• |
ide | kryesore

‘Xhisiela’, reagon edhe Meta: Kam vendosur të mos konfirmojë amnisti për ata që dhunojnë femra

Lajme, Të fundit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur për herë të parë për rastin ‘Xhisiela’.  Në një intervistë për Zërin e Amerikës ai ka deklaruar se rasti i Xhisielës është një fenomen i rëndë i shoqërisë shqiptare, ndërsa theksoi se sdo ketë amnisti për dhunuesit.


“Problem serioz për Xhisielën. Nuk do të konfirmojë amisti për personat që do të dhunojnë. Unë do të theksoja se përveç policisë dhe prokurorisë, të ndërmarrin të gjitha hapëta e kësaj “Odiseja;’ në mënyrë të paanshme për të garantuar besueshmërinë e institucioneve. Çmoj shumë rolin e shoqërisë civile, ecila bashkë me grupet rrisin ndërgjegjësimin”, tha Meta.


2 Comments

  1. Nuk ke nevoje per -amnisti-o Like-per keta se keta dalin qe diten e trete.Mos e vrit mendjen fare .Ose nuk futen brenda po nuk u denancuan nga mediat se i mbrojne imoralet e kesaj qeverie imorale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu