• |
ide | kryesore

Video e fshehtë/ Dëshmia e Fred Alizotit që fundos çiftin Rama- Arta Marku

Arkiva, Kryesore

Pasi Rilindja dështoi që të sillte ashtu sikurse pati premtuar një analizë nga një laborator ndërkombëtar, për të thënë se përgjimi i Babales qe një manipulim, ajo përdori skenarin “B”. Krijimin e një dëshmitari fals. E gjithë trimëria e Ramës nëpër studio dhe akuza e prokurorisë u vërvitën tek një personazh, të cilin e kishin paralajmëruar muaj më parë mediat pranë qeverisë, dhe që do pohonte se kishte marrë para, për të luajtur zërin e Agron Xhafës.


Fredi Alizoti u konsiderua nga mbështetësit e qeverisë në panelin e “Opinion” si njeriu që po nxirrte të vërtetën.


Lexo me tej:

Andi Bushati:“Hidhu nga ne”, rrëzimi i turpshëm i alibive të Ramës

Por, papritmas në emision ndodhi një kthesë e beftë: Salianji nxori videon ku Fredi Alizoti ishte takuar më shefin e policisë Ardi Veliu, dhe ai me dorën e tij e kishte çuar në prokurorinë e Arta Markut, ku do luante rolin e dëshmitarit të rremë. Alizoti i pranonte të gjitha këto me gojën e tij, me zë dhe figurë.

Pra tani nuk ka më asnjë dyshim se ka rënë edhe alibia e alibisë së alibisë, që mbështeste tezën e Ramës se videopërgjimi qe i manipuluar. Sepse pas kësaj videoje rezulton, në rastin më të keq, që i gjithë hetimi është fals, ndërsa në rastin më të mirë, se dëshmitari kryesor dhe i vetëm i akuzës është një njeri krejtësisht i pabesueshëm. Përpos Alizotit prokuroria nuk kishte asnjë fakt tjetër për të shpallur se audio-përgjimi i Agron Xhafajt është i manipuluar.

Dhe kjo ngjarje, nuk është thjeshtë nxjerrja e një gënjeshtre më shumë si ato për avionët e drogës, Dritan Zaganit, Xhisielës e me radhë.

Ajo është prova flagrante që tregon për një mafie që ka kapur shtetit, ku drejtori i policisë Ardi Veliu shtrembëron provat, ku prokuroria i bën fresk qeverisë dhe zbaton direktivat e saj, ku ai prokurori Gent Osmani, që i mbajnë si kosë në qafë vettingun, është i gatshëm të “besojë” çdo fabul.

Nëse deri tani ka pasur dyshime që në përgjim ishte kapur vëllai i ministrit të Brendshëm, tani kjo as që diskutohet më. Madje, po ta kthesh filmin nga pas, më mirë ta kishin pranuar në fillim që ishte zëri i Agron Xhafës, sesa të telendiseshin kështu duke i rënë alibitë njëra pas tjetrës.

©Lapsi.al

21 Comments

 1. Ka nje diference te vogel Bushat te kjo analiza jote: krimi nuk ka kapur pushtetin, por krimi dhe shteti jane nji!!! Ato s’bejne dot pa njeri-tjetrin, nuk jetojne dot asnje sekonde pa njeri-tjetrin. Ndaj eshte fiks koha qe te gjithe ketyre krimineleve qe « qeverisin » Rama-Xhafa-Veliaj-Balla-Ruçi-Ahmetaj-Gjushi-Qazimi&co, te hidhen ne koshin e turpit kombetar… Ps: eshte gjithashtu momenti t’i ndalosh gjithe keta sharesit me pagese qe shkruajne nga dhoma WAR qe ndodhet ne kryeministri!

 2. Video eshte fallco , po nuk besuat pyesni te gjatin tone , por sidomos. B(p)allen .
  Si shpiegohet qe ku ka pisllik gjendet Balla ose me sakt kudo qe eshte Balla ka nje pisllik?
  Rrofte Rilindja Mafioze.

 3. Edhe -ridhjersit-rrine dhe veshtrojne,filem me metrazh te gjate .Ore kopuke te rilindjes akoma nuk e kini njohur ke kini ne krye te partise,akoma nuk e kini njohur kete njeri me kartele qe po ju perdor si mish per top sic qe 21 janari vetem per te qendruar kryeminister ,akoma nuk e kini njohur ke ka futur ne parlament ne qeveri ,ne polici ,ne drejtesi te gjithe kriminelet ,trafikantet,imoralet ,hajdutet ,rrugecrit etj .Me vjen keq se ne njohim me dhjetra e dhjetra socialiste te ndershem qe kete gje e kane kuptuar me kohe por i mban te lidhur ai mentaliteti i shkuar se po tradhetove partine ku ke aderuar quhesh tradhetar te idealeve te saj.

 4. Ky ishte fundi i filmit Rilindja e shkaperdhyer nga te gjitha anet .regjizorit ram Palla dhe aktorit kryesor Balla palla i rane breket

 5. mire kaseta qe ju nxorri lakrat ne shesh po ata kurva gazetar si nuk kishin turp .vangjeli dhe babo dihet qe jane kurva por me kurva ishte artan hoxha

 6. I hodha nje sy te gjitha portaleve proqeveritare dhe asnje nuk e jep si lajm kete video . Shume e turpshme .
  Gazetari militante dhe gjobvenese . Shume e turpshme .

 7. Lajm i fundit: Hollivudi i ka bërë kërkesë qeverisë shqiptare, ppp Arta Marku dhe koqeministrit e-drama qe te sjellin për eksperiencë një grup skenaristesh dhe regjizoresh qe te mësojnë me shume rreth telenovelave të ripjerdhjes. Një kërkesë ë veçantë i është drejtuar edhe sigurimsit Ruci për takim personal me kreun e grupit të mafies lantin e pallajve…..

 8. 350 faqe pergjime nga prokuroria ketyre si do ja bejne keta babalet bashke me ju qe keni kaluar ne masturbim kolektiv bashke me dobicat maloke.duroni dardha e ka bishtin mbrapa thote populli

  1. Ik lexo naj liber o injurant a dini ju c’fare do te thote malok?
   Ta spjegoj une o dule maloke quhet popullsia qe banon ne fshatrat e Librazhdit Skraparit Tepelenes Permetit etj.Popullsia qe banon ne veri te vendit quhen Malesore o dule.

 9. Sa teveqele tregoheni,video nuk eshte prove,precedentin e krijoi berisha ne videon prifti-meta qe e hodhen poshte me gjykate,per spektakel jam dakort se populli do ushqim,fevzo,rakipi,vasili,balla jane ushqyesit me te medhej te popullit,oligarket mediatike

 10. E mendonte njeri se KM -ja yne do behej regjisor i aktoreve te tille si Babalja,Alizoti,Xhisiela,Geroni etj?
  A mund te qeverise me ky?Mendoj se jo,pasi skandalet qe dalin cdo dite i marin gjithe kohen,ai tani pret vetem fundin e dhimshem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu