• |
ide | kryesore

Moti bën kthesë të papritur, priten reshje shiu

Lajme, Të fundit

Fillimi i muajit tetor u shoqërua e temperatura të larta, por edhe pse parashikimet treguan se do të ketë mot të qëndrueshëm, sot pasdite temperaturat do të pësojnë ndryshime drastike.

Motit të ngrohtë dhe me diell do t’i zënë vendin shtrëngatat e shiut dhe era në disa pjesë të vendit.


Sipas asaj që raporton Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit zonat më të rrezikuara për reshje janë ato bregdetare dhe malore,  të cilat do të ketë shtrëngata shiu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu