• |
ide | kryesore

Tiranë, arrestohet një tjetër polic

Lajme, Të fundit

Një punonjës policie dhe një shtetas turk u arrestuan nga SHÇBA pasditen e sotme pasi akuzohen për korrupsion aktiv.

Efektivi si i akuzuar për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm dhe shpërdorim detyre.


Të ndaluarit janë Gazmir Dega, punonjës policie në  Komisariatin nr. 1 në Tiranë dhe Servet Aksoy, 44 vjeç, nga Turqia.

Me herët, në kuadër të këtij operacioni është arrestuar në flagrancë një kontrollore e Komisariatit Rinas pasi dyshohet se lejoi kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq. Vijojnë hetimet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu