• |
ide | kryesore

Flakët përpijnë ullishtet në Rrogozhinë, rrezikohen banesat

Lajme, Të fundit

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në Sinballaj të Rrogozhinës dhe raportohet se nga flakët rrezikohen disa banesa.

Mësohet se zjarri ka rënë në pemtari e ullishte.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e zjarrfikësve ndërsa në shuarjen e flakëve janë aktivizuar edhe banorët e zonës.

Ende nuk dihet se cili është shkaku i këtij zjarri.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu