• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Si u manipuluan hetimet për audio-përgjimin e Agron Xhafajt

Lajme, Të fundit

Enkelejd Alibeaj dhe Gazmend Bardhi kanë dalë në një konferencë nga selia e Partisë Demokratike për të denoncuar atë që e konsiderojnë manipulim të hetimeve të çështjes së audio-përgjimit të Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Duke analizuar dosjen, Alibeaj dhe Bardhi kontestuan marrjen e kampioneve të zërit ndaj vëllati të ministrit nga laboratori i Kriminalistikës dhe ofertat që i janë bërë Fredi Alizotit për të pranuar se ai ishte aktor në rolin e Agron Xhafajt në audio-përgjimin e publikuar nga selia e PD-së. Konferenca e plotë në videon më poshtë:

Konferencë për shtyp në selinë e PD-së, Enkeled Alibeaj dhe Gazment Bardhi.

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Jeudi 11 octobre 2018

10 Comments

 1. Teatri i kukullave. O zotrinj nese ato shkresat qe tregoni jan ashtu si thoni ju, ateher jeni ne rregull se e fitoni gjyqin kollaj fare. Lerini denglat se ate nuk e vendosni as ju e as prokuroria. Kur te veni ne gjykat aty do shohim se si e se sa te verteta jan ato qe thoni.

 2. Asnje gje nuk eshte manipuluar. nuk eshte agron xhafa ne audio. nuk eshte gent osmani prokuror manipulator, nuk eshte babalja i besueshem , nuk eshte ……..nuk eshte ………nuk eshte ……..nuk eshte…..
  Njeriu nuk ka shkelur ne hene, edhe i dashuri i elvana gjates eshte biznesmen dhe jo kriminel , elvana u lidh me te per dashuri dhe jo per leke

  Fajin e ka saliu dhe jo taulant balla 🙂

  iu ka marre muti shalet o rilindasit e Edi Rames

 3. Nuk kuptoj pse vazhdoni me kete histori te gjithe ju te PD-se . Kete çeshjte lejani ne dore Salianjit , ai perveçse i fjaleve ishte edhe i fakteve . Merruni me “peshkatarin” e librazhdit tek çeshtja Xhisela dhe mos e leni pas dore nje akuze kaq te madhe te bere nga nje person shume i pregatitur si z,Nuhu . A mund te beje akuza pa baza nje njeri qe eshte nje nga tete specialistet me te mire te fushes se tij , nje person qe gjashte muaj me pare kishte marre kredi per shtepi , nje person i shkolluar qe e di shume mire se perballe ka mafian shtet ? Mos i lini gjerat ne mes te rruges por shkoini deri ne fund . jam i sigurt se muk behet me fjale per peshq e cironka por per peshkaqene e balena .

 4. Do ua lene ne dore prokuroreve te diktatures, e gjykatesve te shurres,,,,,se tere keta per nje cike vend pune e opozite tradhtojne, nene e babe, se komb skane patur, se jane internacionale. Mos prisni drejtesi nga manipulatoret, qe i drejton ish prokuror, e nje koqe psikopati si syth komunistesh.

  1. Lexoni ca llogjike.. Sipas ketij komentuesi pa emer. Opzita mund te bej cte doj, mund te shpif te ofendoj te kercenoj e 101 pislliqe te tjera, pa e patur problem se do pesoj ndonje te keqe se paska alibin qe ky shtet i ka kap te gjitha. Keshtu qe beni c te doni se nuk ju gjen gje jeni ne opozit dhe cdo gje lejohet.

 5. Ti je i nje krahu un i nje krahu tjeter, un tregoj faktet e mi ti te tuat. Un mendoj se kam te drejt edhe ti po ashtu. Keshtu mund te vazhdojm pa fund e pa kuptim. Po ka nje arbiter qe kur te flas ai, do ta qep un po edhe ti. Te jemi pak te duruar e mos te harxhojm energji kot.

 6. Ti atje, e une ketu, ti me fjale, e puce, dhe alibi, une me fakte, me ze e figure, me dokumente e prezent ne proces, kurse ti vjen verdalle te mashtrosh deshmitare te rreme, me ze e figure, e si perfundim,,,,dole mashtrues e genjeshtar hipokrit, KUsh duhet te dale i paste nga kjo drejtesi? Ajo dihet,, pisanjosi, qe beri alibite, e mashtruesi qe genjeu nje popull per deshmi te rreme. Gjykata,,, le ta thote vendimin, po qe se nuk eshte ne sherbim te mafies.

  1. PRAP MALI YT KA ME SHUME CAJ SE MALUI IM. Ore mblidhni mendjen dhe kthjellohuni. Nuk mund te thuash qe un kam te drejt dhe tjetri jo. Eshte dikush qe e vendos ate. Edhe nese nuk e besoni dhe ate, ateher behuni lesh me mendjen tuaj dhe hahuni me rrobat tuaja.

 7. Kur te mos kemi bandite, kur te mos kemi mashtrues, kur temos kemihajdute, e shtetar diktatore, e kur organet e drejtesise te jene plotesisht ne mbrojtje te kushtetutes, e jo qeverive, mund te themi qe prisni,, se drejtesine e vendos gjyqesori, por a eshte kjo ,,, drejtesia qe e mbro drejtesine e te ndereshmin, apo sulmohet i ndereshmi me alibira profesionalistesh kuqale? E mos thoni qe si keni, i keni e mu ne palce te shtetit e te partise, e andaj ska, e s;do kete drejtesi nga ju, por vetem poshtersi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu