• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Zv.ministri i Jashtëm ndërhyri për të liruar tatimorin e arrestuar për korrupsion

Lajme, Të fundit

Arrestimi i kreut të Partisë Socialiste në njësinë nr.3 në Tiranë, duket se nuk ka qenë i lehtë për policinë. Sipas asaj që shkruan ish-kryeministri Sali Berisha, për Artan Krojin ka pasur ndërhyrje nga qeveria për ta liruar, më konkretisht ka qenë zv/ministri i Jashtëm që ka ndërhyrë për të liruar, megjithëse ky është arrestuar për një akuzë të rëndë siç ishte ajo e vendosjes së gjobave për

Në një mesazh që ka publikuar Berisha, shkruhet se zv/ministri i Jashtëm bashkë me titullarë të tjerë, ka shkuar sot tek drejtoria e policisë dhe ka tentuar që ta lirojë Krojin.


POSTIMI I PLOTË I BERISHËS

Zevendes ministri i jashtem dhe titullare te tjere ne mbrojtje te hajdutit kriminel!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Mirembrema doktor rreth ores 6 sot arrestohet nga antikrimi ekonomik kryetari i ps per minibashkin nr 3 njekosish titullar ne hetimin tatimor mesa mesova zevens ministri jashtem dhe disa titullar jane turrur tek drejtoria e policis per ta liruar

11 Comments

  1. kriminalizimi i popullsise per 1 shekull ne pergjithesi dhe rreth 3o vite ne veanti ,vjen nga politikat ligjvenesit sistemet dhe ligjzbatuesit ,ky kriminalizim po te shihet sipas numrit te popullsise ,ja kalon do shteti ne bote ,raliteti 1 shekullore bashke me aktoret dhe autoret duken te lillur dhe te pashkeputur,ne unitet mendimi dhe veprimi qe i kan sherbyer dhe po i sherbejne ketyre treguesve ne zhvillim do te keqe kunder keti populli individit dhe shoqeris,jan mbushur burgjet me viktima krimi,kemi viktima krimi qe kan rene pre e politikave kriminale sistemeve dhe ligjeve ,te ilet nuk meritojn ndeshkim sepse po te ishin politika te drejta,ligje te drejta drejtesi hak ,keto sdo beheshin kriminel ,por u thyren politika peraj kriminalizo dhe akuzo ndeshko sepse keshtu mbajten sundimin duke na shkatrruar totalisht ne,popullin e pafajshem ,un e urrej padrejtesi ,nuk e pranoj ne asnje menyre perderi sa kujt nuk i bej padrejtesi po ti nese e uurren reflekt qe te reflektojme gjith ne unitet mendimi dhe veprimi qe nga mezi yn te largojme shkatrrimi i ili eshte bere burim krimi nder ne ne politika ligje dhe veprime

 1. Mbaruat me vajzen nga nikla e masakruat e shqyet e coptuat se kishte nderhyrje nga politika,del prap ky dobic dhe dobicer te tjere do ti mbajne ison ketij matufit,kur ky ishte ne pushtet vetem i ka mbrojtur veglat e tij si rasti i gardisteve 21 janarit

 2. Po ti i pa emeri i ridhjerjes bashke me -kopilat-e tjere u perpoqet me c’do lloj menyre per te mbrojtur perdhunuesin e vajzes o monstra kush e shqyeu o zagare ju apo ata qe komentonin pro saj?

 3. Ne fillim kisha respekt per ty . Mendoja (meqenese mban nje mbiemer te madh vjen nga nje soj po i madh) se ky do te beje diçka ose te pakten do jete pozitiv per kete vend . Ne çdo hap tendin per punet e jashteme jane vetem disfat , sidomos pakti i detit . Shiko se mos te eshte prishur gjaku rruges se mundesi te dyte nuk ka . Nje kelysh luani behet gjithmon nje mbret ne xhungel , ndersa ti na dole mace .

 4. Ky mentalitet gjithmone ka qene ne shqiperi!
  Para komunismit, ne kohen e komunismit te njenjta gjera u benin!
  Kur Saliu e mori ne dore qeverisjen u be dhe me keq!! harruat ju se cbehesh mbas 90″ dhe deri dje para vetingut???
  Shume te rralle i gjen ne shqiperi indivitet qe nuk kane vjedhur shtetin, dhe qe cdo fitim i ka me djersen e tij.
  Si u bene te gjithe keta qe punuan dhe punojne ne shtet me vila, me makina lluksoze, dergojne femijet jasht ne perendim me shkolla, etj-etj..??
  Sot, mbas vetingut po shkruhen keta artikuj, po denancohen keta politikane qe e perdorin postin per interesa personale..
  Prandaj si shqiptare i ndershem duhet te themi; BRAVO qeverise se tanishme ,qe po shkaterron mentalitetin vjedhes dhe po e con shtetin drejt demokracise se paster dhe drejt ligjit per te gjithe njesoj.

 5. Dreka me sufllaqe dhe birra per antaret e frpd shtrohet nga ora 14:00 deri ne 14:05. Nxitoni se nuk ka per te gjith. Per ata qe nuk kan shkruajtur sa duhet dhe nuk kan realuzuar planin mos te paraqiten.

 6. Ore kush i arestoj ata. Policia e sales? Jeni ber per te qeshur, se per te qare po qani me oiii.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu