• |
ide | kryesore

E akuzuan se burri 10-fishoi pasurinë me Ramën në pushtet, deputetja e PS-së: Shihemi në gjyq!

Lajme, Të fundit

Deputetja Klotilda Bushaka doli paraditen e së martës në një konferencë shtypi ku akuzoi kreun e PD-së, Lulzim Basha për fshehje të bizneseve të kunatit të tij.


“Kunati i tij, Erion Isufi zotëron jo një, por plot gjashtë kompani reklame dhe konsulence: “Landmark Communicatins”, “Landmark Technologies”, “Landmark Premium Print”, “HR Solutions”, “Albania Internet” dhe “Blacksheep”. A e dini se vetëm “Landmark Communications” dhe “Premium Print”, që prej themelimit kanë gjeneruar mbi 11 miliardë lekë. Vetëm vitin e kaluar, xhiro e deklaruar e këtyre kompanive arriti në 2,2 miliardë lekë, nga të cilat fitimi i deklaruar vetëm 40 milionë lekë të vjetra” – tha Bushka.


Përgjigjen deputetes socialiste ia dha deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji sipas të cilit kompania në bashkëpronësi të bashkëshortit të Bushkaës ka 10-fishuar të ardhurat, pas ardhjes në pushtet të Ramës.

“Vetëm me tendera publike, kompania e Klotilda Bushkës dhe bashkëshortit të saj ka marrë 3 miliardë e 500 milionë lekë nga paratë e qytet ravë shqiptarë. Me vetingun që propozon Partia Demokratike, Klotilada Bushka largohet nga politika”, – akuzoi Salianji, pasi më herët, deputetja e Partisë Socialiste, Klodida Bushka Fehrati, në një deklaratë për mediat, e kishte sulmuar këtë të fundit.

Por Bushka ka reaguar sërish, e kësaj here në një postim të bërë në Facebook, është shprehur se çdo gjë që ka thënë Salianji është e pavërtetë, dhe se shton se për këto akuza do të përballen në gjyq.

“Sa për tenderat, që mund të verifikohen lehtësisht edhe këto, në faqen e Agjencisë së Prokurimit Publik, e sfidoj PD – në, të vërtetojë cilat janë këto tendera dhe vlerat e kontratave, pasi çdo gjë që thuhet prej altoparlanteve të saj, është shpifje dhe totalisht lajthitje.

Ja pra, ky është problemi. Alternativa e PD nuk ka për synim vendosjen e drejtësisë. Se për reformën në drejtësi, ata nuk lanë gurë pa lëvizur, vetëm e vetëm që ta pengonin. Platforma e PD është thjesht mënyra e Lulzim Bashës për të vendosur gjoba mbi biznesin, duke përdorur metodat e kohës së Enverit. Keqardhje për opozitën që bie çdo ditë në batak! Shihemi në gjyq!” – shkruan deputetja socialiste.

12 Comments

 1. Te shohim a do ta mbash fjalen ? A do ta hedhesh vertet ne gjyq kete pederastin e PDs per shpifje?
  Apo do marresh urdher nga padrino Rama qe kjo histori mbaron ketu . Pra asnjeri nuk do shkoje ne gjyq te beje padij per shpifje. Ne kete menyre dhe ti i tregon elektoratit tend qe te gjitha keto jane shpifje dhe PDja e Lulushit nuk diskretitohet ne gjyq.

  Pra vetem deklarata .. gam gam gam per njeri tjeterin .

  I duhet e pa perkur PDja Rames.. se me kete PD qe ka ai ben cfare te doje. Edhe Lulushi e di qe zgjedhjet e tjera i ka ne xhep se eshte dhene premtimi.

  8 vjet ne , 8 vjet ju.

  kurse populli 28 vjet me gisht ne goje.

  1. Sot e merkure ora 15.30 .. deri tani nuk u pe te shkosh ne prokurori te besh kallzim penal .

   Do ta besh kete kallzimin ti apo ajo qe the dje ishte thjesht per konsum te brendshem partiak.

 2. Meqenese kunati Lulit akuzohet per evazion fiskal perse askush nuk e denoncon ne prokurori dhe te shkoje ne burg ,madje ti sekuestrohen bizneset?. 30 vjet vetem akuza e kunderakuza dhe vetem kaq. Vetem tallje .

 3. Ta gjykojne ato gjyqtare kete ceshtje qe kaluan -vetingun -e edvin psikopatit-ose le ta marrin ne dore -nafijet-Markuci–Perluci–

 4. Kam vënë re se në luftën e saj politike PS, gjithnjë pasi i zbulohet ndonjë aferë korruptive skandaloze me akuza publike, për ta larguar vëmendjen e publikut nga këto skandale, sajon kundërakuza ndaj opozitës e liderëve të saj.
  Padyshim se Basha, meqë është shefi i opozitës, e meqë akuzat e tij publike ju djegin më shumë “rilindasve të enverizmit”, është bërë edhe tabela e qitjes e mafies socialiste.
  Ka 6 vjet që qeverinë e ka në dorë e ka bërë si ka dashur vetë Rama.
  Mafia socialiste në pushtet nuk mund të fshihet me kundërakuza se me këtë stil mbrojtje, ajo pohon fajësinë e saj.
  Ka denoncuar publikisht Basha burrin e kësaj deputetes socialiste se në rrugë korruptive ka 10 fishuar pasurinë, e kjo duke kujtuar se po ta akuzojë Bashën për “kunatin” e tij, me këtë ja shlyen burrit fajin.
  “Kunati” i “Lulit” që Mero Baze e ka bërë objekt të rubrikave të përditëshme të shpifjeve në gazetën Tema, nëse me bizneset e tij ka fituar para në rrugë të paligjëshme, kursesi nuk mund të akuzohet Basha se e ka ndihmuar ate, pasi ai ka 6 vite që është në opozitë e nuk ka asgjë në dorë.
  Ka institucione shtetërore e qeveritare socialiste që në këto 6 vite, nëse “kunati i Lulit” do të kishte bërë ndonjë veprim të paligjshëm, do ta kishin hedhur para drejtësisë me fakte e dokumenta. Kjo përsa i përket personit të tij.
  Po lideri i opozitës Basha, ç’hyn në këtë histori ?
  Nëse “kunati” i Bashës ka përfituar kur ky ishte në pushtet, 6 vjet janë kohë e mjaftueshme për të grumbulluar fakte e dokumenta për t’ja dërguar drejtësisë, si Bashën, ashtu edhe “kunatin” e tij.
  Në të kundërt, nëse pas çdo denoncimi publik që i bën Basha veprave korruptive të mazhorancës qeverisëse, këta i përmendin “kunatin” biznesmen, kjo është njëlloj me ham-hamin e një qeni .

  1. Weeeee sa te gjat e paske bo kte komentin o rrusho ?
   Eshte propagande apo koment per kete lajm , kete nuk e kuptoj.

   Ktu ceshtja eshte e thjesht, do ta mbaje permtimin kjo zonja apo jo ?

 5. Po nuk e hedh do te ne gjyq PDn ti moj zonje .
  Tregona nje here cfare lidhje ka burri jot me Edmond Spahon e PDs .
  Ti je rasti tipik i perzjerjes se PDs me PSn .
  Mire e thote nje komentues ketu me siper.
  KJO HISTORI MBARON KETU, VETEM ME DEKLARATE PARTIAKE DHE JO ME SHUME.

 6. Zonja Ferhati para se behet deputete , zoteronte nje zyre ligjore me gruan e Laliii ERIT Ajola Xoxen, duke bere sekseren. Eshte mesuar me pasurimin ne kurriz te te tjerve.
  Selcom kompania e burrit te saj pijanec e te degraduar, e cila operon ne tregun shqiptar nga 2006 ka patur zhvillim duke u nisur vetem nga viti 2014, viti kur PS erdhi ne pushtet. Keshtu eshte kur i fiton te gjitha ne saj te ndihmes politike dhe jo permes stafit te kualifikuar dhe punes pa pushim. Tani del dhe ben deklarata per shtyp kundra kompanive te cilat kane patur ngritje vit pas viti edhe pse me pushtetin kunder.

 7. Te kishin gjetur dike tjeter te kishte kellqe per deklarate jo kte sekseren e ajoles. Kjo te flasi per burrin e vet si fillim. Skeni ku kapni as Bashen as familjaret edhe pse ne nje vrime i bini. Dilni me fakte se ju kan dal horlliqet familjare me data e shifra.
  Tung

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu