• |
ide | kryesore

Edi Rama e quajti HORR, por shikoni çertifikatën e sigurisë, trajnimet e OSBE, PAMECA, SHBA për Emiljano Nuhun

Lajme, Të fundit

“Një horr i kthyer në hero, ka sabotuar hetimin dhe ka përdorur rastin për të marrë azil. Nuk do t’i ndahemi këmba këmbës atij horri”


Fjalë të rënda nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, që nuk ishte dëgjuar të flasë me këtë lloj gjuhe dhe me këtë mllef as kur u zbulua se një vrasës ishte bërë pjesë e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, as kur u zbulua se një përdhunues në grup ishte bërë kryetar bashkie, as kur u mor vesh se një tutor prostitutash ishte bërë deputet i Partisë Socialiste, apo kur u vërtetua se ish Ministri i tij i Brendshëm udhëtonte fundjavave në të njëjtën makinë me trafikantët e drogës jashtë vendit.


Jo, njeriu që Rama e quajti një “horr” nuk bëri asnjë nga këto gabime. “Horri” i Ramës, Emiljano Nuhu u konsiderua i tillë, sepse nuk pranoi të heshtë dhe të ulë kokën përpara një historie si ajo e Rrahjave, që ende sot mbajnë peng vajzën e përdhunuar hoteleve të Krujës, nga djali i deputetit që përfaqëson Rilindjen.

Çështja është se “horri” i Ramës rezulton të jetë një polic për të cilin shteti shqiptar ka investuar në trajnime dhe kualifikime të rëndësishme. Disa çertifikata dhe diploma të publikuara në rrjetet sociale nga gazetari Armand Maho, tregojnë se me shumë gjasa, denoncimi i Emiljano Nuhut, nuk ishte një rastësi.

Nuhu ka qenë një polic për të cilin është investuar për vite me radhë dhe ka kryer disa trajnime të rëndësishme.

Shikoni më poshtë, çertifikatën e sigurisë të lëshuar Drejtoria e Sigurisë dhe Informacionit të Klasifikuar, kualifikimet nga OSBE, PAMECA, nga Departamenti Amerikan i Shtetit, diplomën në juridik etj dhe kurset e tjera të organizuara nga policia e shtetit, pastaj ia vlen të pyetet se kush është horri i vërtetë në këtë përballje.

 

16 Comments

 1. Ka me hor se ty, o i gjate o shoku gjushit lales lul bershes arben ndokes elvis rroshit mark frrokut saimir tahirit termet pecit arben ametajt ardian celes, e lloj lloj llumi qe te rrethon dhe qe ti mban afer!!!!
  Kufome politike ne dekompozim je.

 2. Imagjinoni nje polic, sherbetor i letij shteti, i cili ka denoncuar dhunen dhe rrezikun per jete qe i kanosej, qe ka ik naten bashke me familjen e tij nga ky vend qe eshte bere bujtesi me i mire i krimineleve te trezikshem, si trajtohet nga kryeministri i vendit.
  Ne vend qe te merrej ne mbrojtje, te vleresohej dhe ata qe i kercenonin jeten te neutralizoheshin, trajtohet si dezertor vetem e vetem pse denoncohi ne media rastin , qe eshte kaq flagrant dhe e dhimbshem.
  Kjo behet diten per diell, me deshmitarin gjalle, dhe kur dihet se ata qe denoncohet te vrasin vertet!!
  O njerez reagoni, se neser do ndodh ne shpirr dhe familjet tona.

 3. kurse qelbesira rama qertifikat ka roshin,frrokun,doshin,prengen,rrajen,artur bushin,kristaqin qe ndau gruan,aleksander xhuvanin,fidel kastro yllin,baze mut taze,vangjelin mingjozin,etj krymba qenefi negjmije ku ka dhjer stalin.harrova bythet e felliqta fatmir e geron xhafa,sajmut tahirin,taulant e sokol pallat,dy vllezrit nazarko,vasjarin,anila lop basha,rudina gjungla,rudin pa tlina magjistarietj parazit mao lu ce duni.

 4. Ky “horri” qe i referohet Shkerdhata ne fjale, duketne foto me vajzen e vogel perdore rrugeve te botes. Nga polici i pare dhe te i fundit duhet te te masakrojne dhe ti shperndajne gjymtyret neper qendrat e qytetit ty Edi Rama se je njeriu me shkerdhate qe ka lind kjo toke. Hidhni more kapelet se horra jeni te gjithe per kete zagar.
  Do ta shohim gjuhen e gjate shune shume shpejt, asnje femije nuk te lejon te tallesh me te jatin kur ai merr rruget per nje pjate supe ne vend te sigurte…

  1. @ HAKI coment i saket per ata qe kane veshe sy dhe ndergjegje. Situata eshte qe edhe te majtet si familjare te kundershtojne kete monster

 5. @ HAKI coment i saket per ata qe kane veshe sy dhe ndergjegje. Situata eshte qe edhe te majtet si familjare te kundershtojne kete monster

 6. Certifikatat ne si popull I dime si meren,por per te kuptuar shikoni si I lidh ngjarrjet neper tv eshte bere VIP ja kaloje dhe saliut.po te kete bythe te vij dhe deklaratat ti beje ne gjykate pastaj quhet burre,per te tjerat jane lloqe qe te beje opozita opoziten

 7. S’besoj më se eshte teori konspiracioni shperberja Shtetit dhe zbrazja e Shqiperise nga
  drogaxhiu Edvin Rama,ky eshte fakt.Shto edhe premien per çdo femi,qe vetem jevgjit
  mund ta marrin per oferte,por jo shqiptaret qe kan pergjegjesi te madhe per çdo femi
  qe sjellin ne jete.Pergatitja profesionale e Emiljano Nuhut,tregon se nuk eshte HERO
  rastesisht.Le te vlejne sakrificat e Dritan Zaganit,Emiljano Nuhut dhe shume gazetareve
  investigative,qe me ne fund shqiptaret te shkeputen nga militantizmi partiak,(gangrena
  e shoqerise shqiptare)per ti sherbyer vetem Shtetit te se drejtes.

 8. S’besoj më se eshte teori konspiracioni shperberja Shtetit dhe zbrazja e Shqiperise nga
  drogaxhiu Edvin Rama,ky eshte fakt.Shto edhe premien per çdo femi,qe vetem jevgjit
  mund ta marrin per oferte,por jo shqiptaret qe kan pergjegjesi te madhe per çdo femi
  qe sjellin ne jete.Pergatitja profesionale e Emiljano Nuhut,tregon se nuk eshte HERO
  rastesisht.Le te vlejne sakrificat e Dritan Zaganit,Emiljano Nuhut dhe shume gazetareve
  investigative,qe me ne fund shqiptaret te shkeputen nga militantizmi partiak,(gangrena
  e shoqerise shqiptare)per ti sherbyer vetem Shtetit te se drejtes.

 9. Mos komentoni nga dy here se edhe kjo tregon nivel.ishalla ikin dhe me shume se kaq me pak plehra se keto aq me shume oksigjen per te tjeret qe duan te jetojne ketu,ju sugjeroj te largoheni dhe ju do pastrohesh me shume ajri,ju jeni dhe rrezik per shtim te brezave,largohuni.

  1. Pleh je ti dhe takemi jot qe meritoni te jetoni ne Korene e Veriut. Sa i paster do ishte ajri pa blegerimat e deleve te kuqe si puna jote. Provo njehere ne jete te rrish drejt ne jete dhe jo 90° si je mesuar ndaj ripjelljes tende.

 10. Popull,lerini fjalet,sepse sikunder e dini,”S’behet vreshti me urata,por don shat edhe lopata”.Ju shajeni sa te doni Ramen e Ballen,qeverine e policine,rilindjen dhe reformen ne drejtesi,por ne fund,jeni ju qe i jepni votat.Si e qyshe ,ju e dini mire kete problem,por duhet te dini edhe se “c’fare do te mbjedhesh,do te korresh” dhe” korrrjet”,vete po i shijoni nga viti ne vit.

 11. Heronj quajti policet -dhijare-qe ruanin hashashin me kallac ky njeri skizofren dhe jo ata qe denoncojne krimet ata i quan horra -.Nuk do ky i droguar police te pergatitur ,te trajnuar ,te shkolluar ky do police ti marri nga kopete e derrave ,te dhive ,te lopeve te jene militante ,kriminele ,tafikante.

 12. Zhdukuni nga vendi ju skiftere Europa po ju pret saliu jua Hapi rruget drejt largimit sa me pak nga ju Toke e xanun qe vetem prapambetje sollet,si shembullin me te mire keni Mziun e Kamzes nje katund gjigant qesharak me bekim te saliut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu