• |
ide | kryesore

Pas kallëzimit për shpërdorim detyre, PD kërkesë Prokurorisë: Të hetohet Arta Marku

Lajme, Të fundit

Një ditë pas kallëzimit të Arta Markut për shpërdorim detyre , demokratët i kërkuan Prokurorisë së Tiranës të hetojë lidhjet e Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme me zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste përfshi kryeministrin Edi Rama.
“Cilat janë lidhjet direkte apo indirekte të Arta Markut me Edi Ramën. Çfarë komunikimesh ka Arta Marku me Engjëll Agaçin dhe si kanë ndikuar ato në shkatërrimin e hetimeve për “Tahirin” dhe zvarritjen e çështjes “Shullazi”. Çfarë i kanë kërkuar kryeprokurores Fatmir Xhafaj, Ulsi Manja, Ermonela Felaj apo ndonjë deputet tjetër socialist. Hetimet duhet të qartësojnë a ka patur kryeprokurorja kontakte me avokatët apo të dërguar të Emiljano Shullazit. Gjithashtu, është po aq e rëndësishme të hetohet me shpëjtësi baza ligjore për çdo emërim, lëvizje, transferim në prokurori, që nga koha kur në krye të saj është Arta Marku”, thotë Alibeaj.

Në padinë e depozituar një ditë më parë Partia Demokratike e akuzon Arta Markun për dështimin e hetimeve ndaj ish ministrit Saimir Tahiri dhe shpërbërjen e ekipit te prokuroreve që nxori para drejtësisë, Emiljano Shullazin. Për këtë arsye demokratët kërkojnë pezullimin nga detyra dhe nisjen e menjëhershme të hetimeve ndaj numrit 1 të organit te akuzës.

17 Comments

 1. Cazzo opozite sjeni te zotet me ba kur gja vetem me leh si qeni ne hane conju mor zota zhguleni barin e keq prej shqipniet.

 2. Sinkronizim fantastik PD – Lsi dhe prokuroreve te saliut per te krijuar tencion artificial,por vetingu po vjen dhe per ju ashtu edhe per saliun.azemi eshte gjalle po vjen

 3. gam gam gam gam gam gam gam

  ‘ i kerkon prokurorise te hetoje lidhjen ….. ‘ LLafe kot ,, sa per te kaluar rradhen.. Ju si PD , cuat ndonje fakt , element, inidice qe ata te fillojne hetimin ?
  Apo….. ‘ me ka cu nona me la gojen’ .

 4. Po PDja dhe koalicioni i djathte do trondiste vendin tani ne shtator me protesta masive , Si shkoi ky muhabet ?
  Po iken shtatori dhe deri tani kane bere vetem deklarata pompoze per kengen partizani vogel velo dhe per ate kryebashkiaukun e tepelenes qe i kendoi Enver hoxhes.

  Apo thjesht ta shyjme keshtu me deklarata ( mire e thote njeri me siper si lehje qensh) deri sa te vije rradha jone.

  ?????

 5. Tere keta komentuesit e me siperm, rrinkerkan ne hije, e pika qe su bie,,,,etj, por ,,,,,njerez ju, e njerez ataPDja, po ju c;far kontributi jepni? Ju jeni vete nga ata qe lehni si kope, e s;jeni te zote qe te thoni mete vogelat padrejtesi te kesaj qeverie mafioze, hajdute, e narkomane. Ku jeni, a keni ju vuajtje, e taksa koti qe po ju vjedhin,,,,folni,, e mos prisni,,,ketu na tregoni ham, ham,, ham, per tiu kundervene opozites,,,, po a sjane te verteta e fakte ato qe thote si opozite, a seshte thirrje qe te shporrim keta kuqale qe jane ne pushtet? _ E, nga e doni shpetimin ju qe lehni, e shani opoziten,? Opziten e ben populli i bashkuar per qellimin e saj te permiresimit te se aredhmes, por duhen bashkuar e jo te percare sic paraqiteni ketu. Mos u vini veshin ketyre komentueseve kuqale, qe hedhin rromuze percarese, e perpunuese tymuse per popullin, ata kete pune kane, jane po ato qe kane qene, por me masken e demokracise.

  1. o komentusa.. stalini tani ka nji emer t ri XIXA …

   na honksh karin o stalino
   jo xixa me u bo ti po ne ylli me bisht
   prap era malok jug-lindje vje

 6. Padia eshte shume ok. Deri tani opozita eshte aktive po ben rolin e saj. Po te krahasoni ramen qe bente 0 opozite me kauza idiote si hap kutite ose largohu. Fajin e ka saliu , te fala sandrit etj.
  Nderkohe kjo opozite ka kunder te gkithe bandat e hashashit, te gjithe kriminelet e shqiperise, te gjitje policine , prokurorine, shish, te gjithe shtetin, ka kunder te gjitha mediat kombetare(lexo antikombetare) ka kunder gjithe biznesin qe po pastron parate e pista ne ndertime , ka kunder shpopullimin e vendit duke u larguar pjesa aktive forca e tyre zvogelohet, kjo opozite ka kunder Lu reformatorin, modelen kokuqe te BE Vlahutin , ka kunder shoqerine civile te blere nga lali eri dhe sorosi.

  Kjo opozite ka nje aleat te vetem zerin fjalen dhe te drejten .
  Tani smbetet tjeter ti kerkojme te bejne akte vetmohuese e pastaj ti quajme organizate terroriste.

 7. Ate nenen me Brekushe dhe motren e gruan me vrime jashte o Tironci i Bathores ke ngatruar andrese se une komentoj me nje pseudonim nuk jam si ju morrat e kuq qe i dshkruani yte njejtat komente me pseudonime te tjera se ju kini frike te dilni dhe me nje pseudonim te vetem o minjte e haleve.

 8. Ate nenen me Brekushe dhe motren e gruan me vrime jashte o Tironci i Bathores ke ngatruar andrese se une komentoj me nje pseudonim nuk jam si ju morrat e kuq qe i shkruani te njejtat komente me pseudonime te tjera se ju kini frike te dilni dhe me nje pseudonim te vetem o minjte e haleve.

 9. Edhe une XIXA, qe po e djeg shume ne ven te keq kete qe na hiqet;;;Tironci; e qe na bo politiken e njofesit, e te psikologut, duhet te jete nonjkatunar qe tu ardh nTIRON me shit dy ve, ka ra nga gomori e osht pa tru te vogel, ose gore surreli.

 10. Une jam, e do te jem, ti po qe tironas, eshte ma mire me hesht, se tironcit se kon zakon servilizmin e veset qe ka kjo qeveri. Te majte e jotja lale…Tashti,, e shikoni kete komentin e nji fashisto komunistin, ( se keshtu po veprojne keta sot)ka ne disa linke qe futet po me kete koment te pergatitur qellimisht per te goditur nervat tona, e te demokrateve. Eshte e duhet te jet e i punesuar per qellime te tilla, e sherbetor zagar i kuqaleve rilindas. Ne komentin e tije, po te shikoni eshte edhe banal , injorant, prandaj edhe une do zbatoj nje keshille te nje komentuesi per mos tiu pergjigjur me grykes se kesaj haleje.

 11. Futu nga nje te share me grua ,moter dhe nene ketyre fosileve te kuqe dhe leri ,derri do plumb,Nafijet e tyre qe kane neper shtepia duan kare .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu