• |
ide | kryesore

Përplasi 3 makina i dehur, gjykata liron shefin e Policisë

Lajme, Të fundit

Dy ditë pas arrestimit në gjendje të dehur të Shefit të Stacionit Policor në Patos, Flamur Veliu, gjykata ka vendosur ta lirojë me masën “Detyrim paraqitjeje”.


Gjykata e rrethit Fier i ka dhënë Veliut masën e sigurisë “Detyrim paraqitjeje”, pas kërkesës së prokurorit Petrit Vukaj.


Flamur Veliu u arrestua ditën e diel, pasi përplasi disa makina  në zonën e quajtur “Mulliri i Artë”, në aksin Fier – Lushnje. Policia njoftoi se arrestimi ishte bërë nga SHÇBA dhe se në testin e alkoolit, rezultoi se Veliu ishte i dehur.

Mësohet se pas aksidentit, ai i deklaroi kolegëve të vet, se nuk ishte shumë i dehur, ‘argument’ që ka bindur edhe prokurorin, të kërkojë lirimin e tij.

2 Comments

  1. ”’ nuk ishte shumë i dehur, ‘argument’ që ka bindur edhe prokurorin, të kërkojë lirimin e tij”’

    aaa bushat kurva bushat kurva… si i ndryshon lajmet si ti doje bythaaaaa.

    argumenti kryesor qe ai paraqiti sot ishte se pas aksidentit ai kishte thirrur vete policet e komisarjatit qe te vinin se ksihte bere aksident dhe kur policet arriten ( shoket e tij) , ju kerkoi thjesht te ndiqnin procedurat qe ndiqen ne raste te tilla dhe se ishte shume i penduar kete gje.

    Lexoje mire ate qe paraqiti avokati mbrojtes , bushat kurvaaaa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu