• |
ide | kryesore

Kanabisi/ Gjenerali i Guardia di Financia kundër Ramës

Arkiva, Kryesore

Në një përpjekje për të zhvlerësuar rastet flagrante te Agron Xhafajt dhe Xhisielës kryeministri Rama ka folur sot para deputetëve duke thënë se qeverisja e tij po sulmohet si pasojë e luftës që po i bën krimit. Ashtu sic na sulmuam kur luftoninm kundër kanabisit ashtu po na sulmojnë edhe sot ka thënë kryeministri.


Dhe për ti dhënë besueshmëri tezave të tij Rama ka nisur flalimin e tij të transmetuar nga ERTV me fjalët: “Ku janë sot ata që flisnin për kanabisin”?


Me këtë pyetje ai tentonte ta quante këtë një kapitull që vetëm qeveria e tij arriti ta mbyllë pas 30 vjetësh.

Por a është vërtet kështu? A qndron alibia e Ramës dhe a është fituar lufta me kanabisin?

Lexo me tej:

Andi Bushati:Rama qeveris, fajet i bën opozita!

Në një shkrim të saj të egër në fund të qershorit, që vinte theksin në mbrojtjen që qeveria shqiptare i bën krimit (poshtë) gazeta Liberation ngrinte dyshime lidhur me fitoren e luftës ndaj kanabisit.


E përditshmja ishte intervistuar Nicola Altiero (foto e madhe lart), gjeneral brigade ne jug të Italisë, në Bari. Sipas tij vetëm në katër muajt e parë të këtij viti janë sekuestruar 10 tonë hashash me prejardhje nga vendi ynë. Pra nëse kjo shifër shtrihet në të gjithë vitin situata është përsëri alarmante. Ajo nuk ka ndryshim nga 2017 kur u sekuestruan 34,9 kg, dhe mendohet të jetë shumë më e lartë se 2016 me 13,9 dhe se 2015 me 860 kg.
Por, sikur të mos mjaftonin këto shifra Nicola Altiero ka lëshuar edhe një bombë më të rëndë: “Në anën tjetër të Adriatikut justifikohen duke thënsë se malli që kapim ne vjen nga prodhimi i viteve të kaluara. Por ne kemi studiuar përqindjet e principit aktiv të produktit me qëllim që të përcaktojmë moshën e tij. Dhe ne mendojmë se ai nuk është më i vjetër se gjashtë muaj” tregoi për Liberation zyrtari i lartë i policisë në Bari.
Pra edhe me shifra edhe me analiza propaganda qeveritare se beteja me hashashin është fituar rrëzohet nga Italia. Imagjinoni tani kur ajo përdoret edhe si alibi për fitoren me llojet e tjera të krimit.

©Lapsi.al

15 Comments

 1. weee cfare anal_ize qe paska bere Lapsiii.. Shume profesjonale ( debil komplet) .
  Tamam per te ngritur moralin e disa debilave te ketij porali.
  Shikon kur te dalin dhe te ulerasin me prpaganden e tyre bajte.

  1. xhimi esht vellai i xhimshieles qe kur lloji roshit e rrajes i jep dajak thon me puthen keta ne fela e kofsh.po tallet e ter bota me rampallen,rrajen e ballpallen.

 2. o Xhimi ti kerkon te behesh amerikan nga emri qe me siguri e ke Xhemil, por je nje katunar komplet. Ky eshte nje shkrim informues po ju ngaqe e keni ngrene turpin me buke sju ben me gje pershtypje. Sa here ju kapin me presh ne dore( se ne bythe e mbani gjithe diten), thoni nuk eshte e vertete, eshte montim.Sa per debil ti qeke rrote kari sepse njerezit kane te drejten e mendimit te tyre te pavarur te pelqen apo jo ty a ndonje tjeteri ketu. Po ju Dylberave me Tanga MAvi ju ka ngel ora ne kohen e Dulles qe kushdo qe mendonte kundra ishte armik i partise

 3. Ne bastionet e tyre,keta ripjellsat kane ndertuar Lazarat 1 , 2 , 3 ,,,,,,,Me vjen keq per PS-istat e vertet se edhe keta per gjynof jane,vetem nje grusht i vogel ripjellsash po vene dhjame . E verteta vonon por nuk harron .

 4. Boll demagogji , ke ndonje gje per te thene per kete rast o i gjati ine ??????????????????????????????????????????????

 5. Evropa kurve ka qene gjithmone. Gjenerali akuzon Shqiperine kot, pra Ramen kot fare. Ca ndryshimi ka Gjenerali nga Berisha qe nxjerr videon e Taulant Balles ?!

  Shpifes,

  Nuk e lane kete vend rehat. Hale ne sy e kane Shqiperine. Vetem shpifje 🙂 😉

  1. i pa emer e xhim babalja jua futi karin shoket kriminel te rames ne burg po i shtin.sikur te kishte me shum babale xhim dhe i pa emer nuk do ishin gomar,lop,dela por mashkull ose femer .

 6. Me kujtohet nje batute e aktorit Ndrek Luca ne nje filem kur po lexoja kete dhe nje komentues qe e kishte shkruar ne nje koment .

  ———-Shpifje –Shhppiiffjjeeeeeeeeeeeee-keshtu do komentojne morrat e kuq analfabete dhe autike .

 7. A kane fre keta , e ky gushekuqi Ipaemer, se keshtu fshihen maskarenjsi ky e shume si ky injorant, i fshehur pas spekullimit rilindje. Keta zuzare, kuqale, nuk kane me se c;te na tregojne e mashtrojne, e as te na vjedhin, se po vjedhin e vrasin per dite, por me te pa fytyre se kesinjerezish si kafshe me surrat njeriu se keta nuk paska patur jo shqiperia por tere kombi kudo ndodhen shqipetare, dhe se kjo trego fare qarte se nga kane ardhur, si erdhen, e c;na u bene ferre, me tere ato vese e huqe anti njerezore qe na sollen keta kuqale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu