• |
ide | kryesore

Rama nervozohet nga gazetarët: Nëse zgjedhjet bëhen sot…

Lajme, Të fundit

Me tone të larta, kryeministri Edi Rama ka sfiduar gazetarët dhe shqiptarët se nëse zgjedhjet zhvillohen në këto momente, PS do të fitojë thellë.

“Nëse zgjedhjet bëhen sot ne marrim më shumë mandate se sa kemi sot” – tha Rama në emisionin “Opinion” të kësaj të enjteje.


Rama citoi edhe ish-kryeministrin Berisha që “me Ramën në pushtet opozita nuk vjen dot në pushtet”, por harroi të shtonte edhe pjesën tjetër “sepse Rama po qeveris në kushtet e grushtit të shtetit”.

Pjesa e fundit e emisionit ka qenë mjaft e tensionuar pasi Ramës i kanë kujtuar deputetët e prekur nga dekriminalizimi për të cilët ai tha se nuk mbante asnjë përgjegjësi. ©LAPSI.al

17 Comments

 1. Qe shqiperia te filloj te behet duhet ber nje ligj,ata qe skan minimumi shkollen e mesme,dhe pensionistat mos te votojn fare.

  1. sa te jene Lulushi ne krye te PDs dhe sa te kete propagandues si ari kari, lenini stalini , muti i meros e plot debila te tjere , ai palloshi do ti marri prap zgjedhjet.

 2. I fito zgjedhjet vetem me marifetet, e vjedhjet profesionale qe bejne, vetem me largimin e kundershtareve ne emigrim, vetem duke i bler dhe se fundemi, me vendimet gjygjesore, qe banditet te dalin nga burgu, ky mafioz i fito zgjedhjet e dhe ne amerike. Kjo eshte siguria e ketij te cmenduri, sepse per perparimin ekonomik e demokratik te shqiptareve, ky i ka vene hurin cdo perspektive, vetem, e vetem per te qarkulluar parate e pista te droges.

 3. I fito zgjedhjet vetem me marifetet, e vjedhjet profesionale qe bejne, vetem me largimin e kundershtareve ne emigrim, vetem duke i bler dhe se fundemi, me vendimet gjygjesore, qe banditet te dalin nga burgu, ky mafioz i fito zgjedhjet e dhe ne amerike. Kjo eshte siguria e ketij te cmenduri, sepse per perparimin ekonomik e demokratik te shqiptareve, ky i ka vene hurin cdo perspektive, vetem, e vetem per te qarkulluar parate e pista te droges.

 4. o FAX. Zgjedhjet rama i fitoi dhe i fiton serisht, sa te jet ne krye te opozites basha. Kuptojeni kete gje sa nuk eshte von.

 5. Kujtoni berishen cfare beri ne zgjedhjet e 96 pastaj flisni per zgjedhjet,cilat zgjedhje ka fituar saliu ne perballje me ramen

 6. Sa zgjedhje ka fituar ky igjati tuaj qe se u be K;bashkie i harruat, sa here i vodhi, poketo parlamentaret qe dolen si zgjedhje me damke edhe nga OSBEja, por ju akoma ju rri ne mendje viti 96, sepse ish taktika tuaj kuqale e terheqjes e sulmit, prandaj ore rilindas te baballareve tuaj koha e genjeshtrave e mashtrimevedhe e propagandes tuaj ka mbaruar e shteruar. Per kete tjetrin qe na thote mendimin Kaqolit KM, se sa te jete LULI, une i fito zgjedhjet. ehte shprehje diktatoresh, per te trembur e per ti bere votuesit qe te mos kene besim, ashtu si dh ti i dashur komentues, por nese populli behet i teri opozitar me keta shtypes komuniste, ketyre u shkon shurra, ashtu si i shko edhe banditit KM, e CO….

 7. Shtresat e popullsise qe e votojne Ramen sot.

  1) Trafikantet e hashashit , familjaret e tyre si dhe puntoret lokale qe merrnin 20 mij lek ne dite.
  2) Oligarket qe kane marre copa te majme tenderash.
  3) Ajo pjes e popullsise ka perceptimin se shteti i tanishem eshte me LIGJOR se shteti i meparshem dhe qe mendojne se Rama eshte i vetmi qe mund ta beje ate.
  4) Tere ajo shtrese e popullsise qe kane marre tapite me ane te procesit te legalizimit .
  5) Tere ate shtrese te popullsise qe mendon se reforma ne arsim ka dhene efektet e duhura ( gati te gjithe mesuesit qe kane marre vendin e punes nga portali elektronik)
  6) tere ajo shtrese njerzish qe mendojne se rritja ekonomike eshte me e larte se gjate qeverisjeve te tjera.
  7) Ajo shtrese njerzish qe mendojne se nese do te duhet te zgjedhin midis 2 te keqijave , e shohin Ramen si e keqja me e vogel. ( dhe kjo shtrese eshte shume e madhe)
  8) Ajo shtrese njerzish qe mendojne se Vetem Rama mund ti krijoje kushte optimale Vetingut te beje punen e tij.
  9) dhe shume grupe shoqerore te cilat menodjne se jane me mire sot se me pare.

  Un jam e bindur se nese zgjedhjet behen neser ai prap fiton 3-4 mandate me shume.

  1. Ke harruar dhe ata qe tradicionalisht votojne per te majten panvarsisht rezultateve qe ka pasur qeverisja e tyre. Te thekurit sic i themi ne na vlora. Shtoi ketu dhe ata qe votojne vetem e vetem qe Berisha to mos vij ne pushtet, panvarsisht se kujt ja japin voten.. dhe kjo shtrese popullsie eshte gati 15% e gjith elektoratit.

   Shtoi ketu dhe forcen shume te dobet te opozites, Kryetarin e tyre pa shtylle kurizore , percarjen e PDs , mekatet e vjetra te saj dhe pastaj detyrimisht vijme tek konkluzjoni qe prap Rama i fiton zgjedhjet me mandate me shume

   1. NUk eshte e vertete, Ai thote kastile qe ca si ti ti besojne me te vertete ketyre qe ai vete i thote neper kafene..sepse nuk ka me asgje te re, por duhet te votojme ate sepse ai sidoqofte do te fitoje…

 8. Berisha nuk i fitoj zgjedhjet as ne 92 por ja dhuroi ramizi o toci i kukulles,berisha njihet boterisht qe vodhi zgjedhjet duke i fituar ato me95%.ju jeni zara por lexoni per zgjedhjet e berishes

 9. Kush thot se ne Shqiperi mbahen zgjedhje gabohet ketu vidhen dhe blehen nga derrrat e kuq te koperatives me ndihmen e ketij populli idiot halabak pa ideal pa moral qe shitet per nji thes miell

 10. Ku do ti thote te gjitheve se zgjedhjet i iton prape..qe te tjeret te dorezohen sepse eshte ai e vtmja alternative…Ndersa NUK ESHTE ASHTU…sot nuk e voton me njeri. Ta provoje e te beje zgjedhje te parakohshme..Ky pervecse himarjot (pordhac) eshte edhe i lig…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu