kete argumente, diskutime, e mendime demokracie nga ata, eshte qe ketyre monstrave tu vesh zjarrin e ndejtjes ne parlament, se jane shume te felliqur ati temp te demokracise

 4. Nuk besoj te opozita e Lules se vyshkur dhe mendoj qe eshte pale me Ramen. Kushdo tjeter te kishte qene ne vend te tij do ta kishte rrezuar Ramen per 24 ore. Mjere ai milet qe ka rene ne dore te plerave

 5. Keta dy komentet e fundit duken si sapuni i Rames qe lane ,( ndoft edhe se lan) prapanicen. Te pranosh dhunen e kartonit te atyre qe ka ai ne parlament, eshte nje soj sikur ka para shurdh, memece por jo qorra e qe i ka vene para si bageti qe i perdor sa here ua kerko, pa patur diskutime, e dialogje mendim dhenie per cilesine parlamentare. Kete a e shihni, keshtu qe ju qe i besoni e qe jeni trembur nga dajaku i ketij te cmenduri, bejini fresk kryetarit rilindas e mos na dilni si pararoje e idiotit.

 6. Keta dy komentet e fundit duken si sapuni i Rames qe lane ,( ndoft edhe se lan) prapanicen. Te pranosh dhunen e kartonit te atyre qe ka ai ne parlament, eshte nje soj sikur ka para shurdh, memece por jo qorra e qe i ka vene para si bageti qe i perdor sa here ua kerko, pa patur diskutime, e dialogje mendim dhenie per cilesine parlamentare. Kete a e shihni, keshtu qe ju qe i besoni e qe jeni trembur nga dajaku i ketij te cmenduri, bejini fresk kryetarit rilindas e mos na dilni si pararoje e idiotit.

 7. O hajdar ai perdor forcen e kartonit sepse opozita eshte e shitur. Kane kaq kohe qe thone do bejme kete e do bejme ate por thjesht kercenime boshe dhe shkelje syri ne distance.Aty duhet ta kishin kthyer permbys qe me rastin Tahiri dhe aq me teper ate Xhafa. Ku ke pare ti te dali kryeministri te genjeje diten per diell qe u be ekspertiza e zerit nderkohe qe as nuk ishte cuar. ATy ka aq shume xzullume dhe te garantoj qe po te ishte nje njeri me pak i perlyer ne zullume vete sic eshte Basha, Rama skishte asnje shans

 8. Komentuesi i paemer, qe quan hajdar, komentuesin keshtu ,,ka komentuar drejte bemat e qyrrasheve rilindas, por te sulmosh opoziten eshte site jeshe kunde te gjitheve, e te mos jeshe me asnje. Atehere pyetja eshte po ti si komentues, te duken ne rregull kjo menyre parlamentarizmi komunist qe ka bere ky bandit KM, po prmbajtja e atij parlamenti?, po per bemat e tjera te pa fundeme te kesa e ketyre rilindasve ju i jepni te drejte> Mos e mendo politiken si rring boxi, por perplasje mendimi e llogjike per ecuri, e mos beni alibira, per shitje blerje me qellim qe edhe drejtuesin opozitar ta barazoni me kete kriminel bandit KM, sepse mund tu quajne ;;;oktapodi rilindas, meqe po e shohin se fundi i mashtrimeve ka arritur sa eshte gati bomba popullore ti largoi keta kuqale. Bashkohuni me opoziten per qellimin tuaj, e te popullit, se kerkesat, e deshirat vijne vetem me perballje kur vullkani po shperthen, e ketu , bashkimi yne, per te larguar fatkeqesine arrihet me shpejt.

 9. O XIXA, njerezit dolen ne cader me shpresen e madhe te largimit te moterqirit por a me thua dot se cfare pazari beri Basha me dyert te mbylluara?NQS ti i vret shpresen njerezve mos prit qe ata te te ndjekin ty per zhonglime politike. Kane kaq kohe qe bejne thirrje per mosbindje civile, pse nuk e bejne? Njerezve u ka hyre thika ne kocke dhe jane gati por duan nje garanci qe sdo harxhojne energji kot. Shiko Rumanine apo dhe Maqedonine e Greqine, kane treguar me shembuj qe jane popuj qe kane respekt per veten dhe te drejtat e tyre ndersa ne po lejojme nje psikopat dhe injorant te talli bythen deri ne orgazme me ate milet

  1. Ke të drejtë, po çfarë duhet të bëjmë në këtë situatë?
   2 alternativa ka? o edroga o Lulzim basha.

 10. O komentuesit e ndershem qe shkruani ralitetin e ketij populli ,te ketij vendi ,te ketyre politikaneve qe per mua nuk eshte kjo klase politike e mirfillte qe te mendoje per popullin e ketij vendi.Mua me eshte dukur zhgenjyes qofsha i gabuar drejtimi i -PD-se nga z-BASHA qe kur u bene ate takimin me edvin skizofrenin -qe ai takim kurre nuk u be trasparent .Dhe ae mendoni sa impakt per keq pati ai ne elektoratin e djathte?Kur i dhane duart sikur kishin luajtur Tenis .Dhe tani ai beri perseri nje hap te gabuar ku pranoj -Langaraq Idrizin ate plehren qe ozurpoi partine e cameve .Nuk e mendoi ate qe ky zagar u be deputet nga listat e partise demokratike dhe kur erdhi momenti ai i ktheu kurrizin u bashkua me ata te -Rivdekjes-kur mbeti si sardelja pa uje u afrua perseri .Partise demokratike nuk i duhen njerez lavire qe hidhen e perdridhen sa ne nje parti ne tjetren .Sepse keshtu dhe elektorati i djathte dhe kur them i djathte nuk po shkruaj per vemjet qe i ngjiten kesaj partie apo per cibanet e qelbur qe po dalin nga partia po ju venitet ky veprim i Z-Basha po ndihen teper zhgenjyes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu