• |
ide | kryesore

Xhisiela braktis studion e Opinion. Refuzon përballjen me raportin mjeko- ligjor

Arkiva, Kryesore

Pasi ka kryer intervistën me Fevziun ne “Opinion” Xhisiela nuk ka dashur të përballet me gropat e shumta të dy versioneve të ngjarjes që ka dhënë. Ajo fillimisht kishte bërë deklarimin në polici se qe dhunuar dhe djegur me cigare. Pastaj në intervistën në Top Channel tha të kundërtën, se këto i kishte bërë për arsye xhelozie, se me cigare qe vetëdjegur dhe se shenjat e dhunës ishin nga një aksident me makinë. 


Kur u vu përballë këtyre fakteve në “Opinion” për intervistën e dhënë në “Top Channel” ajo tha se intervista me Eni Vasilin ishte e manipuluar. 


Por, pas këtij ‘lapsusi” që ia çuan me sms protektorët e saj sepse ajo nuk kishte nga ta dinte se ç’po ndodhte tek Eni Vasili, pasi ishte ne emision LIVE të Fevziu, Xhisiela u gjend para vështirësisë së dytë.

Gazetarja Klodiana Lala e pyeti se versioni i saj nuk qëndronte pasi ekspertiza mjeko-ligjore ishte bërë menjëherë pas dhunës dhe shenjat e keqtrajtimit të dalluara nga mjeku Elton Serriani ishin të freskëta.

Duke e parë se copëzat e “puzzle”-it që i kishin montuar po rrëzoheshin njëra pas tjetrës: Xhisiela e kapur peng nga dhunuesit e saj tha” Kjo është dalja ime e fundit në media” dhe u largua me hidhërim nga studioja e Fevziut.

©Lapsi.al  


23 Comments

 1. Rilindja doli hapur tani, edhe per ata më kriptokomunistet.
  Na mbyti llumi, do ndryshuar kjo situate

 2. tash i pa emer u bere edhe i pa fytyr por me byth ne kok.xhensila tha se edhe intervista tek top chanel pra tek eni vasili ishte e manipuluar.trego i pa emer o edvin qelb rama si tu duk muti i xhensiles i mir apo shum i mir si ai i negjmijes.ik se meta ty e rames po e nervozuat nuk u jep me ngjala por palla gomeresh .tru mut je te mbron kesi monstra.un as nji pordh nuk e jap per berishen e lulin .ti goj,byth,hund,kerthiz per rrajen,ballen e ramen.ik ne qenef se negjmija nuk te shton racionin.

 3. Per fat te keq politikanet dhe mediatiksat jane hiena ,e vetmja njeri I drejte dhe i paster dhe I pafajshem eshte Xhisela. Kurse ti mor ari vazhdo ushqehu me mut se aq meriton .

 4. Ca te benj e shkreta,askush nuk doli qe ta perkrahi materialisht vetem moralisht dhe me gishtin ne byth.I plasi Xhiseles se u denua apo jo Rrapoja po cfare do haje neser? Fevzon apo Bushatin,eh te shkretet kur nuk ka shtet,Xhisela tani do fejohet me Rrexhepin apo rrapon dhe del i pafajshem..kemi eksperience kombetare per keto.

  1. Po mire mo dhunues perdhunues qe dini te lexoni mendjen e nje vajze qe eshte peng i ketij apo atij perse nuk beni nje deduksion te vogel perse nuk kerkohet nje ekspertim psikologjik te asaj vajze, dhe e dyta ajo vajze eshte e shkatrruar dhe juve me banalitetet tuaja politike mesa duket doni ta vrisni Turp palo gazetare

 5. Ju hijena qe komentoni ishalla ju ndodh tek motrat,vajzat,grate ate qe I ndodh kesaj vajze,mor pushta maloke kujtohuni per perdhunimin e bere nga xhelal Mziu

 6. Vetem nje pyetje me erdhi ndermend me inskenimin e djeshem , çfare ka me shume MAFIA nga PUSHTAT e pushtetit tone ? Asnje gje , biles pushtat tane jane me te rrezikshem se jane te veshur me petkun e pushtetit.

 7. Ca’ po’ i beni kesaj vajze
  Kete qe po’ ben medja bythlepirse s’ ja ka bere as ai qe e perdhunoi
  Ju po’ e coni ne burg kete vajze
  Turp per fefziun
  Dhe Eni vasilin.
  Ajo tashme Ka marre fund si njeri.
  Turp, turp,turp.Xhesila qetesohu vajze,nuk je vetem ti
  Ne jemi nje popull i perdhunuar
  ne na perdhunon politika,medja,gjykatat prokuroria,
  Policija.

 8. Po mire mo dhunues perdhunues qe dini te lexoni mendjen e nje vajze qe eshte peng i ketij apo atij perse nuk beni nje deduksion te vogel perse nuk kerkohet nje ekspertim psikologjik te asaj vajze, dhe e dyta ajo vajze eshte e shkatrruar dhe juve me banalitetet tuaja politike mesa duket doni ta vrisni Turp palo gazetare

 9. Ne nje vend ku kurvenimi asht ba zanat, kjo fukaraja asht vetem nje viktim e sistemit, e ktu sbahet fjale per te djathte e te majte. Tan njilloj pik

 10. O njerez u mbush kupa. Jo se rastisi qe perdhunuesi eshte djali i deputetit te mazhorances qeverisese, jo se po ndodh shpesh qe mazhoranca te na dale e kriminalizuar, jo se ne vend qe kryeministri te kerkoje falje qe te gjithe deputete po i dalin te kriminalizuar, dhe e mbron nje deputet si Taulant Balla,qe te acaron vetem kur e sheh apo kur e degjon, por sepse mafia qenka perzier me politiken dhe viktima edhe kur merr guximin te beje nje denoncim, detyrohet te terhiqet, e kercenuar, e pambrojtur, e poshteruar. O Njerez zgjohuni t’i shporrim me dhune keta burra barbare. Pushtojeni ate fshatin Nikel qe vetem kriminel po nxjerr, futeni ne burg ate Taulant Ballen, kerkojini doreheqje Edi Rames. Beni dicka o njerez. Kjo mund ti ndodh edhe motrave tuaja. Une kam shoqe qe i ka ndodhur nje rast i ngjashem nga nje shqiptar i ngjashem si ky Rexhepi, dhe e di se si ndihet sot Xhisela prandaj te pakten sot mos mbroni politikanet u militante te peshtire,se kjo neser mund ti ndodh motrave tuaja. Jo dhunes ndaj femrave

 11. Eshte nje krim dhe jo vetem turp per Andin dhe lapsi.al! Eshte krim ajo qe po ben media e saliut,eni mediokria,blendi i opinionit te saliut ,lela buzekuqi etj! Lereni Xhiselen rehat o PD e krimineleve! Lereni ne jeten e saj o lule e tulipanit te Hollandes! Lere te gezoje jeten e saj o sal krimineli!Do te deshiroja ,qe dikush te bente nje artikull per disa pjese te jetes se andit, “zonjushesme syte blue” dhe grave te tij! Po ashtu per saliun dhe zenin me argiten dhe te tjere! Si do te ndjeheshin? Apo politika dhe krimi jane bere te pandjeshem,vetem se duan te shpetojne koken! Turp thote nje komentues per ramen! Une them krim dhe vrases per saliun,gjakatarin vicidolas!

  1. Ti i vetkënaqur nga vetja, mëso se je një i paaftë që broçkullis kodra mbas bregut.

   Po diskutohet për:

   1-Dhunë sistematike ndaj një femre.

   2-Moskryerja e detyrës nga organet e rendit dhe prokurorisë.

   3-Bashkëpunim të individëve me pushtet me krimin.

   4-Fshehje dhe manipulim të krimit nga policia, prokuroria dhe edvin horri.

   Në komentin tënd ti mund të kishe diskutuar për këto çeshtje, dhe jo për atë kasetën që ta ka saldu rilindja në atë kokën tënde pa tru.

 12. Skifteret blu gati-tu nen arme saliu ju therret meruni me xhelal mziun qe perdhunoje punonjesen e bashkise kamez flisni more dobicer

 13. O kopili xhelalit qe ne perdhunimin me mamin dole ti more kopil ferrash,prandaj dhe pseudonimin e maniak si xhelali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *