• |
ide | kryesore

Taylor Swift flet për qëndrimin e saj politik

Paparazzi, Slider

Në një postim në Instagram këngëtarja tha: “Unë gjithmonë do të hedh votën time për atë kandidat që do mbrojë dhe luftojë për të drejtat e njeriut që besoj se ne të gjithë i meritojmë.”

Zgjedhjet afatmesme janë më 6 nëntor.Taylor do të votojnë në shtetin republikan Tennessee.”Unë besoj në luftën për të drejtat e LGBT, dhe se çdo formë e diskriminimit në bazë të orientimit seksual apo gjinore është e gabuar,”- tha ajo për 112 milionë ndjekësit e saj. “Unë besoj se racizmi sistemik që ne ende shohim në këtë vend ndaj njerëzve me ngjyrë është i tmerrshëm, i pështirë dhe i përhapur.”


Taylor foli kundër kandidatit republikan që aktualisht është i zgjedhur në shtetin e saj. “Do të vazhdoj të mbështes femrat në detyrë por nuk mund të mbështes Marsha Blackburnin. Votimi i saj më tmerron dhe më frikëson,”-shtoi Swift.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu