• |
ide | kryesore

Basha flet me emra: Bandat kontrollojnë vendin, menaxhohen nga Sejdini, Balla, Bushati e Xhafaj

Lajme, Të fundit

Ashtu sikurse lajmëroi më herët Basha ka nisur bashkëbisedimin e tij më gazetarët. Ai përballë tyre nga selia e PD-së tha se jemi në një situatë kur institucionet janë shpartallua nga krimi. Ai tha se vendi sundohet nga bandat.

Në mes të qyteteve po ndodhin përplasje me armë, të cilat nxjerrin në pah, faktin që krimi është më i fortë se kurrë dhe kontrollon territorin dhe ekonominë. Organet e zbatimit të ligjit janë të shpartalluara dhe drejtuesit e tyre janë vënë në shërbim të krimit. Sot qytetet sundohen nga bandat që kontrollojnë  gjithçka, kontrollojnë pushtetin politik, ekzekutiv, parlamentin e drejtësinë. Nga Tirana në Vlorë, Shkodër e Durrës grupe të rrezikshme kriminale përbëjnë sot aktivitetin e vetëm kriminal dhe ekonomik të vendit. Kanë shtënë në dorë gjithçka. Kudo në qytetet tona gjithçka kontrollohet nga bandat” – u shpreh Basha.


Duke folur në veçanti për qytetet Basha tha se sot Elbasani menaxhohet nga bandat në bashkëpunim me kryebashkiakun Sejdini dhe deputetin Balla. “Asgjë nuk ka në Elbasan vec krimit”- theksoi Basha.

Duke u ndalur në Shkodër, Basha akuzoi sërish ministrin Ditmir Bushati për lidhje me bandën e Bajrajve. “Njeriu që përfaqëson Shqipërinë para ndërkombëtarëve ka angazhuar krerët e bandës Bajraj, është njeriu që flet më shumë me ta” theksoi Basha.

Akuzat më të rënda kryedemokrati i lëshoi  për qytetin e Vlorës, ku implikoi sërish vëllain e ministrit te brendshem, Agron Xhafaj.

Në Vlorë gjithçka sundohet nga banda e trafikut të drogës. 100 % të kontrollit të detit e kontrollojnë njerëz të klanit kriminal Xhafaj. E kontrollojnë në bashkëpunim me ortakët e tij në krim, vëllezërit Murataj. Mbajnë prokurorë në listë-pagesa, që tani po përdoren për të shkatërruar hetimin për trafikun e drogës.” – tha Basha.

 

8 Comments

 1. Ca te thot i ziu. Ka hall, i ka ngel bobolia ne byth e nuk e nxier dot. O ARI ku je?
  ndihmoje pak bashen thithja pak se mos ja nxier.

 2. Ky është i pa aftë. Jo qe për kryeministër nuk bën, po dhe krye kamarier ta vësh ky te falimenton biznesin.

 3. Ligjeron Bilbili yne:
  -Në tere qytetet tona
  gjithçka kontrollohet nga bandat.

  1.
  Doemos ketu do mberrinte udha qe shtrove ti me Shpellarin.
  Dy Banda ne Fermen e Kafsheve dhe ju Bishat qe po shqyeni cdo gje, edhe veten tuaj.

  2.
  Po ti Artist, nuk ke asnje lidhje me Krimin o e vyeshmia lehaqenie qe ta di hallin sa te thelle te ka hy. Merrja me gjuuuume, kardish, se e mbarove turnin e Lehjes!!!, te qetoson Ortaku Mavi.

  Blu Ylli ben zahmetin e fundit para gjumit: hedh pordhen e mykur: Do pys popllin!.
  Pasi e pyt, ja fut gjume.

  Keshtu e kemi NE, ja nxjerr lakrat me tangerllik firauni
  Kopuk OrtakMavia.
  Sa te kina LAL Erdogun rrjepim, tiranizojme e kendojme….

  Kujtese
  Kur ben Qepalloren e rradhes, Bluja bilbilos: Ww w, fajin e keni ju qe me late vetem (ne impotencen time kronike famoze)!
  Maviu ja mban: Www, fajin e ka saliu. Une po boj shtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu