• |
ide | kryesore

Akuzat e oficerit të policisë, reagon Taulant Balla: Shpifje që po gatuhet në selinë e PD-së

Lajme, Të fundit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, doli në një konferencë për shtyp për të folur mbi akuzat e oficerit të policisë, Emiljano Nuhu, i cili pretendon se Balla ka ndërhyrë në mbylljen e një cështje ndaj djalit të deputetit të PS-së në Krujë, Rrahman Rraja. 

Sipas Ballës, PD po bën inskenime të turpshme ndaj deputetëve të PS dhe se dëshmia e oficerit të policisë po gatuhet në zyrat e Partisë Demokratike.  

“Prokuroria të marrë masat e domosdoshme për inskenimin ndaj Babale 1 , brenda godinës së PD është ngritur një grumbull baltosjesh ndaj PS. Sot do bëj publik një rast tjetër, që kanë në qendër të vëmendjes Bashën e Berishën. Nëse do kishte qëndruar në polici, vettingu i policisë do ta flakte nga Policia e Shtetit. Prej dy ditësh jam vënë në dijeni të një letre të një ish-oficeri polici, i cili ka braktisur detyrën dhe ashtu si Babalja është larguar nga Shqipëria po me të njëjtin skenar si frymëzuesi. Deklaroj se ndaj këtij personi por dhe personave brenda PD do bëjmë kallzim penal për shpifje të rënda, as nuk kam qenë ndonjëherë në Komisariatin e Policisë, Krujë, as kam qenë në verë në Krujë. Nuk kam qenë kurrë. Edhe është bërë vërtetim që në datat e orët që ky person thotë, kam qenë në takime publike në vende të ndryshme të Shqipërisë,” tha Balla

8 Comments

 1. taulan thith palla te frrokut,doshit,ndokes e ketij rraja si edvin rama,k i fundit pos pallave te ketyre thith dhe pallat e metes,artur bushit e prenges.

 2. Tojota jaris , bego biznesmeni, kush po ia numeron dhe taulantit. Rilindas eshte dhe ky.
  Parlament i inkriminuar me shtet bandit. Droge vrasje gjoba banda korrupsion vjedhje ppp. Dhe propagande e felliqur ne neveri.
  Model pervers rilindas.
  Votojeni rilindjen o shqiptare me modelin destruktiv, ne proces per denatyralizimin e shqiptareve.

  Shqiperia sot eksporton ne perendim droge all in , kriminele vrases banda, prostituta dhe emigrim masiv te paligjshem
  Arritja e rilindjes: kriminalizimi i shoqerise , shpopullimi , denatyralizimi.
  Shqiperia qe duam!!!!

 3. Gjella, gatesa, kete kane keta, mohimin, e realitetit e te ngjarijeve kur u del peta lakrorit. Nje rast u mundua dhe e mbuloi. per drogen e kolumbise, rasti tjeter ;;tajota aris, edhe ne kete rast, qe ky polic i kohes se maskarenjeve e akuzo per nderhyrje, e prap, ka fytyre, e kurajo te hedhe akuza per shpifje. Keto fakte, e raste te shkeljes se ligjit, nga ky i pa gdhendur, duhen pare si nje e tere e veprimit te shtetit ne kombinim me mafien e mafiozet qe i mbro, i ruan, e hedh ne aksion per interesat e saj. Banditi na paska shoke partie, atehere po ligji qe nuk duhet te kete shoke, perse nuk vepro per koka te tille???

 4. Më duket se edvini po ia pret biletën këtij budallait që i ka hyrrë vetja në qejf.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu