• |
ide | kryesore

Video/ Pesë gënjeshtrat e mëdha të Edi Ramës në mbrojtje të krimit

Arkiva, Kryesore

Pas një heshtjeje të gjatë kryeministri ka marrë sot fjalën për të sulmuar nënkomisar Emiliano Nuhun duke e quajtur atë një horr që ka prishur hetimin dhe që e ka shfrytëzuar këtë kazus për të marrë azil politik. Po kjo nuk është hera e parë që Rama mban anën e krimit. Rastet tashmë janë flagrante dhe Lapsi.al i ka rikujtuar ato…


1
Në fillim të mandatit të rilindjes qeveria u akuzua fillimisht nga Berisha se kishte filluar transportimin e drogës me avionë që uleshin në Gjadër dhe në Diviakë. Rama e ktheu këtë denoncim në barcaletë duke deklaruar publikisht se ato ishin kaçatorë që bënin dizifektimin e mushkonjave dhe jo avionë droge.
Por kur njëri prej tyre i drejtuar nga piloti Italian Xhorxho Riformato, shefi iq everisë u kap ngushtë. Ai doli para shqiptarëve për t’u betuar se ai nuk do të bëntë kurrë diçka në kurriz të popullit të tij. Madje ai shkoi më tej duke hedhur në treg teorinë konspirative se ky mund të ishte një shou i orkestruar nga opozita: “Si ka mundësi që ai avion u ul në mes të plazhit, ditën me diell, një fundjavë kur njerzit ishin pushim dhe u kujdes ta shikonin të gjithë” u kujdes të bënte alibi Rama.


Se ç‘ndodhi më pas me kanabisin nuk mbeti njeri pa e marrë vesh (mos e humb videon poshte).

2

Në fillim të pushtetit të tij, në vjeshtën 2013, Rama shpalli operacionin « Fundi i marrëzisë » për mbylljen e lojrave të fatit. Pretendimi i tij ishte se pas tyre fshiheshin shumë aktivitete kriminale, se ato pa shkatërronin familjen shqiptare. Vendimi u morr që pas dy vjetësh ato do të largoheshin nga qytetet për tu zhvendosur drejt hoteleve me 5 yje.

Kanë kaluar pesë vite dhe numri i pikave të llotarive dhe të basteve është katerfishuar gjatë qeverisjes socialiste nga  920 në 4200. Kur u pyet se pse nuk e mbajti premtimin për t’I hequr ato nga qendrat e qyteteve, Rama shpiku një alibi të paimagjinueshme: “Unë ashtu mendoj përsëri, por nuk mu bind grupi parlamentar” tha ai.

3

Kur Dritan Zagani denoncoi në shtator 2015 lidhjen e Saimir Tahirit me Habilajt dhe faktin se këta të fundit përdornin makinën e ministrit të brendëshëm për trafik, Rama e quajti atë « një dekonspirues së aksioneve të policisë duke e zhvlerësuar akuzën ndaj Tahirit dhe duke organizuar me urgjencë një konferencë shou me titullin « Antidroga një histori suksesi ». Ishte periudha kur mbjellja e kanabisit qe në super kulmin e saj.

4

Kur një gazetar shumë pranë PD plasi përgjimin e vëllait të ministrit të ri të brendëshëm Fatmir Xhafaj që supozohej se merrej ende me trafiqe për të cilat ishte dënuar një herë në Itali, Rama foli brenda 24 orësh për të thënë se videopërgjimi ishte montazh i manipuluar, dhe se ai nuk qe zëri i Agron Xhafajt që u dërgua menjëherë të kryente burgun të cilit i qe shmangur. Ai u zotua se shumë shpejt do të mbërrinte dhe prova shkencore e asaj që ai tashmë e dinte se ia kishte konfirmuar një tjetër laborator me famë ndërkombëtare.

Por që nga maji, ajo që Rama u premtoi shqiptarëve nuk po vërtetohet shkencërisht. Laboratorët italianë refuzuan të japin përgjigje madje edhe anglezët që tani kanë sjellë një shkresë që po ruhet tepër sekret, nuk e konfirmojnë sigurinë e manipulimit për të cillën u shpreh kryeministri.

5

Edhe tani në rastin e Emiliano Nuhut, Rama po vepron po njësoj. Ai deklaroi për nënkomisarin :Një horr i kthyer në hero, ka sabotuar hetimin dhe ka përdorur rastin për të marrë azil. Nuk do t’i ndahemi këmba këmbës atij horri’.
Por, ai harroi se para se të shprehet për profilin e policit denoncues duhet të shprehej për deputetin dhe birin e tij që kanë përdhunuar, masakruar dhe përdorur një vajzë jetime 25 vjecare. Për ata kryeministri prêt sa të flasë drejtësia, ndërsa për Nuhun, nuk ka nevojë për drejtësinë për të mësuar të vërtetën.

©Lapsi.al


27 Comments

 1. mut e dhjerje stalini jan ter ps e rilindja. qe nga me i vogli der te me i gjati qe i bie nga braqe ose erionka deri tek qelbesira rama.

  1. Ju i honkshit te gjiethe mutin Rames. Sa me shume beni ju si gore aqe me shume vota fiton ai. Ju eshte bere rama se fantazem . Keni shku per lesh te gjith. U mblodhen ligavecet dhe shkerdhatat dhe ngaqe nuk kan bythe ta rrezojn Ramen fillojne dhe jargaviten ktu ke lapsi.
   Kot e keni, ja u kam thene. sa me shum te gargariseni kundra Rames aq me shume ju hiken truri.

   E filloi rrugen Kardhiq-Delvine ai sot… Do i mori ne nja 100mij vota me kete rrug.
   Hajt rob e shpis ku ti keni pra.

    1. Ne te gjithe ty o berti, ty me gjith robt kurva qe ke ne shpi, o kurve e qeverise ! Fol per hesap tend o kelysh , mos sulmo ata qe krtikojne doçin tend!

   1. Dikush kishte perdor ID time kunder teje por mesa shoh paska pas te drejt . Ti paske qene kurve e rrace karakurvash dhe meriton njemilon here me shume sharje . Ty te beke nder po te shash . Ropt e shpise e librin e famijes dhe listen e dasmes o kurve mashkull . Te qifsha Ramaen dhe babain tend shpirteror Enver kurven .

 2. Tmerr,temerr,tmerr…kush i qeveris shqiptaret!
  Ne krize morale nuk eshte vetem mafia e “rilindjes”,por edhe ata mijera militante te PS-s,
  qe mbas kaq shume skandalesh,akoma perkrahin”rilindjen e shpreses”!
  Kur ke afeksion per gangsterat,automatikisht do keshe alergji per te ndershmit.

 3. Ke per te bere berberin e topeve te Nuhut o ED kaqoli se me Zvicren nuk kruhesh dot, me shekuj aty nuk preket dot askush po ju garantua jeta.. ti thjesht po diskretiton veten!

 4. Politika shqiptare eshte e kriminalizuar deri ne palce thote nenkomisari dhe komisar Zagani! Kjo eshte 1000% e vertete ! Faktet jane te shumta nga te majte,te djathte nga te qendres enga do! “Trimat” e Gramos Rucit,te Edi Rames,te Ilir Metes te Sali Berishes,te Arta Dades, te aktores djali i se ciles vrau 4 njerez te pafajshem ,te Fatmire Xhafes,te Sajmir Tahirit,te Fatmir Mediut,te Lulezim Bashes,etj,etj,etj qe kane mare me qafe qindra mijra shqiptare dhe i kane detyruar te largohen nga Shqiperia duhet e marin denimin e merituar bashk me kriminelin Taulant palla qe del e justifikofet studjove televizive,perndryshe ai vend nuk do te gjej kurr qetesi ! Posht kriminelat politikan qe kane mbrojtjen e shtetit!

 5. Po cdo thot tjeter, ai eshte i menderosur. Puna eshte se ne sjemi as shoqeria greke e as rumune qe te dali masivisht deri ne renie te qeverise. Administrata ka frike se plot me militante e drejtor partie. Bisnesi ka frike nga tatimet, nje pjese eshte perlyer me ndonje tender qeverie per te mbijetuar. Rreth 5 qindmije kryesisht te rinj kane lene shqiperine keto 5 vjet. E kush do dali te shpori keta nderkohe qe kontrollojne bashke me krimin e organizuar te gjitha pushtetet, perfshi ketu dhe madiat.

 6. Nuk kuptohet se pse politikanet dhe mediatiksat jane te tmerruar nga krijimi I Spak dhe Bkh. Asnje lloj babaleje nuk e ndalon dot krijimin e ketyre institucioneve dhe sekuestrimin e miliarda eurove qe prej 28 vitesh po I grabiten shqiptareve te varfer nga politikanet.

 7. Ngrihuni shqitar merrni armet, po vjen endhjeri i dure, po na çon ne mjerim, po na mère nderin femijet familen . Kemi vdekur, po na trajtojne si kafshe nga impotenti prepotent e shkaterrues, ndyresire tradhetar e kriminel. Mos mbajme shprese tek opoziçka qe eshte po aq tradhetare dhe antipopull sa kjo qeveri qensh.

 8. Ti kishe radhitur dhe genjeshtrat e tjera o -lapsi-se ai eshte koke e kembe mashtrues-qe nga shendetesia falas,legalizimi falas,mos rritja e cmimit te energjise elektrike ,mos rritjen e taksave ku ai dita dites po i shumfishon,cmimin e ujit ,mos taksimin e biznesit te vogel etjera -etjera-et jjera.

 9. Te çudit ky bytheshperthyeri i pa emer qe nuk ben komente, por i sulet te tjereve ne mbrojte te bastardeve qe po shkaterrojne vrndin. Or vemje e zene kanaleve te kooperatives, or doç i operativeve te zones, fol ne mbrojtje te atyre qe te kane perdhunuar, nuk ke pse merresh me kometyesit, bushter rrugesh.

 10. Ne fakt nese ka nje media apo mortal qe ja cjerr masken Rames, e demaskon, ja heq dhe breket dhe e nxjerr lakuriq ashtu sic ai eshte ne thelb , eshte pikerisht Lapsi.
  Eshte demagog, mashtrues ordiner, i rendomte . As nuk skuqet as nuk zverdhet. Pa bosht, pa kocke, pa shtylle kurizore, pa palce. Eshte bosh. Qeverisemi nga nje njeri i e’ekujlibruar, psiqik, i tredhur dhe kapur nga frikerat, i papergjegjshem per detyren qe mban.
  Mendon se duke genjyer, duke bere improvizime, sajesa, kercenime, shantazhe, mashtrime do ja hedh gjate.
  Eshte sa ordiner aq dhe miop. Nje njeri i vogel, medioker pa asnje vlere.
  E tmerrshme ta mendosh si kjo shoqeria jone, filtron ne kete menyre!! Si ka mundesi qe nje njeri i tille me kaq shume probleme deformime penetron deri ne krye.
  E mbani mend formulen, ne kemi zyrat ju pushtetin!!! Nje karagjoz politik, i cili fundin tragjik e ka te pashmangshem.

 11. Cfare ju ka bere saliu ju brezave te malokve qe e kthyet tiranen ne 20 ju me mentalitet qe I shkon pershtat atyre viteve.ju qelbesira me urdher te saliut pushtuat qytetet me me fjaline toke e xanun,me pranine tuaj qelbet,shurroset,idhjete i bete qytetet te jetosh per hall,me urdher te saliut kercenuat,i rrahet,i perdhunuat,i vrate tani nuk doni ti lejoni te jetojne jetet e tyre ne qytet,ju me mendesine qe keni nuk do te beheni kurre qytetare kurre civil te denje,ju jeni peng te saliut qe ja u ka blere shpirtin dhe ju jeni kthyer ne roboter ne sherbim te tij.nje ore e me pare ju duhet te largoheni nga qytet tona,ju nuk jeni per rregulla komunitere,ju keni gjakun,ju ushqeheni me te.Largohuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *