• |
ide | kryesore

“Babalja” ka bërë edhe një përgjim tjetër që e ka dorëzuar në SHISH

Lajme, Të fundit

Gazetarja Klodiana Lala deklaroi se në Britaninë e Madhe ka shkuar zëri i Agron Hysenit, Agron Xhafës dhe Fredi Alizotit.

Lala tha se Prokuroria është në vështirësi për të provuar këtë skenar ose të kundërtën e tij pasi ekspertiza audio e bërë në laboratorin britanik nuk mundi të saktësojë kush është personi me të cilin po flet Babalja. Lala zbuloi se ky i fundit ka bërë edhe një tjetër regjistrim të cilin e ka dorëzuar në SHISH.

“Albert Veliu pasi ka marrë kontakt me gazetarin Jetmir Olldashi dhe ka bërë një bisedë paraprake, ka realizuar dhe regjistruar në telefonin e tij, zërin e shtetasit Agron Hyseni dhe ka shkuar me këtë zë duke pretenduar se bëhej fjalë për vëllanë e ministrit të Brendshëm.

Pasi ka takuar gazetarin Olldashi, ka shkuar në SHISH, pasi ekziston një raport i SHISH të dërguar në Prokurori, ku presopuzohet që Albert Veliu kishte informacion për një grup të strukturuar” – tha Lala. ©LAPSI.al

2 Comments

  1. E ka derguar ne SHISH, po , edhe besohet, por jo te dokumentuar, por ne menyre private, e ketu ata(shish0i ia dredhin e thone se as jemi marre me pergjimet e Babales por me nje pergjim deshmitari, e ketu, ata e kane mundesine e mos pranimit te atij pergjimi ne ate institucion, se nese ata e kane, dhe e kane qe cke me te, pote dale edhe atje pergjimi i A,Xhafajt. do diskretitohen sa mos me keq, e qe keshtu institucionet, mbajne, e mbrojne njera tjetren , e te gjithe mbulojne pisllekun.

  2. Klodi ka ikur tik Llalla mos dizinformo publikun bej punen si gazetare Llalla nuk eshte me nuk te mbulon dot.doli ne skene dhe Doraci florenc hoxha polici I bashes nje nga ideatoret e babales 1 2 3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu