• |
ide | kryesore

I dënuari për vrasje, arrestohet duke shitur drogë afër shkollës në Durrës

Lajme, Të fundit

Policia e Durrësit vuri në pranga 46-vjeçarin Ardian Llana, banues në Durres, një person i dënuar më parë për “Vrasje me dashje”.


Ministria e Brendshme njoftoi se Policia Kriminale Durrës dispononte informacione se Ardian Llana, i dënuar më parë për vrasje, posedonte armë zjarri dhe lëndë narkotike si kanabis dhe heroinë, të cilat tentonte t’i shpërndante në afërsi të shkollave.


Mbi bazen e këtyre informacioneve u organizua operacioni i koduar “Fusha e Rërës” dhe Llana u kap në afërsi të një shkolle.

Gjatë kontrollit, Llanës iu gjet dhe iu sekuestruan 56 gramë kanabis dhe 7 doza heroine.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu