• |
ide | kryesore

PS-LSI akuza për lidhjet me krimin, Balla i kujton Balilin, Panariti: Ke miqësi me trafikantë!

Lajme, Të fundit

Pas prezantimit të ndryshimeve në ligjin antimafia, që bëri Partia Demokratike, kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla,  tha se Basha s’mund të flasë për oligarkët pas është gjobaxhiu më i madh i tyre, ndërsa akuza hodhi edhe ndaj ish-ministrit të LSI-së Panariti.

“Panariti firmosi kontratë qereje toke për Balilët. Ne u sekuestrojmë hotelet po nuk ju marrim dot tokën, sepse kontratën e kanë qepur mirë. Duhet të gjejmë zgjidhje ligjore për t’u anuluar kontratat. Në Belsh liqenet janë dhënë me qera për peshk sipas kontratës që ka dhënë ish-aleati ynë. Në qendër të Belshit peshqit ushqehen me gëlasa pulash. Këto duhen prishur, z.ministër”, tha Balla.

“S’mund të flasë për oligrakët gjobaxhiu më i madh i tyre, Lulzim Basha. Kompania e kunatit e bashkëshortes së Bashës jep konsulenca oligarkëve. A është kjo gjobë z. Basha? Unë mendoj që po. Të sqarojë Luli si fillim marrëdhëniet e tij me oligarkët. S’dihet ende kush paguan faturat e mbledhjeve të tua nëpër hotele”, shtoi.

Por deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, i është përgjigjur akuzave të Taulant Ballës, ku ky i fundit akuzoi ish-ministrin e Bujqësisë se ka patur lidhje qiraje toke me Klement Balilin.

Përmes një statusi, Panariti shkruan se kjo është lehtësisht e verifikueshme, duke deklaruar se tashmë publiku e ka të qartë e kush shoqërohet me trafikantë.

“Nuk ka kontrate te lidhur as nga Ministria e Bujqesise dhe as nga Edmond Panariti, me trafikantin Kelmend Balili… zoti Taulant Balla!! Ky është një mashtrim…lehtesisht i verifikueshem dhe i hetueshem… Keni nje vit që vetëm hetoni dhe auditoni procese dhe procedura për të cilat janë shprehur që nga KLSH e me radhe. Vazhdoni!! Por, se kush shoqërohet me trafikante, dhe madje e deklaron hapur këtë, publiku e ka tashmë të qartë. Por kjo nuk ju ndihmon në fshehjen e deshtimit spektakolar te Bujqesise, ne vitin tuaj te tepsise”, thekson Panariti.

 

2 Comments

  1. Kukumjacka, Balla, si disinformator, e oxhak i papastertise rilindaseqe gjithemon ka nxjerre tym te zi, edhe ne keto deklaratapercarese , dizinformuese po me avazin e vjete te kuqaleve,,,,,shpif, e shpif se dicka do mbetetEh, mor kuqal i vogel, po katundar ngele….

  2. Balilin e kini mik te perbashket o corape kuqi i Librazhdit- Taulant Palla-qe akoma bredh i lire pa u cuar prapa hekurave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu