• |
ide | kryesore

Zbulohet prova/ Manipulimi i dytë i dëshmisë së vajzës së përdhunuar

Arkiva, Kryesore

Xhisela Malokun sot duket sikur e mbrojnë të gjithë. Të enjten në mbrëmje në emisionin “Opinion” edhe Taulant Balla u shpreh i shqetësuar për gjetjen e dejtësisë për të. Por të njëjtën gjë bëri edhe i gjithë grupi i gazetarëve që rrjetet sociale kanë filluar t’i etiketojnë si “gazetarët e Air Albania”.


Sot, problemi nuk është më pse ka mbetur ende i lirë djali i deputetit Rahman Rahja. Pse ai nuk ka prangat në duar pasi ka goditur me qytë pistolete, ka përdhunuar dhe i ka fikur cigare në trup Xhisela Malokut, por a ishte apo jo në komisariatin e Krujës, Taulant Balla.


Pra çështja, në mënyrë perfide, është zhvendosur nga pyetja: “Pse banda e rilindjes është e pandëshkueshme” tek një tjetër: “Sa regjisor i mirë filmash është Lulzim Basha”.

Dhe ky është manipulimi i dytë i kësaj historie makabër. Pra tentativa për ta fshehur krimin me një zhurmnajë politike.

Lexo te plotë deshminë e Xhisela Malokut:

‘Më dogji me cigare në kofshë’, zbardhet dëshmia e vajzës së përdhunuar nga djali i deputetit

Analiza/ Krimi është tek “pendimi” i viktimës së përdhunuar

Mirëpo ky manipulim i dytë po bëhet vetëm pasi dështoi i pari. Pra, pasi dështoi përpjekja për ta varrosur fare këtë ngjarje.

Po ta kthejmë pak filmin pas dhe ta shohim historinë në dinamikën e saj, e kemi më të lehtë të pikasim se asaj kanë kërkuar t’i vënë kapak.

Ajo për herë të parë u hap në 29 korrik. Një dëshmitar nga policia, nuk është çudi që të jetë i njëjti që po flet edhe sot, Emiliano Nuhu, shkroi në Facebookun e Berishës se djali i deputetit socialist të Krujës ka përdhunuar një vajzë, XH. M. Lajmi doli në media dhe u shpërnda gjithandej.

Por menjëherë ata që e kishin përdhunuar, kërcënuar dhe frikësuar vajzën, prodhuan një kundër lajm. Ishin të njëjtën që e kishin detyruara atë me dhunë të tërhiqte disa herë denoncimin.

Xhisela Maloku “i shkruajti me vullnetin e saj”, televizionit që shpërndan alibitë më të pista të “Rilindjes”, Report TV. Ajo e quajti lajmin një shpifje të padenjë për një ish kryeministër.

Faqja e gazetes Shqiptarja.com ne 29 korrik, e cila i referohej nje lajmi te Report TV, te dyja media te Karlo Bolinos

Dhe menjëherë makineria e propagandës u vu në punë. Të gjithë “turistët e Air Albania”, filluan të nxjerrin tituj me Berishën e rrjedhur dhe gënjeshtar, që është aq i pacipë sa futet edhe në çështjet intime të dashurisë së pafajshme të dy të rinjve.

Pra, përdhunimi makabër dhe i vazhdueshëm, u paraqit si një sherr i zgjidhur me dy të rinjve dhe Berisha si plaku zevzek që nuk kursen asnjë shpifje për të bërë politikë.

Falë denoncimit të Emiliano Nuhut u provua që nuk është kështu. Sot ne kemi në duar denoncimet e vajzës, kronologjinë e krimeve të llahtarshme që u kryen ndaj saj. Ne kemi gjithashtu provat e ekspertëve mjeko- ligjorë për vulat e dhunës që ka në trup.

Dhe në pamundësi për t’i mohuar ato, mbrojtësit e përdhunuesit kanë ndryshuar taktikë. Ata tani derdhin lotë krokodili për vajzën dhe duan ta daravisin çështjen e saj mes një debati politik shterpë: A ka qenë apo jo Taulant Balla në komisariatin e Krujës në 21 korrik.
©Lapsi.al

22 Comments

 1. Banditet e rruges u zevendesuan nga legenat e studiove dhe gazeKareve qe jane jashteshqitje, te permjere e te dhjere .

  Sprish pune se shumica e analfabeteve funksionale arrin me lexu por s arrin me kuptu. skan per ta kuptu se ca po ndodh. u duket normale .

  droga ben te veten , te trullos, leku korrupton cdo njeri, po mori leket polici sbo dot arrestime. bandat duhen per vota dhe per leke ne fushate.
  dil e boj zgjedhje pastaj?!?!?!?

 2. Po cfare pret nga Kari Bolino bashke me ate kurven shpirtzeze qe ka gjet ne Shqiperi. Ben sikur jeton nje jete modeste te lumtur, po ne redaksi eshte gjithmone me “ato”. Femer perverse qe po te shohe si rival femijen e vet e vret

 3. Nje tjeter rast qe Shqiptarja.com ndihmon te mbuloje(manipuloje,falsifikoi) faktet e krimit,
  ne favor te kriminelevete te”rilindjes!Ishte po Shqiptarja.com para 4 muajsh,qe”mbylli hetimet”,
  duke deklaruar,se u vertetua qe audio pergjimi ishte i montuar,dhe Agron Xhafajn e ka imituar
  nje 45-vjeçar nga Novosela, shok i Baboles.Por emri i 45-vjeçarit nga Novosela nuk u deklarua,
  nderkoh qe qeveria e “rilindjes” detyroi me forcen e ligjit PD-n.te tregonte deshmitarin Albert
  Veliu(Babolja),te cilin PD-ja u detyrua me force ta tregoje. Kush eshte personi nga Novosela,
  apo e ka emrin 45-vjeçari ?Kush jan te arrestuarit e tjere,sepse u deklarua se “jan gati arrestimet”?
  Manipulatoret e Shqiptarja.com,duhet te pergjgjen para ligjit,dhe duhet te denohen akoma
  me ashper se kriminelat,sepse jan dyfish te tille,mbulojn krimin dhe vendosin tritolin Shtetit
  dhe sistemit te drejtesise.Kush i paguan,kush qendron mbrapa krimineleve te Shqiptarja.com,
  qe praktikon metodat mafioze te medias ne Shqiperi?

 4. Kriminelët janë shumë më të mirë se gazetarët e tipit artan hoxha, anila hoxha lorenc vangjeli etj të këtij kallëpi.

  Ne nuk rezikohemi nga kriminelët, ne rezikohemi nga ata që i fshehin kriminelët, biles i mbrojnë ato.

 5. Edhe kjo si gjithe historite e tjera nje verre ne uje do te dal . Po futi hundet politika dhe sidomos keta mafiozet e rilindjes nuk mbine me bar .
  Keto ditet e fundit kam degjuar shpesh teorine : ç’problem ka nese ka qene apo nuk ka qene Taulant Balla . Ketu qendron kleçka e kesaj historie . Pse ju kujtoni se report Tv vajti per intervisten me koken e tij? Ju kujtoni se Tan Hoxha nxiu fytyren me vetedije kot ? Se e gjithe makineria e rilindjes (duke filluar me keta rrogtaret ketu) u futen ne linje dhe hodhen shume hiopoteza te kota thjesht per te bere tymnaje deri atje sa fajin e ka perseri Berisha ishte e kot ?
  Tani qe te gjitha keto idiotesite nuk zune vend se ishin totalisht te kota u turren te mbrojne vajzen (qe deri dje e bene kurve ) dhe te askuzojne djalin por jo politikanet . Jo mor jo , ketu ka vetem nje dirigjent dhe ata jane banditet me imunitet te PS-se . Po nuk u rate ketyre ne koke nuk kemi gje , eshte vetem çeshtje ditesh prisni viktimen e radhes .

 6. Te gjithe i fali,edhe djalin kriminel te deputet e fali.E pafalshmja,cinikja,mizorja me e paskrupullta dhe me kriminale eshte qendrimi i médias gjiriz ne sherbim te pushtetit.Kudo ne bote edhe per ngjarjet shume me te buta se kjo ,media ne bllok eshte me te Robert dhe viktimat.Ketu kriminelet dhe burrecat gazetare Jane me krimin.Edhe ju jeni bashkepuntor ne krim perderisa qu’animatrice gazetare Morr Baze,Mustafa Manon,Lorenc Vangjelin,Skender Minxhozin,Mira Kazanin,Anila Bashen(alias Shkurte Pal Vata) e katunare Dhe kriminelet te tjereve.Turp te keni o robqime gazetare

 7. shqiptarja kom e anila bashes esht vet qenefi negjmije ku mbij perdhunues,monstra,trafikant,qelbesira,dhjerje e nenprodukte dhjerje si rama,balla,tahiti,rrajashullazi,roshi,doshi,edvina,balila etj.

 8. anila bashen duhet len qe derrat ta perdhunojn e gomeret dhe do e shifni ,ajo do te thot e bera me vet deshir,sepse keshtu esht lloji i dhjerjeve stalin.

 9. O pleh rilindas.

  E ku janë injorantët? Tek ata që argumentojnë e japin ide, japin fakte, , analizojnë,apo tek sërra e rilindasve që vetëm shajnë me maksimumi 10 fjalë, duke nxjerë gjithë llumin në të cilin janë gatuar si njerëz.

 10. Po foli Shqipetarja e Bollinos dhe e Malltezit, u bindem…A edhe dicka, Bollino eshte drejtor i gazeta del mezzogiorno. Grupi i Mafiozit Sicilian Ciancio’ te cilit ju sekuestruan 155 mil Eur.. Mediat e tij akuzohet per bashkepunim me Mafian…dhe ne krye te njeres prej tyre eshte Bollino Mafioni i Bunkereve me koncesion..Apo jo Malltezi…haleja e gazetarise shqipetare..

 11. More,folet per gjithcka,por nuk thate nje fjale,per ate djalin e perkedhelur te deputetit te Krujes,qe i merrka vajzat me rralle,beka me to .cfare i do qejfi,dhe nuk e gjeka asgje.Ngrihuni,more DEBILA,kudo qe jetoni ne Shqiperi,dhe kerkoni arrestimin e menjehershem te ketij krimineli,te kerkoni arrestimin e babait te tij,shkarkimin e kryetarit te Bashkise se Krujes,shkarkimin e shefit te policise Fushe krujes,si dhe shkarkimin ne ventte Drejtorit te pergjithshem te Policise se Shtetit,qe per gjithe kete kohe e kane lene jo vetem te lire,kurvarin e Krujes,por edhe,te beje lemsh gjithe dynjane.Nuk keni as turp,qe kerkoni qe kete problem,thjesht kriminal,kerkoni ta ktheni ne problem politik.

  1. Ti që na bën thirje që të ngrihemi, kur e di se jemi debila, përveç teje natyrysht, pse bën thirje kot?

 12. “Pastertia e Luiza Xhuvanit”!Keshtu thote te pakten Kryeministri yne,dhe Kryeministri duhet besuar patjeter,sepse eshte Apostulli i moralit te nje populli.Militantet e PS-s,kerkojn qe ti pastrojn mutin Rames,
  mbas daljes nga gropae halese ku ka rene,duke harruar e mos u kujdesur fare,se ndoten edhe ata vete!
  Policia e “rilindjes”deklaron,se ne Lazarat bashke me ata qe qellojn kundra Policise,eshte edhe Kostandin Xhuvani.Opozita u ngrit dhe akuzoi Deputeten Luiza Xhuani(qe e mohoi),te vertetonte te kunderten.Dhe
  ajo”e vertetoi”,duke e sjelle horrin e saj ne Tirane me ndihmen e Edvin Rames,qe i dergoi Helikopterin ne Gjinokaster per ta marre banditin,per te mos ndotur te ndoturen Luize.Dhe e shenjta,e pasterta Luize e
  solli,per te hedhur poshte jo vetem opoziten,por edhe vete Policine e Shtetit te qeverise se”rilindjes”.
  Dhe ndodhi ajo qe pritej prej horrit,vrau kater njerez dhe nuk u denua me burg te perjetshem,nderkoh
  qe nje person nga Fshatrat e Korçes,u denua me burgim te perjetshem per tentative vrasjeje!Saimir
  Tahiri eshte deshmitare i pisllekut te Rames,dhe nese Rama nuk e mbron deri ne fund,mund ta denoncoi
  per kete rast dhe dhjetera te tjera.Pra,Saimir Tahiri eshte deshmitar potecial kunder mafiozit Rama.
  GazetaExpress E enjte, 06 Nentor 2014 21:46
  Ministri i Brendshëm në Shqipëri Saimir Tahiri tha se i dyshuari kryesor për vrasjen e katërfishtë në
  Tiranë ,Konstandin Xhuvani,ishte fshehur në Lazarat, pas sherrit të prillit në Gjirokastër.
  Rama i ka mbrojtur te gjith te inkriminuarit,duke ndikuar gjithmon para se drejtesia te thote fjalen e saj.
  Rast i paprecedente ne historine e politikes Botrore per nje Kryeminister.Nuk do te mungonte “ndihma
  e tij bujare”as per familjen “elitare” Xhuvani.
  Kryeministri Rama e konsideroi një ngjarje të rëndë vrasjen e 4-fishtë, mengjesin e sotëm. Ai u shpreh
  se Kostandini është tragjedia e gjallë e 2 prindërve të mrekullueshëm”.
  Ueee….nga ngjau djali i tyre,mos e kan adoptuar gje ata ?!-se kot s’thone,ç’le prej maces,gjuan per minj,
  ose,mut i Ati mut i biri,mut ai qe beri T’ane.
  Armando Prenga,Tom Doshi,Termet Peçi,Mark Frroku,Arben Ndoka,Artur Bushi,Elvis Rroshi,Saimir
  Tahiri,Fidel Ylli,Paulin Ndreu, Luiza Xhuvani,Artur Bushi,Luan Harusha,Fatmir Xhafaj,Jurgis Çyrbja,
  Rrahman Rraja,Gramoz Ruçi,Taulant Balla…..Edi Rama,Erion Veliaj….dhe lista eshte e hapur.Kush vjen pas?

 13. Anila eshte si gruja fantocit e ka lut perdhunimin po kush e ben. T kishi perdhunu Artan Hoxhen Vangjelin etj po kur do ti vij rradha

 14. Une nuk komentoj per qelbesirat dhe kurvat e rilindjes,por meqe me drejtoheni personalisht,po te skjaroj:Lexoje mire komentin tim,ku debila quaj komentuesit,ndersa thirrjen,ja bej shqiptareve,kudo qe jetojne ne Shqiperi.

 15. E keqja me e madhe se qelbesire-koalicioni eshte media-prostitucioni me prostitutat me AIDS baze nano hoxha vangjeli basha etj qe po infektojne …. keta i kan borxh te madh shoqeris shqiptare

 16. Lexoj komentet dhe NUK di se ku jam.Rilindas apo Riqiras,opozitar mjalte apo Idrizi Cami, Like presidenti apo tekstilistja Moniqa,se gjej dot.Mjere fukarai qe nuk ka ku te shkoje.

 17. Hajde zbulim hajde.
  Goca kishte 1 vite qe vinte verdall polici-prokurori e nuk i plaste trapi askujte e ju tregoni perralla…
  Pse iku Nuhu? U kercenua vertet apo e sajoi gjithe kete histori etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu