• |
ide | kryesore

PAMJE TË RËNDA/ Autobusi përplas motoçikletën në Berat, rëndë çifti i të moshuarve

Lajme, Të fundit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të qytetit të Beratit ditën e sotme. Autobusi i linjës Berat-Tiranë ka përplasur një motoçikletë tek Ura e Goricës.


Si pasojë e përplasjes janë rrëzuar e plagosur një çift i moshuarish që ndodheshin mbi motor.


Në video duket motori gati i futur nën autobus ndërkohë që në tokë ka dhe shenja gjaku. Çifti i të moshuarve është dërguar menjëherë në Spitalin e Beratit me ardhjen e ambulancës.

“Rreth orës 10:15 tek Ura e Goricës mjeti Autobus me drejtues shtetasin P.Sh, 24 vjeç u përplas me një motor tip Yamaha me drejtues shtetasin N.Gj, 66 vjeç, banues në Durrës,” bën me dije policia.

Për pasojë u dëmtuan shtetasi N.Gj dhe bashkëshortja e tij shtetasja B.Gj, 59 vjeçe, të cilët u transportuan në Spitalin Rajonal Berat.

Grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

https://www.youtube.com/watch?v=ie2ysn5_UAg&feature=youtu.be

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.