• |
ide | kryesore

Pas krizës/ 10 këshilla për Edi Ramën

Arkiva, Kryesore

Pas skandalit spektakolar të rilindjes dhe prokurorisë me dëshmitarin e rremë Fredi Alizoti, një nga ish bashkëpuntorët e afërt të Edi Ramës, megjithëse sot është prishur përfundimisht me të, ka sjellë në Lapsi.al një dekalog këshillash se si duhet të sillet kryeministri tani që gënjeshtrat seriale duket sikur e kanë vënë me shpatulla për muri. Në pamundësi për të komunikuar direkt, ai ka vendosur t’i drejtohet publikisht ish mikut të tij në një përpjekje të fundit për ta shpëtuar…

1

Mos bëj më alibi për asnjë kriminel, se more në qafë ata dhe veten. Ndoshta dhe ty, dhe atyre u del më mirë të mbrohen me mendjen e vet.

2

Hiq dorë nga gënjeshtra, se Alizoti, Zagani, Riformato, Nuhu, Ervis Roshi ta kanë bërë të qartë se nuk di ta bësh.

Lexo më tej:

Rama i drejtohet me letër të hapur shqiptarëve/ Ku gabova me dëshmitarin e rremë

3

Mos fol më kurrë i pari vetë se njerëzit e tu po bëjnë lekë në paqe, ti u bëre gazi i botës dhe për llogari të tyre.

4

Mos e merr më përsipër i vetëm zgjedhjen e budallenjve pavarësisht se me kë janë. Sa kishe Adriatik Llallën në prokurori s’të hyri gjëmb në këmbë. Shkove i vure gjoksin kësaj bibës, Arta Markut dhe shiko se ç’gatoi.

5

Thuaj Fatmirit se tani nuk ka kuptim të ndërhyjë te këta të vettingut për këtë prokurorin Gent Osmani, ai u dogj si kartë.

6

Lehtësoje Endri Fugën nga shpërndarja e buxheteve të reklamave se ia ka varur propagandës që po shkon për lesh

7

Merr shembullin e doktorit se nuk mund të qerasësh kot Sandrin, pa kontrolluar Fevziun

8

Jep urdhër të mos shfaqen për disa kohë në ekrane dhe të shajnë PD-në Lenc Vangjeli dhe Muç Nano.

9

Vendos sa më shpejt atë ligjin e ashpër për shpifjen, se djajtë po dalin për ditë nga kontrolli.

10

Shto me urgjencë si Erdogani shprehjet për grusht shteti dhe rrëzim qeverie (si në rastin e Babales), se situata nuk kontrollohet më me mjete demokratike. Gjithë këto skandale mbyllen vetëm me arsenal të jashtëzakonshëm.

*Autori insitoi të mbetet anonim

30 Comments

  1. i pa emer i pa fytyr por i ter i qir nga roshi,doshi,balla,rraja,babalja 1 e alizot babalja mbrem,frrok ilir meta e ndok me palla e ngjala ne qenef negjmije te lumt o faqe zie.ik mor pirdhu se nuk mbushe barkun mut enveri e kristaqi per 55 vite e te te mbushin barku rama balla e rraja per 25 vite.ik shpejt ne qemef negjmije ku ti rama e balla linde e pastroje pak se alizoti ta mbushi mbrem prap.

 1. Mos u merzit per edi ramen o bushat se ju ka thene 100 here beni sondazhe pse I keni aq frike ato sondazhet
  Aty do te mesoni nj rrjedhim shm te thjeshte per sa kohe basha ne opozite => edi rama ne pushtet
  Dilni pra aty me mes te tirones me nj bllok dhe pysni 500 veta qe kalojn per ke.do votonin dhe do tromakseni
  Mos t them qe per kryetar bashkie ne tr nk do hyn ne gar fare

 2. Fiks per Endrin, ka fillu eshte bere agjenci marketingu tani dhe shperndan buxhete reklamash per mediat (zagaret) prane tij . Na rrufsh bolet o Endri!

 3. Ky shemtira mbahet ne pushtet vetem nga vota mesuesve, merumeve, dallkaukeve te administrates, qe me mire e kane te punojne si skllever per 5qind mije leke e ti bejne shefat siper tyre miliardere…

 4. Pika 3 duhet rregullluar dhe do bere 3-Mbushe gojen me MUT dhe mos fol më kurrë i pari vetë se njerzit e tu po bëjnë lekë në paqe ti u bërë gazi i botës dhe për llogari të tyre.

 5. Salianji te shkoje ne prokurori mos te lrgohet me vrap,ben burri keshtu.kurse ju dobica masturbohuni ne grup ke lapsi

 6. O Endri, por kur kemi ngelur si te dhjere, na jane mbaruar fjalet, dhe rrime ne pritje te ndonje mesazhi nga JU si kara te kuq qe jemi, si i behet? Apo t’ia vejme fajin Saliut si perhere? Apo te shkojme te ujisim parcelat e hashashit se nuk po na bie as shi? Pyete njehere Merdon se cfare mendon. Se mos na ul rrogen ore aman se ne te JU i kemi syte. Dhe nuk na bene asgje pershtypje; as taksat, as helmi qe thithim cdo dite nga ndertimet, as droga qe na perdorin kalamajte, as vjedhjet qe po i beni cdo dite buxhetit te shtetit, as bandat qe lozon luftash neper rruge- vetem Rilindjen dhe udheheqesin ta kemi te forte, he tu befsha…

 7. Ore masturbuesa. E kuotoni cfar tha alizoti. Qetesohuni pak dhe merni me qetesi. Po mar te besueshem variantin e videos dje. Ai tha. ME THA VELIU. HUDHU KETEJ NGA NE. Dmth i beri nje kundra ofert. Po lind pytja???? CILA KA QEN OFERTA E PALES SE PD.

 8. Po mire m tallni karin ju mir ky I ps-se eshte e keqja me e madhe po mos na shisni ket bashen m aman se e patem 4 vjet dhe ishte qesharake fare . U shtuan gabelat qe shisnin rrugeve kurse policia bashkiake rrinte ruante ato dy banderolat e bulevardit t ri te stacioni trenit
  Tallja e karit me madhe ishte kur ky zoteria I pd-se nj dite para zgjedhjeve u kujtua dhe doli te fevzo me ipad ne dore duke na treguar ne tiranen me tramvaji .

 9. Miku qe e paska keshilluar, e ka ruajtur pa ia thene diagnozen”PSIKOPAT. sepse e ruakerka miqesine, po per keta qelbesirat lehes te tepsise se krimbave te kuqca do na thote. Dynjaja po mbytet nga kjo qeveri e maskarallekut ketu na e levdojne , e mbrojne kriminelet, valle…a mos jane tere te droguar keta kuqalet e rinj?

 10. Vazhdoka masturbimi kolektiv therrisni dhe Edi Lesin dhe nderroni krahet se u lodhet.keni mare leje nga saliu ju dobica per te komentuar,flisni per vis martinin se babalja mbaroi.salianji e mori rrugen e shiten kreret e pd

 11. Qekan tamam si keshillat e Konfucit: 1.kur ta shikosh tjetrin duke flejte ,shko dhe ndihmoje.2.Ta duash krevatin me shume se vehten.3.Kur ta kesh keq punen drejtohu tek Blushi se ta rregullon.4.Edhe Fevzo di te shkruaje kinezce……..

 12. Ha ha ha,,brilante fare,,e ka qar,,kurse kta pisat me pages te ripjerdhjes i ka qir fare,,po si mund te behet nje njeri tifoz me Taulant Ballen?!!!!!nuk i kuptoj dot fare kta njerez,,ropt ku ti keni

 13. Ketij edhe 1001 keshilla ti japesh prape nuk do te mjaftonin . Ne vendin tim dhe ne vendin tend je i marre i marros te gjithe .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu