• |
ide | kryesore

Basha kundër Berishës, apo një lojë kukamshefti mes tyre?

Arkiva, Kryesore

Mund të numërohen me gishtat e dorës, rastet kur publikisht,- pavarësisht pa kënaqësive që ruajnë në heshtje kundrejt njëri tjetrit-, Lulzim Basha dhe Sali Berisha janë shfaqur me qëndrime radikalisht të kundërta. Një nga herët e fundit që mbahet mend është ai gjatë kohës së çadrës, kur lideri de fakto këmbëngulte për bojkotin e zgjedhjeve dhe lideri historik e kundërshtonte atë.

Tani duket se të dy kanë bërë një rokadë në qëndrime. Të hënën në mbrëmje, i ftuar në “Open” Basha deklaroi me gojën plot se PD: “Do hyjë dhe do të fitojë në zgjedhjet lokale. Detyra jonë është që  t’i japë fund grushtit të shtetit që qeveris sot” konfirmoi ai.

Kreu i PD-së duket se ka hedhur edhe hapa konkretë në këtë drejtim. Ai ka shpallur së fundi zgjerimin e koalicionit opozitar me PDIU duke dëshmuar se është i obsesionuar që të bëjë numrat për të mundur PS-në. Ky veprim u shoqërua edhe me një jehonë ne mediat pranë opozitës, që bënin llogaritë se bashkë me LSI-në dhe PDIU-në, koalicioni i djathtë bëhej shumicë në mjaft bashki të vendit.

Pra sipas këtij versioni fitorja nuk është një “mollë e ndaluar”, nga lidhjet e qeverisë me krimin oligarkët dhe ndihmën që i japin këtij koalicioni mediat e rregjimit.

Por, krejt ndryshe ka folur Sali Berisha 10 ditë më parë. Në rikthimin e tij pas 5 vitesh në “Opinion”, ish kryeministri deklaroi se fitorja në zgjedhje kundër Ramës është një mision i pamundur, pasi ai ka në dorë të gjitha mjetet për ti manipuluar ato. Pikërisht për këtë arsye Berisha bëri thirrje për një kryengritje popullore.

Po të shikosh me imtësi edhe analiza e Bashës edhe ajo e Berishës ngjajnë si dy pika uji. Ata ndahen vetëm në konkluzionin se si do të ndryshohet situata: me rrugë radikale sipas versionit të liderit historik, apo në marrëveshje me Ramën përmes votimeve të projektligjeve për vettingun e politikanëve, të pengimit të koncesioneve për oligarkët apo të “bindjes” së Ramës për të shembur themelet mbi të cilat ka ngritur pushtetin e tij.

Ngado që ta marrësh, qasja e Bashës që shpreson se do të përmirsojë “Rilindjen” në rastin më të mirë është naive dhe në rastin më të keq vërtetimi i gjithë akuzave që i bëjnë kundërshtarët e tij brenda partisë.

Këto dyshime rrëzohen vetëm në rastin nëse ish kreu i PD dhe pasardhësi i paracaktuar prej tij i kanë ndarë me mirëkuptim rrolet: Berisha duhet të bëjë radikalin dhe Basha eksploruesin e të gjitha mundësive, deri sa të vijë tek zgjidhja finale.   

©Lapsi.al

33 Comments

 1. Rruges radikale per marrrjen e pushttetit i ka kaluar koha,me fort kur Shqiperia ka bere disa
  marrveshje me BE-n.Marrveshjet me Ramen jan humbje kohe.Denimi i kriminelave pa denuar
  Kryetarin e tyre,Edvin Ramen,nuk ka sjelle asgje deri tani.Gjarperi vritet nga koka.Edvin Rama
  meriton karriken elektrike,por ne mungese te denimit me vdekje,ai duhet denohet me burgim te
  perjetshem dhe ti konfiskohet e gjith pasuria.Vetem eliminimi i tij shperben Banden e “rilindjes”.
  Perse Rama e kandidoi per te dyten here Edvin Rroshin,perse e mbron kaq shume Saimir Tahirin,
  perse kerkon shpetimin me çdo kusht te Fatmir Xhafajt dhe Vellait te tij?-sepse ai ka dijeni per
  gjithshka dhe ka frike se do ta dekonspirojn.Po behen 5 Muaj nga audiopergjimi i Agron Xhafajt
  dhe ekspertiza akoma nuk e ka thene fjalen e saj!!!Kjo tregon,se Shteti shqiptare dhe te gjith
  institucionet e tij jan inekzistente,jan ne dore te vetem nje individi,kryemafiozit Edvin Rama.
  Ne kushte tjera,nese Shqiperia nuk do te ishte antare e NATO-s,do te ishte sulmuar ushtarakisht.
  Ashtu si ndodhi ne Panama ne kohen e Manuel Norieges,do te ndodhte me Edvin Ramen.Keshtu
  qe,eliminimi i fajtorit kryesor per inkriminimin e Shtetit dhe shoqerise shqiptare,Edvin Rames,eshte
  emergjente , nese Shqiperia nuk don te shkoje drejte katastrofes socialekonomike,Zbythja e ordinerit
  Rama me mjete ligjore,do te ishte më me vlere…..

  1. Më 21 Janar edvin droga mobilizoi të gjithë horrat dhe llumin e shqipërisë dhe TENTOI TË MERRTE PUSHTETIN ME DHUNË.

   Pse?

   Kishte shkaqe ekonomike, politike etj etj që justifikonin sulmin e dhunshëm mbi kryeministrinë?

   Çeshtja Prifti-Meta nuk ishte shkak.

   Pasojat dihen.

   Si reaguan ndërkombëtarët ndaj edvin drogës? E shtuan mbështetjen për edvinin.

   Sot që kemi dhjetra shkaqe ekonomike politike drejtësie kriminaliteti kemi të gjithë të drejtën e ZOTIT PËR TA PËRMBYSUR ME DHUNË EDVININ DHE QELBËSIRAT E RILINDJES,

   Rrugë tjetë nuk ka!

   1. “Antirilindas, Antikomunist”
    Edvin Rama bleu gjakun e kater viktimave te 21 Janarit,ndersa me familjet e viktimave te Gerdecit,ben lufte kunder demshperblimit te tyre deri ne Strasburg!!!Perse?Sepse kater fatkeqet i dergoi Rama ne kurth,dhe per kete pagoi mbi dy milion Euro nga Leket e
    takspaguesve shqiptare,kur nuk e permban asnje ligj.21 Janari 2011 ishte kurth i Rames
    per Berishen,qe parashikoi se eskalimi protestes ne dhune,do sillte viktima.Rama nuk
    ishte ne krye te protestave,por duke pire kafe,alibia e tij per pafajsine.Rama futi ne kurth
    Berishen dhe protestuesit.Vrasja e kater protestuesve ishte “argumenti” me i fuqishem i
    Rames per te akuzuar Berishen si vrases,kur faktikisht ishte ai qe i dergoi viktimat ne prite,
    ishte ai qe nxiti dhunen kunder institucioneve shtetrore,ku nuk u perjashtuan edhe qindra makina te demtuara te qytetareve te thjeshte.Dhe ky Rame qe protesten e ktheu ne nje
    perleshje,sot detyron opoziten te protestoje sikur shkojn ne nje xhenaze!Perse?-sepse ai e
    ka te qarte si e mori pushttetin dhe ka frike nga protestat e dhunshme.Prandaj edhe mendoj,
    qe protesta e dhunshme e 21 Janarit (qe ishte shkaku kryesor qe permbysi Berishen)nuk
    kishte si qellim permbysjen e qeverise Berisha,por dhunen ne vetvete,eskalimin e saj deri ne
    ate pike sa te detyronte te perdoreshin armet e zjarrit.Dhe Rama ja arriti qellimit.Per te”lare ndergjegjen”pagoi mbi 2 milion Euro Familjet e viktimave(qe i premtoi drejtesi),pra bleu gjakun,dhe e mbylli çeshtjen ne heshtje.Koha ka treguar,qe Basha nuk eshte gati per nje proteste te tille si ajo e 21 Janarit.Nese drejtesia nuk denon mafiozin rama,meqe shoqeria civile nuk ka force te pergatisi nje proteste te dhunshme,opsioni i fundit mbetet eleminim fizik.Por,vrasjet kan treguar se nuk jan zgjidhje afatgjate,me fort kur behet fjale per atentat politik.ku atentatori
    shihet si kriminel nga pala tjeter dhe ligji.Do te ishte me e vlefshme dhe me dinjitoze mbrojtja e Teatrit me arme dhe me viktima,qe do sillte edhe renien e Rames,se sa nje atentat qe polarizon akoma me shume shoqerine shqiptare.

    1. Në një mendje jemi: Protesta e dhunshme (MEQËNËSE MJETET DEMOKRATIKE PËR TË RRËZUAR edvin drogën NUK FUNKSIONOJNË) sido që të përfundojë do të jetë avantazh për opozitën.
     E rëndësishme është që edvini dhe lidhjet e tij me krimin merr fund, dhe rilindja then qafën.
     Socialistët e vërtetë do ta falenderojnë opozitën për këtë shërbim që ju bën atyre.
     Le të vazhojnë socialistët pastaj të qeverisin deri në zgjedhjet e parakohshme ose sido që të jetë, do të jetë shumë më mirë pa edvinin dhe qelbësirat rilindase.

 2. Ky Zigur Qarri, qenka nje nga ata te deprimuarit qe punon ne firmen e Sales..

  Ik ore idjot se populli i njeh mire se kush jane Rama, Berisha dhe ata bishtat e tjere si puna jote..

  Respekt qeverise se tanishme per punen qe po bejne, po ndertojne shtet per te ardhmen e feminjevet tane dhe qe po respektohet ne Evrope.

  1. Keni te drejte ! Ky Zigurri,Qarri dhe zarari, eshte kllonuar nga saliu! Nuk le artikull dhe gazete pa komentuar! Me kete “nam te mire” qe ka krijuar ,sigurisht se do t’ja vjedhin ID! Shaje Ramen o Zigurr, por mos mbro sali kriminelin! Lul idiotin dhe veten tende si salinian injorant!

 3. Ja ke fut pordhes kot o Zigur kur thua pushteti nuk merret me rruge radikale. Ai duhet te rrezohet me rruge radikale sepse ne kushtet ku ndodhesh nuk ka shans te zhvillohen zgjedhje normale. Basha eshte teper i mefshte ose ka nje pazar te heshtur me Ramen sepse nuk ka si shpjegohet ndryshe qendrimi qe mban, here thote nuk futem ne zgjedhje dhe here do ti fitojme ato.Per mua ai eshte humbje kohe ne krye te PD pasi dhe ai vete eshte i perlyer ne skandale korruptive gje te cilen i tund Rama.Kushdo te ishte ne krye te opozites do ta kishte hedhur Ramen pa patur nevoje fare te ishe ne Nato. Noriegen e eliminuan Amerikanet sespe i doli nga rrjeshti, por nqs ne do presim qe Ramen te na e heqin te tjeret, atehere kesaj i thone prit gomar te mbije bar. Shqiperia fakeqesisht po behet nje vend i frikshem ku shume shpejt krim,i do jete dhe mbi shtetin e do katandisemi me keq se Sicilia e viteve 70

 4. me sa duket nuk kan pagu gjo kto oligarket te pd , prandaj esht tu bo zhurm luli , po ate qe boni rrugen nga tirona ne elbason te kaptina e teg, pse se permeni luli ? apo ja fut argita me shpull

 5. Ne kete degjenerim dhe degradim ku ky i gjati ine(pa perjashtim edhe te tjert me pare) e ka çuar kete vend dhe kete shoqeri mund te them Po , PD i fiton zgjedhjet . Qe ky vetebesim i tij , i imi dhe i gjithkujt tjeter qe ka dy pare mend ne koke te realizohet , duhet Basha te vere ca pika mbi i .

  1- Te garantoj njerezit qe nuk do vije me ate PD te piset qe ishte me pare dhe kjo realizohet me nje spastrim dhe
  spostim te individeve negativ te saj . Per njerezit e thjeshte akoma ju nuk jepni besim .

  2- Te eliminoje habuterit dhe cubat qe ka ne mes saj . Keta pa pushtet jane te frikshem , imagjinojini me pushtet çfare
  jane ne gjendje te bejne keta cuba . Jemi i vetmi vend ku deputeti , kryetari i partise , nje drejtor apo kryetari i nje
  bashkie ben si cub kur nr te gjithe boten ndodh e kunderta .

  3- Luft pa kompromis krimit ne pergjithesi dhe ne veçanti krimit te organizuar si nepermjet drejtesise ashtu edhe
  nepermjet sekuestrimit te pasurive . Te gjithe pas hekurave dhe çelsat tu hidhen ne det . Tu nderpritet e drejta e
  pjesmarrjes ne tendera dhe t’ju sekuestrohet e gjith pasuria qe kane fituar si nga aktivitetet kriminale si nepermjet
  tenderave . Kjo te ndodh per nje periudhe 3 mujore se tashme dihen se kush jane dhe çkane bere .

  4- Luft pa kompromis korrupsionit qe ka infektuar çdo qelize te kesaj shoqerie deri ne degradim dhe degjenerim te
  kesaj shoqerie . Nese shkon ne nje shkolle apo spital 5 mije lek do roja dhe 5-10 mije leke do mesuesi apo doktori .
  Nese nje polic te kap rruges me çfardolloj gabimi ti nuk paguan gjoben nese i jep ati 10 mije leke , nga te cilat 5 mije i
  do per vete dhe 5 mije per shefin . Pse bera keto krahasime ? Korrupsioni ne vetvete lindi me njeriun dhe do vdes po
  me njeriun dhe nuk zduket kurre veçse minimizohet . Por tek ne ndodh çudia , ketu e bejne korrupsionin te gjithe qe
  nga bujku me i thjeshte dhe deri tek “agai” i punes edhe pse i pari nuk firmos ndersa i dyti po dhe mban pergjegjesi.
  Nese ndokush do te beje korrupsion OK , por para se ta beje ate duhet ta pyes bythen , çfare fitoj dhe çfare humbas
  dhe jo vetem fitoj siçndodh ketu tek ne .

  5- Qe te luftosh korrupsionin duhet qe te behet nje VETING ne radhet tuaja ( te politikes) ku me siguri apsolute mbi 80 %
  e tyre duhet te zhduken nga ekranet se na vjene per te vjelle kur i shohim .

  6- Qe te luftosh korrupsionin duhet qe drejtesia te spastrohet totalisht dhe jo njeri e kalon vetingun dhe tjetri jo kur ne
  realitet kane bere te njejtin gabim apo shkelje . Vetingu i sotem eshte komplet i deshtuar , perveçse politikisht por edhe
  financiarisht (po hidhen miliona euro per te kaluar vetingun) . Hiqi te gjithe dhe zevendesoi me te rinj te paperfolur (si
  financiarisht ashtu edhe politikisht) dhe njekohesisht shume te kontrollueshem (financiarisht)

  7- Qe te luftosh korrupsionin duhet qe spastrosh pothuajse totalisht policine(ose me sakt kriminelet me uniforme) . Nese
  shoh nje polic dhe nje kriminel me frike kam policin se kriminelin dhe e dine pse ? Krimineli ta jep nje mundesi kurse
  polici JO , ai te shantazhon me metodat e nje krimineli dhe nuk te jep asnje mundesi se nga pas ka petkun e pushtetit
  qe e mbron . Ne kete menyre keta behen mijera here me te frikshem se kriminelet , prandaj nje Veting ne polici ku 99% e
  kokave te saj si dhe 95 % e atyreve te thjeshte te largohen me cermoni .

  8- Qe te luftosh korrupsionin duhet qe ti jepet perparesi sistemit arsimor . Eliminoi te gjitha shkollat private dhe ato me
  korrespondence se jane bere vater injorance dhe hajdute te liçensuar . Nje shprehje aziatike ( nuk e di nese eshte
  japoneze apo e ka thene Konfuci) thote : Nese done te dish se a do mbijetoje nje popull per nje vit shiko se çfare ka
  mbjelle ne ara por nese do te dish se nje popull apo komb do te mbijetoje per nje shekull shiko se çfare arsimi ka ngritur

  9 – Qe te luftosh korrupsionin duhet qe te behet nje riorganizim i sistemit shendetesor . Ti jepet edhe nje mundesi fukarait
  apo pensionistit te shkret qe kur te shkoj ne keto spital te kuptoj se ka akoma njerez qe i duan dhe ai eshte Shteti .

  10- Qe te luftosh korrupsionin duhet qe te dyfishosh rrogat e buxhetoreve dhe te rritesh minimalisht deri ne 350.000
  rrogen minimale . Njekohesisht me rritjen e pagave te pergjysmohet numri i te punesuarve ne shtet dhe mos te jete me
  shume sesa 60 – 65.000 punonjes . Numri i punonjesve ne çdo sektor shteteror te caktohet me ligj . Kryetareve te
  Bashkive te mos u lihet dore e lire se i kane kthyer Bashkite ne maxi kooperativa dhe çerdhe pertacish .

  11-Qe te luftosh korrupsionin duhet qe te zhdukesh me ligj PPP-te dhe kete metoden tjeter qe nuk ja kuptoj mire emrin
  (me kerkese te pakerkuar d.th.n inceneratoret , testri etj) . Te permiresohet ligji i prokurorimeve publike , ku fitues te
  mos shpallet ai qe jep oferten me te vogel por ai qe qendron ne mes te ofertave dhe qe nuk eshte me poshte es 18 % te
  preventivit total te ofertuar .

  12-Ti jepet perparesi totale Bujqesise , Turizmit (Agro-Turizmit) dhe Nentokes . Ti jepet perparesi firmave prodhuese dhe
  jo atyre te sherbimit ( kjo te kihet parasysh edhe ne permiresimin e ligjit te prokurorimeve ku ata qe jane prodhues te
  pikesohen me shume se ata qe jane per sherbime) .

  P.S. Basha , ne kete bote asnje gje nuk sollem me vete por erdhem lakuriq dhe disa na priten te gezuar(nena dhe babai) .
  Nga kjo bote asnje gje nuk do te marrim me vete por do ikim perseri lakuriq dhe disa te tjere do te na perciellin te
  hidheruar( djemt dhe vajzat tona) . Ne kete bote lume ai qe beri mire dhe keq kurre .
  Ne kete bote kalimtare (apo te rreme thoshte gjyshi im) jo te gjithe e kane mundesine te shkruajme emrin per brezat qe
  do vijene , se keshtu jane bere keto pune nga i Madhi Zot por cipa(nderi) i gjithesecilit do te ngelet te pakten per 2-3
  breza .
  Ne kete bote kalimtare , ata te paket qe kane mundesine ta shkruajne emrin ne histori mund ta shkruajne per mire apo
  per keq dhe historia do te flase per ta me Madheshti apo me Urrejtje .
  z.BASHA , juve po ju jepet mundesia qe ta shkruash emrin tuaj dhe qe Shqiptaret te flasin me Madheshti per ty .

  1. Serbet thone,”shqiptarit jepi dipllome,por jo dije”.
   Do te veçoja piken 8 dhe dhe 10.Ne nje Shkolle 9 vjeçare,Mesuesit i drejtohen zyrtarisht
   Ministres se arsimit per emerimin e Drejtorit te Shkolles,si i pafte.Drejtori i Shkolles,nuk
   ka mabruar Gjimnazin,ka blere nje dipllome.Ai dhe familja e tij dikur mlitante me PD-n,
   e kthyen pllaken dhe u bene me PS-n.Ministrja e arsimit e injoroi komplet kerkesen e
   Mesuesve,ai eshte Drejtor edhe tani.Askush nuk proteston,sepse e ka te qarte qe i
   flakin nga puna.Kjo te sjelle tek pika 10,punonjesi publik,qe paguhet ne kurriz te prodhimit,
   por perdoret per interesa politike,flaket ne rruge kur vjen PD-ja,flaket ne rruge kur vjen PS-ja.
   Kur punonjesi publik,qe ne te gjith Boten ka statusin me te sigurte per vendin punes,flaket
   si lecke,imagjino se sa mund te mbrohet puntori ne sektorin privat nga ky Shtet!
   Fshesa “Veliaj” tek Ujësjellësi, si zëvëndësoi 1000 militantë të PD-së me ata të PS-së
   Sapo u zgjodh kryetar Bashkie Erion Veliaj, në Ujësjellës nisën largimet masive nga puna.
   Qindra vetë u hodhën në rrugë si të punësuar nga partia tjeter.Në vitin 2015, ndërmarrja
   nga rreth 1800 vetë që kishte,mbeti vetëm 845 punonjës, një numër relativisht i ulët nga
   sa kishte regjistruar ndër vite.Çfarë ndodhi më pas? Një raport i Entit Rregullator të Ujit
   zbulon se pas largimit të të punësuarve nga Partia Demokratike, në Ujësjellës nisën të
   shtohen punonjësit vit pas viti.Nga 1800 vetë,bisturia e Veliajt kishte operuar mbi 1 mijë
   punonjës, që kreu i bashkisë i quante militantë partie.Në vitin 2016 numri i punonjësve
   arriti në 1290 të tillë. Brenda vitit ishin shtuar 445 vetë.Në vitin 2017, u shtuan edhe 475
   punonjës të tjerë, një shifër që e rikthen numrin e punonjësve sërish në nivelet ku e gjeti
   Veliaj, para se të niste reformat e tij radikale.Aktualisht Ujësjellësi ka 1764 punonjës, pra
   sipas shembujve që merrte Veliaj, në Ujësjellës ka më shumë punonjës se ç’ka policë në
   Tiranë apo ushtarë në Elbasan dhe Në Durrës.Kuptohet se ajo që ka ndodhur me reformat
   radikale është thjesht zëvëndësimi në borderonë e Ujësjellësit i thuajse 1 mijë vetëve që
   votonin Partinë Demokratike, me të tjerë që votojnë Partinë Socialiste.Pra Veliaj nuk e uli
   numrin e të punësuarve në Ujësjellës, por siç shprehet ai, e zbrazi parkingun nga militantët
   e Partisë Demokratike për ta mbushur atë me militantë të Rilindjes.

 6. Ky portal eshte kthyer ne nje org e PD dalin ca pafille dhe lexojne fjalimet forumit rinor te PD dhe ne fund pa kuptim.luli dhe berisha do hyne ne zgjedhje me koken ulur si me 22 korrik qe votuan me koke ule denimin e tyre,aty si Qen.

 7. Shof ca qe shkrujn rromapertoma .Keni marr urdher nga partia qe prrallisni ne ket menyre? Te shkrush kshu si shkruni ju nuk ka byth me nejt .Dy gjona jane ose jeni idioter ose jeni te pagum . Une mendoj se jeni nga ata qe jepni bythen pe dy lek,thjesht kurva me minifund te kuq.

 8. Nga disa komente këtu shoh se u ka hyrë frika mbështetësve të rilindjes.

  Nuk bëhet qameti se do të dalin në opozitë.

  Të fillojnë që tani të përgatiten për jetën opozitare.

  Çfarë na gjeti ne që jemi në opozitë?

 9. Tani qe Zigurr Qarri dhe XXXXX i bene platformen lules PD do te fitoje zgjedhjet lokale! Komentues te “zote’ jo shaka,analfabete!

 10. Ça eshte kjo metode e vjedhjes se emrave ? Shkruani o njerez ate qe mendoni dhe jo ato qe s’ju pelqen pavarsisht bindjeve qe keni . Ne fund te fundit , populli e ka brenda . Une mendoj se pothuajse te gjithe politikanet duhet te ikin se na e shpifen .

 11. Nuk pyet halja per pordhe me ere dhe te “mencura”.Fatin e luftes e vendos beteja,po ke bythe shko e lufto.Fitimtari asnjehere nuk gjykohet,por ne shqiperi kushdo qe humb i duket se ka fituar dhe se leshon karriken.E gjithe bota tallet me shqiptaret .

 12. Shikoni foton me kujdes
  Njeri; Shemtira,tradhtari,vellavrasesi,shushunja me e poshter, familja me hajdute qe ka pas Shqiperia ne Histori
  Tjetri ;Manekini, loloja, pafillua, dedeja, hajduti,vemja me e madhe ne Shqiperi

 13. Keta do fitojne PD si dhurate nga nje pras alla tritan tundeni mire para se ta futni ne bythe.sa kollaj kaloni ne orgazem ju skifteret blu me brek mavi nuk dini te shijoni

 14. Zoti për besimtarët e Natyra për ateistët e ka pajisur njeriun si një qenie e arsyeshme, që të gjykojë me trurin në kokën që ka midis supeve.
  Shoh se ca fundërina këtu nën shembullin e Edi Ramës, i kanë ngatëruar funksionet e pjesëve të trupit.
  Edi Rama në çdo diskurs publik, kujton se bëhet “popullor” kur përmend banalitetin se “po të kishte halla ko…, do të quhej xhaxha”.
  Me këtë gjuhë flasin edhe qejfllitë e tij të frymëzuar nga fotot e bera publike të këtij farë kryeministri, që ka dalë me të përparmet e të pasmet zbuluara në ambiente publike.
  Natyra e ka pajisur njeriun me organet e jashtëqitjes, para e prapa, jo për të dhënë mendime me anë të tyre, por për të nxjerrë jashtë mbetjet fekale e urinare.
  Të gjithë ata që në vënd që të gjykojnë me trurin, kokën, vejnë në përdorim organet e jashtëqitjes, e tregojnë hapur se kokën e kanë bosh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu