• |
ide | kryesore

Mbështeti demokratët,Trump fyen muzikën e Taylor Swift

Paparazzi, Slider

 Taylor Swift ka shfaqur mbështjetjen e saj për demokratët në zgjedhjet e ardhshme afatmesme të SHBA. Kjo ka ngjallur një debat të madh ku është përfshirë edhe vetë presidenti Donald Trump.

Ai në një komunikim me gazetarët u shpreh se muzika e këngëtares Taylor Swift i pëlqen 25% më pak.Ajo reagoi për herë të parë për situatën politikë në vend dhe  tha se ishin ngjarjet e dy viteve të fundit në SHBA që e kishin bërë të ndryshonte mendje. Swift të dielën mbështeti publikisht dy demokratë në Tennessee, shtetin e saj të lindjes.  Ajo nuk nguroi të shkruante në Instagram mendimin e saj ku ka plot 112 milionë ndjekës. Ajo shfaqi hapur kritikën për kandidatën republikane Marsha Blackburn dhe tha se kurrsesi nuk mund ta mbështesë votën e saj mbi barazinë gjinore.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu