• |
ide | kryesore

Rama hedh akuzën e fortë: Audio-përgjimi ‘Xhafaj’, një konspiracion për rrëzimin e qeverisë

Lajme, Të fundit

Për kryeministrin Rama, audio-përgjimi që pretendon se implikon në trafik droge vëllanë e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, është një konspiracion.


Të jeni të bindur që shqiptarët do ta mësojnë nga A të ZH, kush është përfshirë në këtë konspiracion për rrëzimin e qeverisë, se i tillë është”, u shpreh kreu i qeverisë paraditen e kësaj të hëne.


Gjatë konferencës me gazetarët, Rama u pyet nëse do ketë akuzë penale ndaj ndonjë deputeti lidhur me “çështjen Babale”.

“Po të bëni gazetari i jepni përgjigje shumë shpejt këtyre pyetje dhe ja kishit dhënë përgjigjen shumë më parë se sa prokuroria të arrinte në konkluzione. Unë s’dëshiroj të them më tepër, i di të gjitha se kam angazhuar një grup të posaçëm për të mësuar të vërtetës. Do pres që e vërteta të dalë deri në fund. Unë s’marr vendime as jap pretenca, por të jeni të bindur që shqiptarët do ta mësojnë nga A të ZH, kush është përfshirë në këtë konspiracion për rrëzimin e qeverisë, se i tillë është”. – u përgjigj Rama.

13 Comments

  1. heu qelbesir heu po ku ka njeri ne bot qe ty te sheroj,edhe ter mjeket e botes po te mblidhen ikin nga qelbi yt.gjdo qeiz e jotja eshte mut prandaj dhe ter parlament mut e ke ber me ter kriminelet qe ke rreth teje.

  2. U zbulua nje grup antiparti. Armiqte e popullit te denohen!! Historia perseritet dhe shqiptaret nuk mesojne nga gabimet e te kaluares. Miresevjen diktature…

  3. audio pergjimi ti hoqi edhe qitjonkat e fundit,ti the dje se do e shini qfare do zbulohet.u zbulua qe zeri agron xhafes ishte zeri i agron llakaj portokalli .si mor qenka e mundur qe prokuroria i morri zerin e expertiza thot se nuk dallohet mir.e morret zerin e geronit ne qenef negjmije gjat kohes qe rama dhjehej nga goja e bytha se ishte me overdoz apo e morret ne shtepin e rrajave gjat kohes kur perdhunonte xhisielen .turp kryeminister.

  4. Po për çfarë lesh konspiracionesh flet ky farë kryeministri, sikur Sajmir Tahiri vërtetë nuk është kushuri i Habilajve, Geron Agroni nuk është vëlla i Fatmirit, e ca trafikantë apo deputetë si Rahja na dalin si miq të Taulantit ?
    Nuk ka lënë fare vënd për “konspiracion” Rama, pasi publikisht ju ka dalë në mbrojtje të gjithë deputetëve, kryetarëve të bashkive apo ministrave të përzjerë me krimet e trafiqeve të ndyra.

  5. Eshte ngarkuar byroja politike per te kryer -pushkatimet-.Hapni syte ju gazetare se do e hani dhe ju ndonje koqe plumbi na shprehet -indirekt-psikopati edvin-skizofreni-

  6. ja pse ramm qelbesira e quajti RIDHJERJE partin se me sot u ngjal stalini,mao lu ce duni,popoviqi,mugosha,kristaqi,spiro koleka,ramizi e mehmet shehu ne nji .e ky produkt esht gjakpiresi,bastardi,kokpalari,shizofreni,kokainisti EDVIN SAJMIR GERON GJAFA.

  7. Ky kafshe me fytyre njeriu, edhe kur flet, e thote hapur me tonin e urdherin e komunikimit se do shikoni ate qe kam kurdisur une me specialistet, e sherbetoret partiake, e te blere. Asnje fakt, e prove nuk aprovon nga ato akuza qe iu jane bere XHafes, e RRajave, (ta leme saje qorrin),, por kerkon si gjithmone qe me presionin e fjaleve, e te postit qe ka te imponoi si te verteta ato djallezi qe ka ne trurin e droguar. E kemi thene,,,,,mjere na,, kush na drejto. Turpi, e faqeziu qe s;ka sedernjerezore, e perseris,,,,,KAFSHA, rilindase RAMA,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu