• |
ide | kryesore

Vuçiç i hedh ujë të ftohtë partizanëve të ndryshimit të kufijve

Lajme, Të fundit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçië i ka hedhur ujë të ftohët të gjithë atyre që pretendojnë se korrigjimi i kufinjve do të sjellë një njohje automatike të Kosovës nga Serbia. Ai ka thënë sot gjatë një konference për shtyp për çështjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisëse se nuk asnjë forcë e cila mund ta detyrojë atë që ta njohë Republikën e Kosovës si shtet të pavarur.“Serbia ka qenë gjithmonë për dialog me Prishtinën dhe me të gjithë. Megjithatë ne duhet ta dimë se për çfarë po flasim.  Nuk asnjë forcë e cila mund ta detyrojë atë që ta njohë Republikën e Kosovës si shtet të pavarur” ka thënë ai sipas agjensisë Tanjug.


Por, deklarata e Vuçiç mund të interpretohet edhe në një sens tjetër. Një marrëveshje me korrigjim kufijsh nuk do ta obligonte Serbinë të njohte Kosovën, por ajo nuk do ta pengonte atë të  ndalonte bashkimin e pjesës së mbetur të Kosovës me Shqipërinë.


©Lapsi.al

1 Comment

  1. Por ju te lapsit dhe saliu i folet miletit rama,thaci,vucic kane bere marveshje po shesin kosoven tradhtar i quajti krye tradhtari sali dhe ju i shkuat me lepirje larte e poshte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu