• |
ide | kryesore

Çfarë thotë Sali Berisha për tritolin në shtëpinë e Xhisielës

Lajme, Të fundit


Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ngjarjen që ndodhi gjatë natës së kaluar në Fushë Krujë, ku banesës së gjyshit të Xhisiela Malokut iu vendos tritol.

Përmes një statusi në Facebook, Berisha shkruan se tashmë 25-vjeçarja ka certifikuar kryeministrin Edi Rama si kryepërdhënues.
Berisha thotë se Rama pasi akuzoi opozitën për vendosjen e tritolit, thirri për ndihmë me detyrim Xhisielën, e cila sipas tij deklaroi germë për germë fjalët e kryeministrit.

“Pas vendosjes se tritolit te gjysherit e XH. M, Edvin Kristaq Rama deklaroi se tritolin e vendosi opozita, duke treguar keshtu tmerrin e brendshem qe e ka kapur si kryeperdhunues i shtetit perdhunues.

Ai, per te shpetuar nga ky tmerr thirri ne ndihme me detyrim viktimen XH. M, e cila deklaroi germe per germe dhe fjale per fjale ate qe tha dy ore me pare Edi Rama duke akuzuar dhe faktuar keshtu perfundimisht me fjalet e saj tekstuale me te Edvinit se ai eshte kryeperdhunuesi i shtetit perdhunues!”, – shkruan Berisha në Facebook.


7 Comments

  1. Ikeee plaku i pjerdhur Sali ikeee…. shijoje tani ne pleqeri burgun bashke me ate bashkeshorten e Karmines qe e ke per djale…. Ku i dihet ndoshta dhe te shijon ore sepse djalit tend e sigurt qe do i shijoje…

  2. Nje njeri qe ka investuar per grupe te gateshme te tritolit je ti sali keshtu e zhduke gjygjtarin e vlores ne mes te qytetit dhe me kete dergove sinjal te te tjeret o me mua ose tritol ky je ti sali.fol per vis martinin se kete e njeh mire

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *