• |
ide | kryesore

Basha: Dyfishohet numri i bizneseve të mbyllura, me Ramën pasurohen krimi dhe oligarkët

Lajme, Të fundit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha mëngjesin e sotëm ka folur në lidhje për mbylljen e shumë bizneseve në vend.


Me anë një videomesazh, Kryetari i PD vuri në dukje gjendjen e vështirë që po kalojnë bizneset, pasi vëmendja e Edi Ramës është tek krimi dhe oligarkët.


Me Edi Ramën në qeveri, krimi dhe oligarkët pasurohen, biznesi i zakonshëm po falimenton”, – thuhet në videomesazh.

Sipas shifrave të publikuar, vetëm në shtator janë mbyllur 1978 biznese nga 838 që u mbyllën një vit më parë.

Me Edi Ramën në qeveri, çdo vit është më keq për shumicën e bizneseve”,- thuhet në videomesazhin, që ilustron me grafik edhe periudhat 9 mujore 2017-2018.

Krahasimi me vitin e kaluar tregon se falimentimi i bizneseve është  gati dyfishuar. Nga 6969 biznese të mbyllura në periudhën gusht-shtator 2017, këtë vit për 9 muaj rezultojnë të mbyllur 11 292 biznese.

Kreu i opozitës jep mesazhin se sa më gjatë të qeverisë Edi Rama, aq më shumë biznese do të mbyllen.


5 Comments

  1. Po keta te PDs do bejne ndonje DEKLARATE BOMBASITKE per vrasjen ne bllok ? Ai qytetari digjital sikur nuk po ndihet. Dhe po nuk e hapi gojen ai … keta te tjeret as guxojne ta permendin.

  2. U Lul na cave karin me retorike boshe. Ndersa ti G.GJ si gjthmone ja fut pordhes kot. Si ske turp dhe ngre pyetjen pse nuk flasin keta te PD kur krimet jane sheshit. Ne vend te rrish urte e te mbyllesh gojen del ktu si dhi e zgjebosut por bishtin peprjete

  3. Luli saliu e kane mbyllur gojen per visin me maten ku flen lepuri nga nje ane mire kane bere se nuk vjen me ere haleje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *