• |
ide | kryesore

Karlo Bolino arrin kulmin. Shkruan se dhuna ndaj Xhisielës u denoncua në TV e tij

Arkiva, Të fundit

Botuesi Karlo Bolino ka vendosur t’i lajë njëherë e mirë duart me faktet. Ai ka bërë sot një shkrim tek Shqiptarja.com ku pretendon se Xhisiela që qëndroi në Shqipëri është heroinë dhe Emiliano Nuhu që ia mbathi është frikacak. Deri këtu që është çështje interpretimesh komenti i tij edhe mund të lexohet. Por kur vjen puna te shtrembërimi i fakteve që i kanë parë të gjithë ato janë ulëritëse. Ja ç’ shkruan Bolino: “Kemi policin që flet me fytyrën e mbuluar si të ishte një hajdut, edhe pse tashmë është i sigurt në Zvicër, dhe kemi vajzën që denoncon dhunën e pësuar, duke u ulur me kurajë në një studio televizive në Tiranë”.


Pra gazetari italo-shqiptar i referohet intervistës që Xhisiela bëri më gazetarin M… Veliu në Report TV. Po aty të gjithë e panë qe vajza e dhunuar vetëm për hallin e vet nuk u pyet. Ajo u intervistua për të shfajësuar dy deputetët dhe për të treguar se sa ishte shqetësuar nga statuset e Berishës. Deri këtu s’ka gjë të keqe, secili zgjedh të bëjë figurën që do në publik. Po ta shesësh atë intervistë si një denoncim të dhunës të pësuar kur vetëm për atë nuk u fol, kjo do të thotë në rastin më të mirë ta kesh humbur sensin e realitetit. ©Lapsi.al


Zbulohet prova/ Manipulimi i dytë i dëshmisë së vajzës së përdhunuar

18 Comments

 1. e perseris ky eshte drejtor i gazetes dhe bashkepunetor i Ciancio-s, mafiozit qe ne Itali ju sekuestruan 155 milione eur, dhe qe eshte pronar i Gazeta del Mezzogiorno-s…Mediat e tij jane akuzuar per bashkepunim me mafia-n…Bollino eshte bashkepunetor me Mafian..qartesisht!!!

 2. Ky nuk eshte i majt,por zagari i edvin drogaxhiut.Ishte po Shqiptarja.com para 4 muajsh,qe”mbylli hetimet”,
  duke deklaruar,se u vertetua qe audio pergjimi ishte i montuar,dhe Agron Xhafajn e ka imituar nje 45-vjeçar
  nga Novosela, shok i Baboles.Por emri i 45-vjeçarit nga Novosela,nuk u deklarua kurre.Mbas kesaj deklarate
  mashtruese,qe natyrisht ka dale nga Gebelsi (Endri Fuga),ra ne heshtje çeshtja audiopergjimit.Si mund te dali
  nje lajm i tille nga nje Gazete,pa dale me pare nga zedhenes zyrtare?Perse u perdor pikerisht Shqiptarja.com
  per kete?

  1. Po ty o Zigur nuk te mjafton te komentosh tek Tema e Meros ? Por vjen dhe mbush dhe kete portal me komentet.

   E kam gjetur emrin tend ne shume artikuj te meros , dhe natyrisht te njejtat komente.

 3. Ju skiftere Bolino eshte I vetmi gazetar qe fitoi gjygjin me njeriun me shpifes ne vend saliun.ky beri qe saliu te denohet me vendim gjykate,nga gjykatesit e tij

 4. O lyrosh,, o ngordhesira e qelbesirave, edhe mund te fitosh nje gjyq, por nuk dote thote qe ky mafioz italian, punon e shperblehet nga qeveria.E si mund ti thuash i pa varur ketij sherbyesi te te kuqeve? Shikoni, lexoni, e ndigjoni edhe ne tv e tije se si kuqalet flasin per opoziten, e eliten e saj. PO si ka mundesi qe ta quaj vehten opozitar, e ku zabrahan, gjithmone eshte opozitar i opopzites, kur eshte marre vesht tashme, se fatkeqesia e ketij populli jane keta qeveritare, pushteti, e kjo parti qelbesirash.

 5. Karlo Bolino eshte kurvi dhe i pelqen sallami edhe leku. Car karin do nje italian qe bo si gazetar shqiptar.
  Nje italian legen qe rri ne nje ven legen.

 6. mbasi lexova komentet jam i bindur se jane bere nga nje person. Sharjet, shprehjet, etiketimet , menyra e te komentuarit jane komplet te njejta.

  Ky eshte nje ‘opozikar’ , me shume emra qe mbush kete portal me komente bajate dhe sharje prej harbuti.

  Pa folur pastaj per propaganden prej papagalli qe perdor.

  Gjynah.

 7. karlo sumshklymi. ska rendesi. gjera te vogla. dhuna u pa qarte. gjynofqarja u pa qarte. por karisimo kar lo e kish qit per hesap te dhunusve.
  sa per endri fugen sumshpumi sorroist , duhet me e respektu se eshte qelbesir e rangut te larte. ose kurve e rangut te larte. ska rendesi kurve apo qelbsin apo sumshqym , endri eshte propogandisti nr 1

 8. Pepino, polici,ka frike.
  Po ti mangiaspaghetti nuk te intereson te dish kercenimin qe beri Kryeministri per policin. Aty merr pergjigje komenti yt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu