• |
ide | kryesore

“Shoqërohet me trafikantë dhe përdhunues”, opozita i kërkon Ruçit të largojë Taulant Ballën nga…

Lajme, Të fundit

Opozita i ka dërguar një letër Gramoz Ruçit, ku i kërkon largimin e Taulant Ballës nga Delegacioni Parlamentar i Stabilizim Asociimit, pasi Balla shoqërohet me trafikantë droge dhe mbron përdhunues me pushtet.

Në këtë letër, anëtarët e opozitës në Delegacion, Genc Pollo, Albana Vokshi, Klajda Gjosha, Jorida Tabaku dhe Oerd Bylykbashi kërkojnë zëvendësimin e Ballës me një tjetër socialist, pa lidhje kriminale.


“Opozita e konsideron të papërshtatshëm dhe kundërproduktiv për interesat europiane të Shqipërisë që Taulant Balla të jetë pjesë e Delegacionit Parlamentar dhe bashkëkryesues i Komisionit të Përbashkët të Asociim Stabilizimit me Bashkimin Europian”- thuhet ndër të tjera në letër.

Sipas opozitës, Shqipëria nuk mund të përfaqësohet në bisedimet me Brukselin në mbledhjen e 15 tetorit me një politikan që ka pranuar publikisht se ka mik familjar një të dënuar të rrezikshëm për trafik ndërkombëtar droge, pasuria e te cilit është shumëfishuar pas miqësisë me Taulant Ballën.

Nëpërmjet kësaj letre, opozita thekson se Taulant Balla nuk mund të përfaqësojë Kuvendin në marrëdhëniet me Parlamentin Europian, për shkak se mbi të rëndoj akuza se ka marrë pjesë në kërcënimin me pistoletë në kokë të një oficeri policie, që ai të mbyllte çështjen e përdhunimit të djalit të një deputeti tjetër socialist.

Në kërkesën drejtuar Kryetarit të Kuvendit, anëtarët e opozitës vënë në dukje se prania e Taulant Ballës në Delegacionin e Stabilizim Asociimit nuk është në përputhje me përputhje me kërkesat kryesorë per hapjen e negociatave vitin e ardhshëm “rivendosjen e besimit publik tek institucionet e shtetit dhe luftën pa kompromis ndaj kriminalitetit e korrupsionit, sidomos në postet publike”. 

13 Comments

 1. KETE NDRYSHIM PER HEQIEN E PALLES NGA KY GRUP DUHET TA BENTE Z GRAMOS SI NJERI I NDERSHEM QE ESHTE :TAULANTI NUK KA PUNE PASI ESHTE I LIDHUR NE KRIMINELE GJE QE VETE E KA POHUAR PUBLIKISHT FYTYRE PER KETE

  1. I kam pare dhe une duke e bere treshe, po ne fund te mullarit ishte Salianji.
   Do ti coj nje leter PDs dhe partive popullore europiane qe ti heqi na postet drejtuese qe kane se me nje sjellje te tille kurvash nuk e meritojjne te perfaqsojne opozikaret e ndershem .

  2. i pa emer -tu ka dok nga kokaina qe ke konsumu ngase ishte jot em ne zyren e koqos me tet moter te mitur duke ber treshe e ty ne tjerin skaj me vellaun e mitur te perdhunonin ne grup roshi,rraja,frroku e ndoka.vetem nji ridhjerje stalini ,brin keto monstra.

 2. Nuk e di a ka patur në historinë e shtetit shqiptar ndonjë langaraq tjetër si edvini dhe balla?

 3. balla,rama,jan vetem zagar te frrokut,ndokut,rrajes rosh doshit,po i than lepini keta ne kor lepij po u tha meta thith keta ne kor thithinnjejt si tek enveri
  parti enver o sa mir po na dhjer,dihet berti e i pa emer ne radh te par,e shifni te pa emer ,te pa fytyr por krymba bythe te baba takut,ruqit,xhafes e rames pranojn qe jan.

 4. Ka dhe me keq se langaraq. Si puna e berishes qe cdo lloj epiteti te felliqur ti vesh eshte pak. Po ai qe i shkon me shume eshte VAMPIRI.

 5. Nuk i keni pare mire. Nuk kan qen vetem ata te tre. Un pash qe ishte dhe paloqia me grupin e qefit. Paloqia ishte ne gjunj e po i frynte tollumbacen sales. E qe ateher paloqia nga qefi filloi te flas me thapa thapa.

 6. Te lexosh disa komente vandalo_ banale te disa kulisheve qe nuk dihen se jane me nene apo baba, si nga mendja e nga goja, por ne mungese te argumentit e mendimit, per te patur njerez politikane me perfaqesues, e te ndershem, keta fundrina kuqalesh, te tepsise se psikopatit, , me fjalorin e pa deshirueshem, e qe cdo qytetar peshtiroset, duan qe te sfumojne sa me shume ngjarjet e rilindasve, dhe te mbajne mendjen tek opozita. Taktike e skaduar, ashtu sic kane skaduar edhe vete keto mikrobet e demokracise,,,,rilindase.

 7. Ti aleks XIXA. Kur ofendojn ata te krahut tend, nuk i dallon? Apo i mere syt e i ve ne bith kur nuk do te shohesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu