• |
ide | kryesore

Nuk foli për 3 ditë, tashmë Rama nuk pushon për Xhisiela Malokun

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama që iu deshën 3 ditë për të thënë fjalëln e parë për Xhisiela Malokun, tashmë nuk ndalet së komentuari këtë çështje. Ishte i menjëhershëm reagimi pas arrestimit të Rrexhep Rrajës duke bërë akuza për opozitën që po e shigjeton mbrojtjen që iu bë deputetit socialist.


“Ndryshe nga ata që dje u bënë mburojë e të kërkuarve nga drejtësia duke i hapur luftë prokurorisë dhe sot po ridhunojnë vajzën për politikë,ne mbështesim drejtësinë e barabartë për të gjithë gjithmonë. Inkurajoj prokurorinë të mos ndalet deri në fund👊 #eGjithëVëmendjapërVajzën” – shkroi në Twitter.


Nuk u ndal me kaq. Gjatë mbrëmjes së ktë dielës gjeti prapë kohë për Xhisielën. Rama u i është kundërpërgjigjur akuzave të Partisë Demokratike që insistonin në faktin se kryeministri i vendit po tenton të mbyllë me një shoë rastin e dhunës së ushtruar nga djali i deputetit socialist Rrahman Rraja.

Përmes një tjetër postimi në Twitter, kryeministri i ka cilësuar akuzat e PD-së si një sjellje prej klouni.

“E kanë kapur vajzën si të ishte një dru për të shembur portën dhe vijojnë me yryshin e politikës së tyre të dëshpëruar👎Asnjë fjalë mbështetjeje për prokurorinë. Përkundrazi, veç baltë pa asnjë fre tanimë🤡Edhe njëherë shqiptarët e bëjnë qartë dallimin #eGjithëVëmendjapërVajzën” – shkruan kreu i qeverisë.

Kujtojmë se arrestimi i Rexhep Rrajës u bë këtë të diel nga policia në zonën e Rinasit, atje dhe ku ndodhej i riu. Për tu vënë në dukje është fakti se policia e ka arrestuar të riun nën akuzën e përndjekjes së vajzës por jo për dhunë fizike ndaj saj, në një kohë ku sipas ekspertizës së kryer mbi Xhisiela Malokun, kishte shenja të dukshme të dhunës, e madje dhe djegie cigareje. ©LAPSI.al

13 Comments

 1. Asnjë fjalë mbështetjeje për prokurorinë thote ky kari i gjate . Po te ishte per prokurorine kjo çeshtje u mbyl para dy muajsh or hajvan . Prokurorja vete duhet te ishte nen akuze per mosveprim , gjithashtu edhe shume deputet e ty duhet te akuzohen per pengim dhe presion ndaj te drejtes . Zullumi jote sa vjen dhe trashet me shume , ti kujton se populli eshte bageti . Gabohesh rende , ti ke per ta pesuar me keq se ai qoftlargu .

 2. po i dhe kokain e ngjala lalzi qlbesires rama ta jep linden me gregorin,aneten,zahon ,te bijen e lindes e ficon per nje jeresh.a nuk i zjithi metes ngjalen edhe pse i kerkoi bllokun ,adje e beri dhe president.ju kujtohet meta e quajti bastard e kokpalare njeri qe ka akuzuar kristaqin se i kercej gruas se tij dhe lindi gregori.ky esht edvin qelbi.po me vellaun tritolist te ALKETA VEJSIUT si do ja bej.

 3. Ky kujton se do tja hedh duke bere horrin e horrave. Populli nuk mbane me,fukarralliku,padrejtesia,stanjacioni,krimi do e detyrojne te veproje.

 4. Institucionet qe e kane ne ngarkim duhet te flasin,jo politika por megjithate kur flasin ju thoni pse flisni,foli luli po flet edi.saliu kercenoi shtetin per te mbrojtur zenin qe ky shuajti nje fshat te tere,krahasimin bejeni vet ju skifteret me arsim kristali

 5. Shumica ketu qe shkruajn nuk jan mesuar keshtu. Ata jan mesuar me gjak me te vrar e me te prer. Keshtu i mesoi baba sala dhe ashtu duan PRA PER INATIN E TE GJITHVE ATYRE QE JAN MESUAR ME GJAK DUHET TA DIN QE… E KEQIA ME E VOGEL ESHTE RAMAAAA DHE SUPER E KEQIA NE KETE VEND E KA EMRIN SALIIIIIIIIIIIII VAMPIRI QE NUK NGOPET KUR ME GJAK.

 6. Lehesit qe fshihen si kukuvajka, HE….moraidi( RAMES), e si gjithmone, njhet nga gjuha kodoshe, njsi i pa emer,,, ( diversant),,Ne kombinimin e komenteve te tyre shihet se njeri flet per bulevardin, dhe tjetri per gerdecin,,,e ketu kuptohet qe keta te zyres se gebelsit qeveritar veprojne me taktike. Per sqarim, per ate qe dime, e pare,21 janari,, ngjarje e rende per ata qe shkuan mish per top, per ata qe bene thirrje,,,,edhe mbi kufoma do shkelim, e qeverine e Berishes do e rrezojme,,,,e,, mos harroni, zjarret, guret, hunjte,, e makinat e sulmeve te guerilasve,,,,,ashtu si vepruan, edhe e pesuan. Na thoni more mizore,,,ku mund te sulmohen policet, e zyrat shteterore ashtu me zjarr si beni ju? Per gerdecin, te degjojne tabulatet e psikopatit, me ish pronarin e atjeshem, qe sot e ka nga ata qe nderto me shumice ne Tirane. dhe keta lehes, e fryres, te shtremberimeve te realitetit, tu qepet gjerizi i stilit komunist.

 7. O i mbaruar, ti nuk arreston dot nje te forte apo nje me perkrahje politike. Kete zgjidhje ta ka ofruar vete deputeti, kur ka pare si je katandisur ti, pas gjithe kesaj situate.
  Jo vetem qe nuk keni force, vullnet transparence, por nu dini dhe si te dolni nga situata te tilla. Tregoheni diletante dhe amatore.
  Eshte njesoj si rasti i vellait Xhafes, qe ne emer te Rilindjes japim vellezerit grate bythen per ta ruajtur.
  Na e shpife, ik me nder derman, se u bere gazi botes. U demaskove tani, mos e lere te behet vone.

 8. Po e mori shiritin e kasetes nga te praptit ky i droguari nuk pushon fare deri sa tja keputin shiritin te tjeretdhe athere mundohet dhe justifikohet me marifetet e tij bajate.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu