• |
ide | kryesore

Sergio Ramos: “Ndryshimi i trajnerit do të ishte çmenduri”

Sport

Real Madrid humbi ndaj Alaves duke mbyllur ndeshjen e katërt radhazi  pa shënuar asnjë gol, por pas takimit të së shtunës Sergio Ramos ka mbrojtur ekipin dhe Lopetegui.


“Të ndryshojmë trajnerin? Janë të tjerë që marrin vendime – tha kapiteni – por unë nuk e di se çfarë të mire do të na sillte ndryshimi i teknikut. Do të ishte çmenduri. Ndonjëherë shërben për diçka dhe herë të tjera jo. Por nuk është diçka që varet nga lojtarët – shtoi ai – kushdo që e mendon Real Madrid “të vdekur”, e ka kuptuar keq. Duhet durim. Dhe ne jemi të parët që jemi të zemëruar”.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu