• |
ide | kryesore

Xhisiela peng/ “U vetëdogja me cigare, shenjat e dhunës nga një aksident me makinë”

Arkiva, Kryesore

Alibi aka arritur kulmin. Njerzit që e kanë shoqëruar deri në dyert e emisioneve TV e kanë detyruar Xhisiela Malokun të marrë mbi vete gjithë peshën e fajita. Ajo ka pranuar se ka gënjyer gjatë marrjes në pyetje, ka pohuar se shenjat e dhunës mbi trup i kishte nga një aksident me makinë në Patos (a thua se një mjek ligjor nuk di të njohë shenjat e rrahjes nga ato të një akseidenti, dhe ka arrirur kulmin kur ka thënë se veten e kishte djegur vetë me cigare.
Gjatë të gjitha herëve që fliste me pështymë të tharë dhe me kapërdirje të shpeshta, ajo mbështeste dëshminë e deputetit socialist se gjithçka e ka bërë nga xhelozia, pasi i dashuri shkoi me një tjetër në Sarandë.


Vajza 25 vjeçare, i vuri kapakun gjithçkaje, kur tha se është e gatshme të vuajë penalisht dëshmitë e kësaj gënjeshtre që bëri gjatë rrëfimit e nxitur nga Xhelozia.


Edhe të gjithë të ftuarit në studio e hodhën poshtë versionin duke thënë se ajo ishte peng. Gazetrja e kronikës Anila Hoxha tha se ajo na tregoi para intervistës se kishte ardhur me taksi, por atë e sollën aty njerëz të panjohur….gjithçka më pas kuptohet vetë.
©Lapsi.al

18 Comments

 1. Ka pranuar ta haje turpin me buke vajza. I ka marr si duket dhe nja 200 mije euro familja nga mafia dhe ska cben tjeter. Por ky skenar e ben me te njollosur rilindjen dhe e vesh me karakteristikat me te vecanta te mafies. Fajin tani na e paska berisha

 2. Tani e treguan fythren e vertete. Ky eshte kulmi i terrorit dhe i manipulimit. Keta mjeshteat mendojne vertete se qeverisin dele, kjo eshte me e renda, perveçse flasin dhe sillen me kodin e mafjas

 3. Me mire qe ndodhi keshtu. Tregon se ne cfare gjendje terrori eshte ajo femer. Tani te gjithe e kane te qarte, nuk ka me asnje dyshim se qeverisemi nga nje Kryekriminel i pashpirt bashke me banden e tij te krimineleve. Tani vendi ka arritur piken e fundit i doli krejt llumi qe rrinte poshte, qeveria, vendi e shoqeria ka marre fund.

 4. Kjo eshte mafja,ky eshte terrori shteteror,a mundet njeri t’i rezistoje i vetem ketij presioni?.Edhe ne kohet me te veshtira komentuesit deklaroheshin me emrat e tyre neper portale kurse sot kane frike te deklarojne emrin.Po ecim por bythasi

 5. Indi fare jena bo. e shef qarte se ca BQ* Qekan Burrat e Nikles. Pastaj Rama ska lon dashnore pa rraf ia di gjith Tirana e se di ai ben pershtypje kjo gje

 6. Me falni por “zonjusha me syte blue” dhe komentuesit e Lapsi.al jane llumi ! Llumi salinian dhe medioker analfabete! Rama eshte k/kriminel po s’ka vrare njeri! Numuroni sa ka vrare sala?!

 7. Ata qe i thone vetes gazetare, nga sot duhet te marrin qendrim, se kjo qeveri po i ben lolo fare. Po te isha une gazetar, do te largohesha nga studio je shenje proteste.

 8. Presioni qe eshte bere mbi kete Vajze,do ta kishte te veshtire ta perballonte edhe nje Burre,
  jo me nje jetime e pambrojtur si kjo.Nese do te kishte denoncuar vetem nje here ne Polici,
  (ashtu si Griselda e Elvis Rroshit)do te ishte e besueshme per keto qe deklaron tani,por aq
  shpesh sa ka qene ajo,tregon se e gjitha historia ka qene e vertete,duke pasur parasysh qe i
  akuzuari Rexhep Rrahja eshte person me precedent penal,Babai Deputet gjithashtu.”Rilindja”
  vazhdon me metodat mafioze,dhe keshtu do vazhdoi edhe me tutje.Nuk paguhen milionat per
  te shpetuar Rrahman Rrahjen dhe Taulant Balla,sepse ata tashme jan diskretituar,por e gjith
  kjo loje e ndyre,behet qe te shpetohet qeveria e korruptuar e”rilindjes” ,dhe sidomos kryemafiozi
  qe e kan zili edhe sicilianet,edvin rama.

 9. Ngelen me gisht ne goj komentuesit e frpd. Mbajeni ne byth babale nr 2. Po mos u merzisni, se do gje ndonje kock tua hedhi partia, qe te beni sikur ziheni e lagu se lagu. TE KJO GAZET KOMENTUESIT JAN ME UDHEZIM. QE TE KRIJOJN KLIM… QE SHIKONI CNDODH NE QEVERISJEN E SOCIALISTEVE. PO KUR U KUJTON SE CFAR NDODHTE KUR ISHTE QOFT LARGU TERBOHEN SE E DIN SHUME MIRE QE PO TI KRAHASOSH ATA DJE ME KETA SOT PRAP DIFERENCA ESHTE SHUME E MADHE. Po keni qef e bejm dhe ate debat e ti peshojm pak bemat e atyre dje me te ketyre sot. SI THONI JU LEVRDIS????

  1. Për ty diferenca është e madhe, por jo për shumicën e shqiptarëve.

   Ti duhet të jesh ndonjë parazit me ndonjë bachelor në psikologji(me mesatare 5.5) Durrës.

   Dhe si parazit rilindja të paguan me ndonjë honorar, për të lehur për Saliun, kur në fakt shkrimi nuk është për të por për LIDHJEN E PAIMAGJINUESHME TË SHTETIT ME KRIMIN.

  1. o xxxxx! Turp eshte per ty qe je injorant analfabet! Saliu nuk bente “turpe” vriste njerez te pafajshem! Plehra!

 10. Edhe njeri kur e perdhunuan keshtu tha qe u vetqiva per qejf. Edhe gomari e kupton kete drame te shemtuar qe po luan rilindja pervec vet rilindasve me tanga Mauvi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu