• |
ide | kryesore

VIDEO/ Strakosha pëson një gol me roveshiatë, por Lazio fiton

Sport

Lazio ka arritur të marrë një fitore 2-0 mbrëmjen e së mërkurës në “Dacia Arena” kundër Udineses duke u ngjitur në vendet e kreut të renditjes së Serie A. Pjesa e parë përfundoi pa gola pavarësisht se Lazio pati më shumë mundësi për të shënuar.

Në pjesën e dytë Lazio arriti të goli në minutën e 61-të me Acerbin dhe 5 minuta më vonë dyfishoi Correa. Udinese ngushtoi rezultatin në minutën e 80 më anë të Nuytinck i cili realizoi me anë të një roveshiate në portën e Strakoshës. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu