• |
ide | kryesore

PD akuza për arrestimin e djalit të deputetit: Rama garantoi lehtësim të akuzës

Lajme, Të fundit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, arrestimin për “Përndjekje” e ka cilësuar si akuza më e lehtë që mund t’i jepej djalit të deputetit Rrahman Rraja, me të cilën ai ra dakord vetë që në 21 Korrik.


“Arrestimi për krimin më të lehtë është provë e pandëshkueshmërisë së krimit nën qeverisjen e Edi Ramës!,” tha Tabaku në deklaratë për shtyp.


Ajo u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin sot në protestë ndaj qeverisë Rama. “Në orën 17.30 t’i bashkohemi protestës qytetare para kryeministrisë për të mos lejuar që fëmijët tanë të rriten nën pushtetin e krimit”.

6 Comments

 1. ” Në orën 17.30 t’i bashkohemi protestës qytetare para kryeministrisë “””

  Po ju sot e lajmeroni kete protesten ? Pra vetem 5 ore perpara ?

  Mos u zhgenjeni pastaj kur mos shihni asnje person ne proteste.

  Pune pa mend.

 2. Kjo sikur nuk ishte kandidate per bashkine e tiranes,jonida nuk mer vesh nga jurisprudenca pse del e flet,me mire kete pune e njeh mul noka

 3. Ne te dy mitingjet ne kukes grevethues ishte Flamur Noka e denoncuar nga vete ju te PD.Me shume propabilitet edhe sot do jete nje deshtim total per idiotesite e elites se PD.Ju kerkoni te beni vetem zhurme,pa i cuar gjerat deri ne fund.Ky eshte nje komplot PS me PD.Ti sot abuzo une do bertas,neser une do abuzoj e ti do bertasesh .

 4. Miting ne oren 5 e gjysem dhe lajmerimi behet ne oren 12 . Keta jan pjerdhur nga trute qe nga i pari dhe deri tek i fundit.
  Me ju ne opozite Rama rri dhe nja 15 vite te tjera ne pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu