• |
ide | kryesore

Mediat hollandeze për grupin e Bajrit: Shqiptarët këtu, si në shtëpinë e tyre!

Lajme, Të fundit

Për arrestimet e anëtarëve të grupit “Bajri” kanë shkruar edhe mediat holandeze. “De Telegraaf” pasqyron lajmin duke u referuar njoftimit zyrtar të autoriteteve ligjzbatuese. Behar Brajoviq (Bajri) dhe Samet Halluni 34 vjeç, janë pjesëtaret e grupit “Bajri” të arrestuar në Roterdam të Holandës.

“Arrestimet në Roterdam tregojnë edhe një herë se kriminelët nga vendi ballkanik ndihen si në shtëpinë e tyre në Holandë. Vitin e kaluar, policia ngriti alarmin për ndikimin zgjerimin e shpejtë të ndikimit të shqiptarëve në Amsterdam dhe Roterdam në veçanti”, shkruan holandezja “Der Telegraaf”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu