• |
ide | kryesore

Rama në Opinion/ Pyetet 45 minuta, nuk jep asnjë përgjigje për Teatrin

Arkiva, Kryesore

Emisioni Opinion ku kryeministri ishte i ftuar para 4 gazetarëve i ka kushtuar 45 minutat e para të tij çështjes së shembjes së teatrit, por asnjë nga teleshikuesit nuk ka arritur të sqarohet nga asnjë pyetje përgjigje për akuzat konkrete që janë ngritur dhe për versionin e kryeministrit për to. Përshembull, Andi Bejtja bëri një pyetje nese duhet pritur për shembejen deri sa te kemi një Gjykatë Kushtetuese që të shprehet për ligjin special. Pas pyetjes vijuan batuta, biseda shkoi tek kinematë, vazhdoi në Elbasan, kaloi tek stadiumi, u komentuan shijet futbollistike të Robert Rakipllarit dhe vetëm përgjigje nuk u dha.

Pastaj Rama u pyet se si ka mundësi se mbi 80 % të garave dhe tenderëve i ka dhënë pa konkurrim. Biseda kaloi te BE, te rruga e Arbrit, te PPP e Gjermanisë, por përgjigje nuk u morën.

Gjatë emisionit,  nuk u përmend as sa para (thuhet mbi 200 milion Euro) fiton kompania Fusha, se si mbiu ai pronar i një ngastre të vogel mes 8 mijë metrave katrorë tokë publike, as pse u shmang Këshilli Bashkiak, as se pse u rivotua në kuvend një variant që të fitojë sërish Shkëlqim Demir Fusha….

Dhe kush ka pritur deri në fund se mos sqaronte ndonjë gjë më shumë për teatrin duke u përpjekur të kuptojë se pse Rama kishte pranuar të ballafaqohej për këtë temë duke mos sqaruar asgjë, ka mbetur i zhgënjyer. Sepse kryeministri edhe emisionin e kishte bërë me regjistrim, pasi nxitonte të shkonte në një darkë private. Atëherë pyetja që shtrohet është: Po pse doli kur kishte të tjera impenjime dhe s’kishte asnjë gjë për të thënë?

©Lapsi.al 

25 Comments

 1. …mos ju pergjigj kurre pyetjeve qe te bejn,sidomos kur te vejne para alternatives,per nje pergjigje
  PO ose JO…
  Genje sa më me guxim,qe kundershtari te dyshoje tek vetvetja.Un kam genjyer aq shume,
  sa kundershtaret e mi jan lodhur dhe me pranojn tani ne heshtje.Edhe diçkatjeter te
  rendesishme,shtoi Veliaj;mos ju pergjigj kurre pyetjeve qe te bejn,sidomos kur te vejne
  para alternatives,per nje pergjigje PO ose JO,mos degjo kurre pyetjen deri ne fund,por
  vazhdo pa nderpreje duke promovuar genjeshtrat,sepse kur degjon,sidomos ne mentalitetin
  shqiptare,ta kan mbyllur gojen,je i humbur.

  Skizofreni Edvin Rama tha,se Teatri nuk ka asnje lloj virtuti dhe historie,dhe kush pa,ai qe jo
  ne arkitekture,por edhe ne profesionin e vet eshte i pavlere,perderisa ne bienalen e Venecias
  ja cilesuan punimet si piktura te nje adoloshenti kolegji nen efektin e droges.Ne çdo komb te
  qytetruar,Ramen do ta kishin varur me koh me koke poshte.Por,megjithese rezistenca eshte
  paksa e mefshte,gerdalla Edvin Rama,me Teatrin po i hap varrin vetes.

 2. Ky , do t’a le politiken kur te mos kete ngelur asnje cm toke per tu ndertuar, kur te kete bere futur oligark edhe djalin e djalit te zahos, kur Linda t’i laje tulet me qumesht sorkadheje,kur Gregu te kete zene vend midis pese Oligarkeve me te medhenje te vendit,kur Shqiperia t’a kete kaluar disnivelin social te Indise.
  Kjo ndodh kur hajdute si Rama dhe Basha nuk hiqen zvarre ne rruget e Tiranes por duartrokiten me shpresen se :Kjo eshte hera e fundit qe n’a vodhen.
  Pastaj…rrace inferiore jemi…provuar me Turqine, ishim te fundit qe u shkeputem , me Enver Hoxhen…blegerime 50 vjet…le te mos dalim nga natyra
  Beeee, BEEEE, beeeee

 3. Kush ishin pyetjet qe ju bene rame se ke fevzo nuk ben neri pyetje por vin verdalle duke bere lloqe,sic beni ju me komente te bera bajat

 4. Problemi nuk eshte Rama. Ai del shume mire para militanteve te tij. Doli ne panel gazetaresh, u pyet, nuk e kapen ne asgje. Ai ka dale shume mire para tyre.

  Problemi eshte gazetaria. Ai formati i intervistave eshte komplet ordiner. Nuk ka asnjeri kohen te thellohet ne pyetje. Gazetaret per vete jane teresisht banal e gjuheleximsa. Nuk kane lexuar dy rrjeshta, nuk kane nje dokument me vete, duan te bejne batuta e jo te ndjekin nje rrjedhe logjike. Jane me shume aty per kafen e pasdites se per interviste.

  Per kete problem fajin kerkojeni te Fevzo me kompani.

 5. E pashe me vemendje pjesen kur foli per Kosoven.Indirekt edhe ti Edi Rama qenke per shkembim territori? Epo shqiptare ne Shqiperi ndiqeni me vemendje marreveshjen per detin qe do beje Edi Rama, se edhe Edi Rama paska tendenca per te tradhetu, per te dhuru territor,sikurse Thaci. Bile koha po tregon qe edhe ky qenka perfshire ne marreveshjen Thaci-Vucic sic u be muaj qe shume analiste po na thone. Si mund te flasesh kunder Merkelit,kur ajo po flet kunder shkembimit, pra edhe njehere Gjermania del ne interesin shqiptar, dhe ti ,e[ergjigjet e tua behesh arrogant ndaj saj? .Aq me teper qe jo vetem eshte mikja me e madhe e shqiptareve per momentin por edhe tek ty personalisht ka investu,te beri liderin e Ballkanit,duke anashkalu eshe presidentin e Serbise. Serbet urrejne gjermanet qe nga lufta e I boterore,e sidomos qe nga Lufta II por prape se prape Vucic ne Mitrovice tha, Merkel nuk do shkembime territore keshtu qe kush jam une te dal kudner Merkelit. I ka dal gjithmone kunder Gjermania Serbise dhe serbet nuk flasin hapur kunder Gjermanise/Merkelit. Si flet ti Edi Rama me kaq lehtesi dhe arrogance kudner mikes se shqiptareve? Votove 2 here kunder Amerikes, po perkrah tradhetine e Thacit per territore,dole kunder Merkelit, rrezikohesh te shesesh territor te Greqia, e vure taksen tek rruga e kombit per ti ndare shqiptaret dhe per ti rrjepur shqiptaret e Kosoves, keshtu qe per te gjitha keto uroj qe mos te jesh me kryeminister i Shqiperise. Mund te te zevendesoje edhe nje nga partia jote. Pandeli Majko do ishte i duhuri. Megjtihese kjo i takon qytetareve ne shqiperi te vendosin, une di vetem qe ti dhe Thaci paraqitkeni rrezik kombetar!

 6. SI KA MUNDESI QE 1 MELEON SHQYPTARE KANE VOTUAR NJE KRIMINEL MASHTRUES, HAJDUT DHE DEBIL KOKETUL SI EDI RAMA?

  Ky eshte thelbi i fatkeqesise qe ka pllakosur Shqypnine dhe jo llogjet ne emisionet TV si estrada OPINION e Blendi Fevziut qe kur e shikon te ze lemeria dhe ke ndjesine sikur je ne nje kotec pulash qe kakarisin papushim. Edhe ambasadori Lu sdhprehu para do kohe te njejtin mendim me intelektualin. Qe te dalim ne teme:

  PSE SHQYPTARET SI POPULL I LASHTE KANE ZGJEDHUR NE KRYE TE SHTETIT VETEM KRIMINELA HAJDUTE DHE DEBILA PA SHKOLLE QE NGA ENVER HOXHA E DERI ME SOT?

  Kujt i plas sot qe Edi Rama nuk u pergjegj per pyetjet qe i drejtoheshin sidomos per Teatrin Kombetar kur ai eshte shperfytyruar ne Kulceder Kriminale qe e ka transformuar Tiranen si Damasku i Sirise, pse jo si Kandahari i Afganistanit dhe kete katrahure urbanistike e ka kryer me qetesi te plote, ne kohe paqe pa patur asnje Lufte apo tragjedi njerezore, vetem nga lakmia per te bere leka me thase qe i ka depozituar ne bankat e huaja sic ja zbathi breket edhe OSBE-ja do kohe me pare. Kur Edi Rama me nje cinizem dhe arrogance te papare pyeti Fevziun dhe gazetaret:

  SI JU DUKET TIRANA SOT ME E BUKUR APO ME E SHEMTUAR SE ME PARE?

  Askush nga auditori nuk guxoi t’i thote ne fytyre ketij Terminatori Famekeq me baba vrastar komunist qe e ka bere kryeqytetin tone krejt te pabanuar:

  TIRANA SOT FAL LAKMISE TENDE ESHTE ME E SHEMTUAR DHE ME E KEQE PER BANORET SE KURRE ME PARE NE HISTORI.

  prandaj:

  Pyetja qe duhet te shtrohet tani para shoqerise sone civile eshte:

  A KA KUSH TA REZOJE KETE MONSTER HAJDUTE NGA FRONI I KRYEMINISTRIT QE E KA BLERE ME PARATE E DROGES?

 7. Po! Ka sa të duash!

  Mjafton të dalë në krye Basha Monika etj.
  të kenë si objektiv kur të dalin; Të pushtohet kryeministria me çdo çmim.

  Kaq,
  Kjo ka ndodhur nja 2 herë, pse të mos ndodhë përsëri.

 8. I pa emer -autik- klasen e pare dhe te dyte ne fillore me korospodence e ke bere qe nuk ke kulturen e te shkruarit po te mbeti muti ne goje,kari ne goje kaq manjak qenke pasketyre apo je pederast o te qifsha motren .

  1. I paemer qe shan vlonjatin, ti qenke Izet Haxhia me duket.Po ti e ke vrare Azem Hajdarin o qelbesire, Ti bashke me Jahon

 9. Dylber autiku(Bert) me tanga mavi ka fillu harron emrin ne shtepi, por dallohet dora e tij dhe injoranca sepse vetem ai perdor fjalen mut (sic eshte dhe vete) ne kete forum pasi aq nivel ka. Vlonjat mos u merr me autikun qe ben gojore perdite ke halet e kinema Partizanit. Po sme besove pyet te shoqen se e ka zemermire, kalo njehere dhe takoje

 10. Prite prite se po vjen sali,nuk te ndihmojne as keto vemjet qe i krijove vete me dashuri por tani Makthi po te shkatarron,cfare mbolle do korresh

 11. Po te kete marre karin tend ate here i ke cuar ne darke -GRUAS motres dhe sateme per te fjetur nje thes -Kare qe ke marre borxh-do jene kenaqur me patjeter .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu