• |
ide | kryesore

VIDEO/ Fëmijët në Elbasan të traumatizuar dhe të përlotur: Më gjuajtën policët te koka

Lajme, Të fundit

Protesta e banorëve të fshatit Mengel në Elbasan është përshkallëzuar në përplasje me policinë për shkak të bllokimit të rrugës. Ndërkohë që policia është përpjekur për të hapur rrugën, ka hasur në rezistencën e banorëve duke bërë që të tensionet situata dhe gjatë përleshjes të traumatizojnë edhe fëmijët që ishin të pranishëm aty.

Siç mund të shihet edhe nga video më poshtë, fëmijët  janë traumatizuar dhe kanë nisur të qajnë, madje duke thënë janë goditur nga Forcat Speciale.


Më gjuajtën policët te koka!’ shprehet një djalë i vogël duke qarë.

Banorët dhe fëmijët shprehen se nuk do të lëvizin nga aty deri sa të vijë përfaqësuesi i ministrisë së Arsimit. Protesta e tyre ka si shkak mbylljen e shkollës dhe zhvendosjen e nxënësve në Elbasan, por banorët dhe nxënësit nuk janë dakord më këtë vendim pasi shprehen se për ta është shumë larg Elbasani.

6 Comments

    1. se tah ju duhen goglat e mutit,veres kishin ato te vangjiushit e te qazimit.ridhjerje.femijet detyrohen te hecin kemb 10 kilometra.niloööa gjat pushimeve ishte duke mbjell e korr kanabis.

  1. Kush do ta restauronte, Bashkia e Elbasanit? Qe eshte ftohur ne bythe? Me Lalen qe ruhet dite e nate? Shikoni ku ka perfunduar FK Elbasani…..

  2. Edi Rama përfundofsh në litar! një orë e më parë! Zoti frymëzoftë ndokënd të ta numërojë në lule të ballit para se të vendosësh ta thyesh qafën vetë siç e ke deklaruar, gjë që me sa duket s’ke për ta bërë kurrë, u lodha duke pritur. Mbetsh peng i mafjozëve dhe i kriminelëve në këtë jetë dhe në atë tjetrën. Të tërheqshin zvarrë si gomar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu