• |
ide | kryesore

Kryemadhi: Prokuroria dhe policia mbuluan krimin, e trajtuan Xhisielën si përdhunuese

Lajme, Të fundit

Monika Kryemadhi, jreytarja e LSI-së gjatë fjalës së saj në mbledhjen e Kryesisë së kësaj partie akuzoi kryeministrin Edi Rama se po mbron kriminelët. Duke iu referuar rastit të Xhisiela Malokut, kryetarja e LSI shigjetoi edhe policinë dhe Prokurorinë për këtë çështje.


Rasti i Xhiselës tregon se policia nuk e zbulon krimin por e mbulon atë. Prokuroria jo vetëm nuk e zgjidh problemin ose ta dënojë krimin, por mbulon policinë që mbulon krimin dhe nxjerr dhunuesin si viktimë dhe viktimën si përdhunuese. Kryeministri mbron dhunuesit. Kemi deputetë të rilindjes që sillen si gangsterë për të mbuluar dhunën.  Shteti po rreh qytetarët dhe mbron kriminelet. Kemi shtetin dhe policinë që rreh fëmijët për shkollën. Të shkosh në dyert e shtetit sot është njësoj si të shkosh në gojën e ujkut. Shteti të rreh dhe të varros për së gjalli. Rama është i sinqertë vetëm kur gënjen. Shqiptarët të mos e besojnë Ramën, pasi është e keqja më e madhe e këtij vendi”- tha Kryemadhi.


4 Comments

  1. kuptohet monik xhisiela perdhunoi ne grup,ramen,bab e bir rrajat,ballen at polic qitoz mutin,kusherinjet e rrajave,dogji vet kofshen me cigare,qelloi boks fytyren,nxiu shpatullen dhe arta mutit e markut frrokut e prenges nuk i pa ter keto perdhunim qe beri xhisiela.qfar polic te pa aft i dhunon xhisiela dy deputet,te virin e njerit dhe hop policia e saliut dhe prokuroria e lulit nuk vepron.xhisiela perdhunoi pernjeheresh 5 a 6 rilindas dhe shteti nuk morri masa ,la kriminelen xhiseila ze lir.

  2. Edhe ky I paemer, qenka ndonje nga ata sigurimsat qe ruante ciftet, sepse edhe gojen e fjalorin e paska nga origjina e kopukeve por te shofe edhe preardhjen evet se mbase do jete ndo njeri qe ka lindur ne ferra, se keshtu jane ne pergjithesi kuqalet e qelbesirat rilindas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu