• |
ide | kryesore

Kriminaliteti/ Xhafaj krahasohet me Bashën si Ministër i Brendshëm: Unë po bëj punë të palodhur!

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i përgjigjet kreut të PD-së, Lulzim Basha lidhur me akuzat për kriminalitetin në vend. Xhafaj prezanton edhe disa shifra, që sipas tij tregojnë se kriminaliteti është ulur në vend dhe rezultatet janë të pakrahasueshme me kohën kur Basha ishte Ministër i Brendshëm.


“Basha, tha sot:“Ju parashtroj…një çështje kapitale, emergjence kombëtare, siç është gjendja e rendit e shpartallimit të plotë të institucioneve të zbatimit të ligjit!” Një E PAVËRTETË e madhe, dalë nga goja e ish-min. të Brendshëm më të paaftë në vite Të dhënat e faktet mbi punën tonë të palodhur e pa kompromis me botën e krimit dhe rezultatet konkrete janë E VËRTETA. Krahaso çdo shifër e të dhënë të kohës së LB si ministër i Brendshëm, me ato të këtyre 2 viteve të fundit. Shihni dhe gjykoni. Imazhe sa për 1000 fjalë!”, shkruan Xhafaj në Twitter.


©LAPSI.al

 


23 Comments

  1. pa tjeter basha futi shqiperin ne radhet e qenjeve njerzore qe udhtojn lir,ne evrop,e futi ne nato berri rrugen e kombit per dy vite ku vij miljon turist -kurse xhafa beri shqiperin per nji muat kokainistan geronistan,shullazistan,rrajastan,xhisielistan,tritolistan,drokistan.te gjith kriminelet e lir .te rroj qenefi negjmije.tash kafshet e enverit qenjet nje qelizore te dal nga qenefi negjmije ku ka dhjer stalin dhe u ngjizen ruqi,rama,xhafa,rama,balla e rraja po bejn namin duk vrar e djegur me cigare,perdhunime e trafikime.

  2. Po e dim se si ishte ne kohen e lulit, e dim edhe se si ishte hashashin ne Lazarat ktu kemi jetuar dhe nuk i besojm asnje fjale lulit te shkret

  3. Vertet ke bere nje pune te madhe madje ke punuar pa -u lodhur-ti hetuesi i diktatures se ke trasportuar dhe shitur mbi plan ate hashashin e mbjelle nga -Saje Qorri-me vjen keq qe nuk arriti ai ta shiste vete si minister i ”sukssesshem qe isht .Dhe ti po te krahasosh kapjen e hashashit nga Italjanet eshte si nata me diten me ato Cantat qe ke kapur ti sa per show mediatik .Sa per krimin ke punuar me mire se i ke futur bandat e droges te qerojne hesapet me njeri tjetrin dhe ti shoku minister i shitjes te droges te jesh i qete.

    1. Keta emrat si pionieret e Enverit albi, kiu, tiku,ema etj jane emra te paguar nga Partia..ne fakt eshte nje emer I propagandes se paguar nga dizanteria e PS..

  4. Ca rendesie ka ca thua ti o xhafe. Rendesi ka prralla e pd. E vtmja strategji qe kan eshte qe te cirren e te thon krimi krimi. Qe neser mos te futen ne zgjedhje. Po e kan te kot do futen e do ngelen prap me gisht ne goj.

  5. Plotesisht dakort me ty z. minister. Te nxieri dhe pala tjeter statistikat. E vetmja gje qe nuk genjejn jan numrat. Dhe mos te thot njeri qe nuk jan te verteta se jan lehtesisht te verifikueshme. Strategjia e partis kriminale ne opozit po shuhet. KRIMI LULEZONTE NE KOHEN E QELBESIRAVE DHE KETE NUK MUND TA MOHOJN DOT ME ASGJE NE BOTE.

  6. z. minister te mbajme per burre te zgjuar nuk behen krahasimet me 10 vjet para duhet te shohim nga e ardhemja , shifrat jane te bukura por vendin e ka mbytgur kriminaliteti . varferia si loo vjet para . te lutem mjaf mjaft me shifra e llave por pervishu punes dhe nje keshille kam per ty mos u merr me opoziten detyrta e saj eshte oponenca me qeverinpor ju fabrikoni si ish sigurims shume mire si me rastin e xhesisec e tjera si kja per ti nxjerre kriminelet te pafajshem dhe dhe te denoni denonsuesit

  7. Sa me e degjenerume dhe e deshtume te Jeté nje qeveria,aq me shume shifra servir ajo Para qytetareve.Shoku Xhafe,edhe sikur per gjysem te kene shifra tuja me te kundershtoj tu,sot po na terrorizojne krimet qe Po ndodhin sot.Edhe dyfish qofshin te atyre,sot nuk na bejne gje.Edhe njehere,shifrat Jane degjenerim dhe deshtim per qeverine.

  8. Metode e paster e baballareve dhe ketyre qe militojne si rilindas. Ne cdo kohe ka krime, e vjedhje, por si ne pushtetin tuaj, ne forma mafioze, e ne qendra qyteti nuk ka patur, e pastaj keqe beresit e gangsteret jane arrestuar denuar, po ju more te pa bese, e skiftere, sa keni nxjerre nga burgu, sa banda keni ngritur, sa veprime te bandave i fshihni e maskoni vetem e vetem ti keni kontigjente, , ju qe jeni deti i bandave na beni grafiqe e mashtrime si ne kohen e atit shpirteror tuajit. Nje vetem eshte me e mira e kohes se Berishes, ne, dhe ju ishim shume here me mire me ekonomi, se sot qe bandat tuaja po na i marrin me taksa dhune, e kellqe te tjera. Shihni se sa kane ikur, e sa kerkojne te ikin, pse? Vetem nga””mireqenija qe ju kodoshe te tepsise na i shitni si keto arritje te ketij ish hetuesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *